Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ЗМІСТ ТА ОСНОВНІ СКЛАДОВІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

ЗМІСТ ТА ОСНОВНІ СКЛАДОВІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

Назва:
ЗМІСТ ТА ОСНОВНІ СКЛАДОВІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,88 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 65.014
Ю.Я. ДРУК
ЗМІСТ ТА ОСНОВНІ СКЛАДОВІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Досліджено зміст та основні складові модернізації політичної системи суспільства з метою здійснення інституційного аналізу політико-управлінської системи України.
In the article maintenance and basic component modernizations of the political system of society is explored with the purpose of realization of analysis of the political-administrative system of Ukraine.
У суспільно-політичних процесах, до яких відносяться процеси державного управління, ключове значення відводиться людському виміру, потребам та інтересам людей, що помітно впливає на визначення перспектив обрання різноманітних сценаріїв і напрямків розвитку. Актуальність дослідження проблеми політико-адміністративної модернізації суспільства і держави обумовлена, передусім, тим, що всі зміни в системі державного управління відбувалися і продовжують відбуватися за рахунок модернізації.
Вагомий внесок у розробку питань проблеми модернізації системи державного управління зробили М. Михальченко, М. Алмонд, С. Верба, Д. Котляр, С. Конончук, Г. Зеленько, І. Кресіна, Є. Перегуда.
Мета роботи - дослідити зміст та основні складові модернізації політичної системи суспільства з метою здійснення інституційного аналізу політико-управлінської системи України.
Термін "політична система суспільства" в енциклопедичній літературі трактується як "інтегрована сукупність політичної влади, суб'єктів, відносин, політичних організацій і політичної культури суспільства, яка забезпечує його соціальну стабільність, соціальний порядок і яка має певну соціально-політичну орієнтацію" [9, c. 267]. Незалежно від ідеологічно-методологічних розходжень більшість учених вважає, що політична система включає монополію влади, використання якої залежить від співвідношення класових чи соціально-групових сил, що прагнуть легітимізувати, захистити і ствердити свої особливі інтереси. Політичну систему характеризує застосування владного примусу в суспільстві (цим визначається її структура, функції, загальний механізм функціонування, класифікація політичних систем).
Український учений-політолог Ф. Рудич вважає, що під політичною системою слід розуміти сукупність державних і недержавних соціальних інститутів, які здійснюють владу, управління суспільством, регулюють відносини між громадянами, соціальними та етнічними групами, забезпечують стабільність суспільства, відповідний порядок у ньому [8, с. 8]. Політичну систему суспільства у широкому сенсі вчені визначають як сукупність політичних інститутів, відносин, норм і феноменів політичної свідомості, культури та ідеології, що існують у цьому суспільстві (спростивши таке трактування, можна говорити про "сукупність" усіх суспільних структур в їх політичних аспектах або про сукупність політичних взаємозв'язків, притаманних кожній політичній спільності). У вузькому сенсі - як сукупність державних органів, політичних партій та організацій, через які в даному суспільстві здійснюється влада [7, с. 4-5].
Головним елементом політичної системи суспільства є політична влада - здатність, право і можливість політичних суб'єктів приймати рішення, здійснюючи вирішальний вплив на діяльність і майбутнє окремих людей та їх об'єднань. Отже, політичні відносини впливають, насамперед, на формування соціальних механізмів владної регуляції суспільства. Російський політолог О. Дегтярьов слушно зауважує, що будь-яке політичне зрушення обов'язково несе в собі "найбільш загальні соціологічні характеристики" відповідного соціального зрушення. Таким чином, у політичних відносинах у той чи інший спосіб віддзеркалюється та резюмується сукупна діяльність соціальних суб'єктів, і в тісному взаємовпливі цих двох процесів власне і відбувається формування, функціонування і трансформація політичної системи суспільства.
Як і будь-яка інша "підсистема" соціуму, політична система є нестатичною: по суті, її риси, зміст, структура, ступінь внутрішньої стабільності в кожний конкретний момент визначаються комбінацією і взаємодією цілої низки констант та перемінних: традиціями політичного життя даного суспільства, історично притаманними йому формами державності, характером поточних соціально-економічних, політико-ідеологічних і соціокультурних відносин, політико-правовим статусом держави, соціальним устроєм, формою правління та політичним режимом тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ЗМІСТ ТА ОСНОВНІ СКЛАДОВІ МОДЕРНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок