Головна Головна -> Реферати українською -> Підприємництво -> Поняття і суть підприємництва

Поняття і суть підприємництва

Назва:
Поняття і суть підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,71 KB
Завантажень:
881
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Ми живемо у багатій країні, де розвиток підприємництва є об'єктивною необхідністю. Формування його відбувається через введення обмеженого національного законодавства на елементи підприємницької діяльності. Демократизація економічної системи створює можливості для розвитку плюралізму форм господарювання, урізноманітнює підприємницьку діяльність.

Підприємницький простір — це територіальна цілісність, у межах якої відповідні фактори впливають на професійну діяльність підприємця. Його можна охарактеризувати як суму трьох сфер, аналіз кожної з яких дає підприємцеві змогу виробити свої тактику і стратегію організації професійної діяльності. Це правова, соціальна й економічна сфери.

Підприємництво передбачає офіційну реєстрацію підприємця як такого, необхідність його вступу у сферу ділових зв'язків і ділових відносин від імені визнаного суспільством економічного суб'єкта. В Україні правове забезпечення підприємницької діяльності гарантується насамперед законами України та підзаконними актами, в яких викладено:

загальні положення про підприємництво (суб'єкти, свобода, обмеження, принципи й організаційні форми);

умови здійснення підприємництва (державна реєстрація, право наймання працівників, соціальні гарантії, відповідальність суб'єктів, припинення діяльності);

стосунки підприємця і держави (гарантії прав, державна підтримка й регулювання, діяльність іноземних підприємств, міжнародні договори).

Для дальшого розвитку підприємницької діяльності в Україні важливе значення мають урядові документи про підтримку малого підприємництва. Воно, зокрема, має здійснюватися за такими напрямками: формування інфраструктури підтримки і розвитку малого підприємництва; створення сприятливих умов для використання суб'єктами малого підприємництва державних фінансових, матеріально-технічних та інформаційних ресурсів, а також науково-технічних розробок і технологій; запровадження спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності; удосконалення підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації кадрів для суб'єктів малого підприємництва; фінансова підтримка інноваційних проектів. Кріім того, затверджена Державна програма підтримки малого підприємництва.

Важливою передумовою успішної підприємницької діяльності є вибір організаційно-правової форми її здійснення. Зазвичай цей вибір пов'язаний з низкою факторів (мірою відповідальності, системою оподаткування, потребою у фінансах, можливістю зміни власника, управлінськими здібностями підприємця тощо). В Україні здебільшого поширені три основні організаційно-правові форми підприємницької діяльності:

1) одноосібна власність;

2) товариства (партнерства);

3) корпорації (акціонерні товариства).

Важливою формою підприємницької діяльності є франчайзинг, який у широкому розумінні означає надання права на виробництво і збут продукції, а також на отримання практичної допомоги в організації бізнесу.

Підприємництво може бути приватним і державним (державні й господарські організації, які функціонують на принципах підприємництва). Колективне, сімейне, спільне та інші види підприємництва є похідними від приватного і державного.

Одна з найхарактерніших рис цивілізованого підприємництва полягає в тому, що кожний підприємець, котрий реалізує власні задуми, водночас здійснює господарську діяльність в інтересах суспільства. Щоб отримати більший прибуток і бути конкурентоспроможним, він повинен постійно дбати про науково-технічний прогрес, підвищувати якість товарів як виробничого призначення, так і особистого споживання і здешевлювати їх. Досвід країн з розвиненою ринковою економікою показує, що сьогодні підприємництво є найпрогресивнішою системою ведення господарства незалежно від соціально-економічного устрою суспільства. Його функції різноманітні:

1) творча — генерування й активне використання новаторських ідей і пілотних проектів, готовність до виправданого ризику та вміння ризикувати в бізнесі (підприємництві). Гнучка форма організації виробництва, яка оперативно реагує на потреби ринку, найновіші досягнення НТП сприяють своєчасним структурним зрушенням в економіці;

2) ресурсна, яка виявляється у формуванні й продуктивному використанні власного капіталу, а також інформаційних, матеріальних і трудових ресурсів;

3) організаційно-супровідна — практична організація маркетингу, виробництва, продажу, реклами та ін. господарських справ;

4) форма господарювання, за якої утверджується почуття господаря кожного учасника суспільного виробництва. Без широкого розвитку економічних умов підприємництва утвердження почуття господаря неможливе;

5) сприяє вільному розвитку працівників, вихованню в них почуття чесності, порядності, сумлінності, впровадженню демократичних принципів суспільного й економічного життя, самоуправління тощо;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поняття і суть підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок