Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Освіта, наука і техніка у першій половині ХХ ст. Ернест Резерфорд

Освіта, наука і техніка у першій половині ХХ ст. Ернест Резерфорд

Назва:
Освіта, наука і техніка у першій половині ХХ ст. Ернест Резерфорд
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
66,73 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ХХ століття характеризується досить великими відкриттям в науці саме в точних областях і галузях, таких як фізика, математика та психологія.

Е.Резерфорд – яскравий представник вченого цього періоду, який відкрив багато нового як у фізиці, так і у філософії науки та відкриття.

Ернест Резерфорд – один із самих знаменитих фізиків першої половини XX століття. Колись Резерфорд перший анатомував атом, знайшовши в ньому ядро. Він досліджував складні явища, що протікають у цій разюче малій частці речовини, а потім у своїй лабораторії розщепив ядра атомів.

Ще будучи студентом 2-го курсу університету Резерфорд на одній з конференцій виступив з доповіддю на тему “Еволюція елементів”. Резерфорд висловив припущення, що всі хімічні елементи являють собою складні хімічні системи, що складаються з тих самих елементарних часток. У той час атом вважався неподільним – у фізику панувала теорія Дальтона про неподільність атомів.

Перша спроба створення на основі накопичених експериментальних даних модели атома належить ДЖ. ДЖ. Томсону. Електрони, як думав Томсон, вкраплений у сверхминиатюрную сферу діаметром 10–8 див., у якій рівномірно розподілені позитивні заряди. Разом з негативно зарядженими електронами сфера Електрически нейтральна. Це і є атом. У той час так думав і Резерфорд, що працював в одній лабораторії з Томсоном, і навіть не мріяв, що зможе створити більш зроблену модель, засновану на нових представленнях.

У 1896 м , вивчаючи люмінесценцію різних речовин, А.Беккерель випадково знайшов, що солі урану випромінюють без попереднього їхнього висвітлення. Це випромінювання володіє великою проникаючою силою і здатно впливати на фотографічну пластинку, загорнену в чорний папір. Резерфорд негайно зайнявся вивченням Беккерелиевих променів. Він почав дослідження рентгенівських променів з перевірки свого припущення про зв'язок між рентгенівськими і беккерелиевими променями. Ця думка прийшла до нього в голову по дуже простій причині: і ті й інші робили іонізацію повітря. Ця ідея не увінчалася успіхом.

Але найбільш важливим результатом Резерфорда було відкриття (-часток у складі випромінювання, що випускається ураном. Резерфорд помістив уранове джерело в сильне магнітне поле і розділив випромінювання на три різних його види. Іншими словами, він відкрив тоді склад радіоактивності: альфа– і бета-частинки і гамма-промені.

Одержавши (-частки, Резерфорд негайно ж зробив геніальний висновок, що саме вони являють собою могутній інструмент для проникнення в глиб атома. Як підтвердилося пізніше, це було абсолютно правильно. У наступних роботах Резерфорд широко використовував (-астици як снаряди, що проникають у серце атома – атомне ядро.

Резерфорд відкрив еманацію тория і довів, що цей радіоактивний газ, що виділяється з тория, являє собою хімічний елемент, що відрізняється від самого тория. Пізніше він визначив атомну вагу еманації і показав, що вона являє собою шляхетний газ нульової групи системи Д.И.Менделева.

Резерфорд і Фредерик Содди вперше пояснюють радіоактивний розпад як мимовільний перехід одних елементів в інші. Після еманації тория Резерфорд відкрив еманацію радію – радон. Учен було ясно, що радій, випускаючи (-частки, перетворюється в нову активну речовину, подібно еманації тория. Це відкриття остаточне підтверджувало теорію радіоактивного розпаду.

На початку 1903 року Резерфорд досвідченим шляхом намагається визначити хімічний склад (-часток. Ідея полягає в тім, щоб порівняти масу (-частки з масами атомів відомих елементів. Досвід дозволив йому першому ідентифікувати (-частки з атомами гелію. Пізніше це підтвердилося і спектрографически.

У 1908 році Резерфорд приступив до широких досвідів по дослідженню -часток методом підрахунку їх за допомогою сцинтилляционного лічильника Гейгера.

Разом з Гейгером і Ройдсом Резерфорд зробив серію досвідів, що підтверджували, що -частки є ніщо інше як двічі іонізовані (тобто втратили по 2 електрони) атоми гелію. Цей історичний досвід, завдяки якому вже ні в кого не могло залишитися сумніву в правильності його теорії розпаду, полягав у наступному:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Освіта, наука і техніка у першій половині ХХ ст. Ернест Резерфорд

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок