Головна Головна -> Реферати українською -> Підприємництво -> Електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) та їх використання

Електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) та їх використання

Назва:
Електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) та їх використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,51 KB
Завантажень:
828
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Всі електронні контрольно-касові апарати залежно від виробника поділяються на типи:

Назва типу – це назва касового апарата залежно від його виробника:

• Ера;

• Славутич;

• Samsung;

• Darces;

• Silex т.д.

Кожний тип ЕККА має свої моделі (Ера-202; Ера-501; Ера-802; Славутич-Б; Славутич-М; Samsung ER тощо).Моделі розрізняються за своїми зовнішнім виглядом та за призначенням. Залежно від функціональних можливостей всі моделі ЕККА розподіляють на модифікації, наприклад:

ЕККА «Ера-202-04»

«Ера-501-10»

ЕККА «Samsung ER-250F»

«Samsung ER-350F-UA»

ЕККА «Darces МР-500»

ЕККА «Darces МР-500 Т»

Портативні ЕККА – це переносні електронні контрольно-касові апарати з автономним живленням.

Автономні стаціонарні ЕККА – призначені для самостійної експлуатації в стаціонарних умовах, без обміну даних по лініях зв’язку з комп’ютерами або іншими ЕККА.

Системні УШКА –використовуються у складі електронних систем контрастно за товарним і грошовим обігом, для забезпечення передачі даних елементами системи по лініях зв’язку.

Універсальні ЕККА – призначені для використання в торгівлі, готельного та ресторанного бізнесу, прийняття комунальних та поштових платежів, у гральному бізнесу, продажу квитків на залізничний, річковий та автомобільний транспорт.

Спеціалізовані ЕККА – використовуються на АЗС, при послугах таксі.

Згідно Державного реєстру ЕККА та комп’ютерно-касових систем (за станом на 12.02.01р.) торговельних підприємствах застосовують РРО вітчизняного та іноземного виробництва.

До РРО вітчизняного виробництва належать:

• Ера-101; Ера-501; Ера-802; Master-04, виробником яких є Київське науково-виробниче об’єднання «Електронмаш»;

• Samsung ER-250F, Samsung ER-350F-UA, кроха;

• Darces МР-500, Darces МР-500 Т, виробником яких є акціонерне товариство закритого типу «Damekc-Україна»;

• Славутич-М, Славутич-Б; виробник – Київський радіозавод;

• Siles-6004, Silex-7004, Silex-9004, виробник – СП «Лінк» м. Київ та інші.

До РРО іноземного виробництва відносять:

• Samsung ER-250F, виробник – фірма «Самсунг-електронік» (Південна Корея);

• Optimus – ICPS 2000 – ushvt, Optimus 1CБ виробником яким є Польща;

• Uender – виробниками яких є 24 фірми «Brableys» (Англія).

Для ведення обліку різних грошових операцій, сум проданих товарів, податків, залишків товарів, РРО видають звітні документи на чековій стрічці. До звітних документів належать основні, такі як:

• «звіт Z»

• «звіт Х»

Звіт Z – це документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані даного звіту, під час друкування якого інформація заноситься до фіксальної пам’яті. Звіт Z отримують обов’язково в кінці кожного робочого дня.

Звіт Х – це документ встановленої форми, надрукований РРО, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.

Звіт Х отримують на початок робочого дня, який показує за всіма параметрами нулі, бо оперативна пам’ять була обтулена напередодні з його кінця першої та початку другої зміни або в кінці робочого дня.

Звіт Х та Z складаються зі шести основних звітів:

І-й звіт – товарів. Вміщує назву товару, який був проданий, номер коду вказує суму проданого товару, його кількість та загальну суму проданих товарів.

ІІ-й звіт – відділів – вказує, в яких відділах продавався товар, суму виторгу кожному відділу та загальну суму проданих товарів.

ІІІ-й звіт – за групами товарів – вказує номери груп товарів, до яких проданий товар суми виторгу по групам товарів, та загальну суму проданих товарів.

ІV – звіт – за податками – вказує загальну суму, яка підлягає оподаткуванню, групу податку, розмір податку у Іо та сумі, а також оподатковану суму.

V-й звіт – операторів – вміщує дані по кожному оператору, які працювали протягом робочого дня, а саме: номер оператора, кількість покупок, суму проданих товарів кожним оператором, загальну суму;суму готівкою, за чеком та в кредит; суму службового внесення та повернення, кількість та суму анульованих покупок у межах незакінченого чека.

VІ-й звіт – загальний – містить дані про кількість чеків, суму виторгу, суми готівкою, за чеком та в кредит загальну суму, кількість та суму службових внесень і виведень, суму та кількість анульованих у межах незакінченого чека, номер останнього чека, ідентифікаційний номер та його літерний код; реєстраційний номер ЕККА, дату та час видачі звіту.

Звіт Z на відміну від звіту Х після вказаного фіксального номера друкує інформацію «обнулено», а також номер фіскального звіту, кількість груп ПДВ, дату, час друкування даного звіту.

До роботи на ЕККА допускаються особи, яким виповнилося 18 років, і пройшли інструктаж.

Під час роботи контролер-касир має стежити за справністю касового апарату, обережно поводитися з ним, тримати його в чистоті. Реквізити чека повинні мати чіткий відбиток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Електронні контрольно-касові апарати (ЕККА) та їх використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок