Головна Головна -> Реферати українською -> Підприємництво -> Класифікація торгових вагівниць та вимоги до них

Класифікація торгових вагівниць та вимоги до них

Назва:
Класифікація торгових вагівниць та вимоги до них
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,36 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вагівниця - це вимірювальний прилад, який призначений для визначення маси товарів. Вагівниці, які використовують у торгівлі класифікують за певними ознаками.

1. За місцем та способом встановлення - настільні, пересувні, стаціонарні.

До настільних відносяться вагівниці настільні звичайні, закриті, циферблатні, лоткові та електронні. їх встановлюють на прилавку, робочому столі та застосовують для зважування в границях від 20 г до 20 кг в магазинах, для попереднього фасування і відпускання товарів покупцям.

Для точного визначення ваги дорогоцінних каменів та металів застосовують настільні лабораторні технічні вагівниці 1-го класу.

До пересувних відносяться платформові вагівниці, які призначені для зважування великих вантажів. Встановлюють їх на підлозі, а у випадку необхідності пересувають їх до місця прийому та відпускання товарів.

Стаціонарні вагівниці встановлюють на постійному місці в спеціальних поглибленнях. Платформа повинна бути на рівні підлоги, що забезпечує процес зважування.

Пересувні та стаціонарні вагівниці називають товарними. До стаціонарних відносяться також автомобільні та вагонні вагівниці.

2. За видом вказівного (лічильного) пристрою розрізняють: вагівниці гирні, шкальні, шкально-гирні, циферблатні та цифрові електронні.

На гирних вагівницях масу зваженого товару визначають, підраховуючи вагу гир; на шкальних - додають значення шкали за місцем розміщення пересувних вмонтованих гир; на шкально-гир-них за значенням гир, розміщених на гиротримачі, і шкалі коромисла, за якою для досягнення рівноваги пересувається рухома гиря; на циферблатних вагівницях - за шкалою визначають масу товару при зважуванні в границях вагівниці; на електронних вагівницях при розміщенні товару на вантажопіднімальному пристрої на цифровому табло загоряються цифри, які показують ціну одного кілограма, його вагу й вартість.

3. За видом відліку показань зважування розрізняють вагівниці з візуальним відліком та з докуметальною регістрацією. При візуальному відліку робітник підраховує показання з табло, циферблата, шкали або підраховує масу гир. На вагівницях із документальною регістрацією значення ваги та вартості товару друкують на чеках та стрічках.

4. За способом зняття показань вагівниці бувають з місцевим (робітник знаходиться біля вагівниці) та дистанційним (робітник знаходиться на відстані) способами зняття показань.

5. За принципом дії вони бувають важільними та електронними. В торгівлі більше використовують важільні вагівниці. Важіль - це твердий стержень, який має точку опори і точку прикладення сили. Важелі бувають рівноплечими та нерівноплечими. У рівноплечого важеля точки прикладення сил знаходяться на рівній відстані від точки опори.

Для досягнення рівноваги на обидва плеча необхідно подіяти однаковою масою гир та вантажу. У нерівномірного важеля точка опори прикладення сил знаходиться на рівній відстані від точки опори. Співвідношення малого та великого плеча важеля може бути 1:2; 1:4; 1:5, 1:10 тощо. Щоб наступила рівновага, необхідно на обидва плеча подіяти масою вантажу, оберненопропорційною довжині плечей.

Сучасні важільні вагівниці, які застосовуються в торгівлі, мають більш складну конструкцію. Замість простого коромисла застосовують систему важелів - важільний механізм. Для зручності експлуатації вагівниці мають вантажоприймальний та вказівний пристрої; пристрої для встановлення та регулювання. Всі частини вагівниці змонтовані на загальній основі - корпусі, конструкція якого залежить від типу, галузі використання вагівниць.

Робота електронних вагівниць основана на принципі автоматичного перетворення зусилля від зважуючого товару через силовимірювальний датчик в електричні сигнали, які поступають в електронний блок. Із електронного блоку інформація вводиться на блок індикації та блок виводу інформації. На цифровому табло загоряються цифри, які показують вартість, масу, ціну.

Для характеристики основних технічних та експлуатаційних даних кожному типу і кожній моделі вагівниць присвоєне буквено-цифрове позначення:

- вид платформового пристрою: Р - важільно-механічний;

- спосіб встановлення вагівниць на місці експлуатації: Н -настільні, П - пересувні, С - стаціонарні;

- тип вказівного лічильного пристрою: Г - гирно-коромисловий, III - шкально-коромисловий, Ц - циферблатний;

- галузь використання : А — автомобільні, В - вагонні;

- вид відліку та спосіб зняття показань зважування: 1 - візуальний, 2 - документальна регістрація, 3 - місцевий, 4 - дистанційний.

Наприклад, РН-10Ц13 - вагівниці важільні, настільні, з найбільшою границею зважування 10 кг, циферблатні, з візуальним відліком та місцевим способом зняття показань зважування.

ВНЗ-10 - вагівниця настільна, звичайна, з найбільшою границею зважування 10 кг.

ВНЗ-5 - вагівниця настільна закритого типу, з найбільшою межею зважування 5 кг.

ВЦЛ-1 ОМ - вагівниця циферблатна, лоткова, з границею зважування 10 кг, модернізована.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Класифікація торгових вагівниць та вимоги до них

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок