Головна Головна -> Реферати українською -> Фізика -> Загальні відомості про електронні і іонні лампи

Загальні відомості про електронні і іонні лампи

Назва:
Загальні відомості про електронні і іонні лампи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,04 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
1. Електронні (вакуумні) лампи. У них електричний струм проходить у вакуумі. Розрізняють двохелектродні (діоди), трьохелектродні (тріоди), пятиелектродные (пентоди), комбіновані лампи, электроннолучевые прилади й ін.

З електрода, називаного катодом до, електрони емітуються, якщо дотримуються визначені умови. Так, якщо нагріти катод до 1000—1500 °С струмом ( чипрямо побічно), те електрони атомів катода одержать енергію, достатню, щоб залишити його. Це і є явище термоелектронної емісії.

При опроміненні видимим світлом деякі види катодів випромінюють електрони в результаті фотоелектронної емісії.

При досить високій напрузі між анодом і катодом з останнього електрони вириваються в результаті автоелектронної емісії і т.п.

Діод (мал. 92, а, б) — электровакуумний прилад із двома електродами: анодом А и катодом ДО, що володіє провідністю, спрямований ний тільки в одну сторону

Для проходження струму катод приєднують до негативного полюса джерела струму, анод — до позитивного. Діоди застосовують при створенні випрямлячів струму, детекторів і ін.

Тріоди (мал. 92.в) — це трьохелектродні лампи.

Між анодом і катодом у них мається третій електрод — сітка, що призначена для керування силою минаючого струму і називається керуючої. Тріод

Рис. 92. Умовні позначки електронних ламп:

а — діод прямого включення; б — діод зворотного включення; у — тріод; м — тетрод; д - пентод; е — комбінована лампа (тріод-пентод); ж — подвійний діод-пентод

має ефект посилення і найчастіше використовується в схемах підсилювачів.

Тетроди (92,г) – це чотирьохелектродні пентоди (рис 92 д)- п’яти електродні лампи, володіючі значним ефектом підсилення.

Чим більше число електродів в електронних лампах, тим більше складні вони в експлуатації. Електронно-вакуумні прилади використовують для спеціальних цілей, наприклад у якості модуляційних, вимірювальних ламп і ін.

Комбіновані лампи (мал. 92, е, ж) складаються з двох чи трьох систем ламп, наприклад, тріод-пентод, подвійний діод-пентод, що змонтовані в загальному корпусі (колбі).

Електронно-променеві трубки бувають з електростатичним і електромагнітним відхиленням електронного променя. Так, в осциллографах — приладах візуального спостереження форми чи струмів напруги — электронновипромінювальна трубка має електростатичне відхилення лучачи. У телевізорах, промислових установках, телевізійних камерах використовують електронно-променеві трубки з електромагнітним відхиленням (відповідно кінескопи, монітори, що передають трубки й ін.).

Стабілітрон, (мал. 93, а) — це заповнена газом двохелектродна лампа з холодним катодом.

Прилад працює із самостійним тліючим розрядом. Напруга зберігається порівняно постійним при зміні сили минаючого струму. Тому лампу використовують як стабілізатор напруги.

Газотрони (діоди) (мал. 93.6) і тиратрони (тріоди) (мал. 93,а) - це іонні лампи с гарячим катодом, що працюють з несамостійним дуговим розрядом.

a) б) в)

Рис. 93. Умовні позначки іонних ламп:

а - стабілітрон; б — газотрон; у — тиратрон

Їх застосовують у могутніх выпрямачах струму.

Для реєстрації і виміру рентгенівських і радіоактивних випромінювань використовують іонізаційні камери, пропорційні лічильники, лічильники Гейгера. Вони заповнені газом, в обсязі якого існує електростатичне поле. При влученні частки випромінювання в прилад відбувається іонізація газу, опір усередині обсягу зменшується і виникає невеликий електричний струм. Після посилення його можна вимірити й одержати інформацію про інтенсивність випромінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Загальні відомості про електронні і іонні лампи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок