Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Випрямлячі

Випрямлячі

Назва:
Випрямлячі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,26 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Випрямлячі перемінної напруги.

Випрямлячі використовуються в блоках харчування радіоелектронних пристроїв для перетворення перемінної напруги в постійне. Схема будь-якого випрямляча містить 3 основних елементи:

• Силовий трансформатор – пристрій для чи зниження підвищення напруги живильної мережі і гальванічної розв'язки мережі з апаратурою.

• Випрямний елемент (вентиль), що має однобічну провідність – для перетворення перемінної напруги в пульсуюче.

• Фільтр – для згладжування пульсуючого напруги.

Випрямлячі можуть бути класифіковані по ряду ознак:

• за схемою випрямлення – однополуперіодні, двухполуперіодні, бруківки, з подвоєнням (множенням) напруги, багатофазні й ін.

• По типі випрямного елемента – лампові(кенотронні), напівпровідникові, газотроні й ін.

• По величині випрямленої напруги – низької напруги і високого.

• По призначенню -для харчування анодних ланцюгів, ланцюгів сіток, що екранують, ланцюгів керуючих сіток, колекторних ланцюгів транзисторів, для зарядки акумуляторів і ін.

Основні характеристики випрямлювачів:

Основними характеристиками випрямлювачів є:

• Номінальна напруга постійного струму – середнє значення випрямленного напруги, задана технічними вимогами. Звичайно вказується напруга до фільтра U0 і напруга після фільтра (чи окремих його ланок – U. Визначається значенням напруги, необхідним для що живлятьсявипрямителем пристроїв.

• Номінальний випрямленний струм I0 – середнє значення випрямленного струму, тобто його постійна складова, заданими технічними вимогами. Визначається результуючим струмом усіх ланцюгів що живляться випрямителем.

• Напруга мережі Uсети – напруга мережі перемінного струму, що харчує випрямлювач. Стандартне значення цієї напруги для побутової мережі –220 вольтів з відхиленнями, що допускаються, не більш 10 %.

• Пульсація – перемінна складова чи напруги струму на виході випрямляча. Це якісний показник випрямляча.

• Частота пульсацій – частота найбільше різко вираженої гармонійний складової чи напруги токи на виході випрямляча. Для самої простой-однополуперіодної схеми випрямляча частота пульсацій дорівнює частоті живильної мережі. Двухполуперіодні, мостові схеми і схеми подвоєння напруги дають пульсації, частота яких дорівнює подвоєній частоті живильної мережі. Багатофазні схеми випрямлення мають частоту пульсацій, що залежить від схеми випрямляча і числа фаз.

• Коефіцієнт пульсацій – відношення амплітуди найбільше різко вираженої гармонійний складової чи напруги токи на виході випрямляча до середнього значення чи напруги струму. Розрізняють коефіцієнт пульсацій на вході фільтра (p0 % ) і коефіцієнт пульсацій на виході фільтра (p %). Значення коефіцієнта, що допускаються, пульсацій на виході фільтра визначаються характером навантаження.

• Коефіцієнт фільтрації (коефіцієнт згладжування) – відношення коефіцієнта пульсацій на вході фільтра до коефіцієнта пульсацій на виході фільтра k з = p0 / p. Для багатоланкових фільтрів коефіцієнт фільтрації дорівнює добутку коефіцієнтів фільтрації окремих ланок.

• Коливання (нестабільність) напруги на виході випрямляча -зміна напруги постійного струму щодо номінального. При відсутності стабілізаторів напруги визначаються відхиленнями напруги мережі.

Схеми випрямлювачів.

Випрямлячі, застосовувані для однофазної побутової мережі виконуються по 4 основним схемам: однополуперіодної, двухполуперіодної з нульовою крапкою(чи просто- двухполуперіодної), двухполуперіодної бруківки(чи просто –бруківки, рідше називається як “схема Греца”), і схема подвоєння(множення) напруги(схема Латура). Для багатофазних промислових мереж застосовуються два різновиди схем: Однополуперіодна багатофазна і схема Ларионова.

Найчастіше використовуються трифазні схеми випрямлювачів.

Основні показники, що характеризують схеми випрямлювачів можуть бути розбиті на 3 групи:

• Стосовні до усьому випрямителю в цілому: U0 -напруга постійного струму до фільтра, I0 – середнє значення випрямленного струму, p0 – коефіцієнт пульсацій на вході фільтра.

• Визначальні вибір випрямного елемента (вентиля): Uобр – зворотна напруга (напруга на випрямному елементі(вентилі) у непровідну частину періоду), Iмакс – максимальний струм минаючий через випрямний елемент (вентиль) у провідну частину періоду.

• Визначальні вибір трансформатора: U2 – діюче значення напруги на вторинній обмотці трансформатора, I2 – діюче значення струму у вторинній обмотці трансформатора, Pтр – розрахункова потужність трансформатора.

Основні характеристики різних схем випрямлення.

Порівняння схем випрямлення й орієнтований розрахунок випрямляча можна зробити використовуючи дані з таблиці.

Тип схеми Uобр I макс I 2 U 2 C 0 * P0 % U C0

Однополуперіодна 3 U0 7 I 0 2 I 0 0,75U0 60 I 0/U0 600 I0

¯¯¯¯¯¯

U0 *C0 1,2U0

Двухполуперіодна 3 U0 3,5 I 0 I 0 0,75U0 30 I 0/U0 300 I0

¯¯¯¯¯¯

U0 *C0 1,2U0

Бруківка 1,5 U0 3,5 I 0 1,41 I 0 0,75U0 30 I 0/U0 300 I0

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Випрямлячі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок