Головна Головна -> Реферати українською -> Підприємництво -> Особливості функціонування акціонерних підприємств в умовах ринкової економіки

Особливості функціонування акціонерних підприємств в умовах ринкової економіки

Назва:
Особливості функціонування акціонерних підприємств в умовах ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,95 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Акціонерні підприємства у власній виробничій діяльності часто стикаються із серйозними труднощами правового, економічного, фінансового та соціального характеру. Аналіз їх діяльності підприємств свідчить, що більшість таких проблем є загальними для усіх підприємств і тільки незначною мірою залежать від місцевих умов.

Причин цьому багато. Це і відсутність досвіду в організаторів виробництва за нових виробничих відносин, і невідповідність існуючої кредитно-фінансової системи особливостям таких підприємств, і суб’єктивні причини галузевого та місцевого керівництва, і загальні недоліки дефіцитної економіки та системи постачання, і багато іншого.

У найближчий час очікується значне збільшення питомої ваги акціонерних підприємств практично в усіх галузях промислового виробництва. Тому ефективність нової економічної системи, що створюється, багато у чому залежатиме від того, як успішно акціонерні підприємства зможуть переборювати труднощі, що виникають. Це викликає необхідність проведення глибокого економічного аналізу виробничої та фінансової діяльності акціонерних підприємств, що вже накопичили багатий досвід власної діяльності.

На основі такого аналізу доцільно побудувати спеціалізовані математичні моделі, які можна пристосовувати до місцевих умов, у яких діють чи лише створюються конкретні акціонерні підприємства. Виробнича та фінансова діяльність підприємства – процес динамічний, що протікає у часі. Часто на деяких проміжних та початкових етапах, коли приймаються важливі рішення щодо управління виробництвом, не завжди можна передбачити результати цих заходів через досить тривалий проміжок часу. Розпізнати можливі наслідки прийнятих рішень, застерегти від нових труднощів допоможуть імітаційні математичні моделі. На етапі вибору відповідного рішення вони можуть відігравати роль компетентного механічного радника.

В умовах вільного ринку, що створюється, діяльність акціонерних підприємств у системі нашого промислового виробництва поки що не має аналогів. Імітаційні моделі можуть відшкодовувати нестачу такої інформації та відповісти на питання, якими будуть результати впровадження у життя тієї чи іншої виробничої та фінансової політики акціонерного підприємства. У багатьох випадках ринкові механізми, що впливатимуть, зокрема, і на акціонерів підприємства, на цей час ще однозначно не визначені.

В імітаційних моделях повинна передбачатися багатоваріантність відображення основних властивостей цих механізмів, що дозволить керівництву акціонерних підприємств краще орієнтуватися у нових умовах, приймати обґрунтовані рішення з усвідомленим поглядом на майбутнє. Банкам та іншим фінансовим органам, що регулюють ринкові відносини (а управління ринком здійснюватиметься в основному економічними засобами), імітаційні моделі дозволять вибирати такі шляхи кредитного та фіскального впливу, які стимулюватимуть виробництво, забезпечуватимуть зайнятість, підтримуватимуть надходження до бюджету.

Акціонерні підприємства дедалі активніше набуватимуть досвіду та властивостей, завдяки яким позитивно впливатимуть на стабілізацію та підвищення ефективності виробництва. Ці властивості вже враховуються при розробці проектів переходу до ринкової економіки. Наведемо найважливіші з них.

1. Акціонерні підприємства мають можливості значно швидше та якісніше модернізувати виробництво; замінювати зношене обладнання новим, досконалим; розширювати виробничі потужності, збільшувати випуск продукції, підвищувати її якість; забезпечувати зростання продуктивності праці.

2. Акціонерні підприємства можуть підвищити зацікавленість виробника у результатах своєї праці, створити умови, що сприяють удосконаленню виробничої кваліфікації працівників, засвоєнню суміжних спеціальностей; удосконалити систему оплати праці, що забезпечує стабільний справедливий заробіток, знижує плинність виробничих кадрів.

3. На акціонерних підприємствах створюються умови для досить високого накопичення та реалізації фондів соціально-економічного розвитку, що дозволяє покращити забезпечення працівників житлом, оздоровчими та спортивними закладами, культурним обслуговуванням; сприяє згуртуванню колективу, розвитку творчих здібностей працівників та членів їх родин.

4. Робота на акціонерних підприємствах сприяє розвитку виробничої, економічної, організаторської та управлінської ініціативи практично усіх членів виробничого колективу. Участь працівників та власників акцій в управлінні виробничою та економічною діяльністю є практичною школою господарювання.

5. На акціонерних підприємствах у працівників-власників акцій формується господарське ставлення до ефективного функціонування підприємства, стану виробничих фондів, виробничих процесів, розвивається виробнича ініціатива, прагнення покращувати якість продукції, удосконалювати технологію, підвищувати продуктивність праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості функціонування акціонерних підприємств в умовах ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок