Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політико – територіальні конфлікти в Індії

Політико – територіальні конфлікти в Індії

Назва:
Політико – територіальні конфлікти в Індії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,51 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема:Політико – територіальні конфлікти в Індії.
 


План
Актуальність проблеми.
Внутрішньо – політичні конфлікти.
Ассам.
Джамму і Кашмір.
Пенджаб.
Тріпура.
Висновок.
Список використаних джерел.
Актуальність проблеми
Сьогодні, коли світ фактично стоїть на порозі «третьої світової війни» , а локальні конфлікти трансформуються в регіональні, і коли у багатьох країнах світу існують значні проблеми пов’язані з сутичками, терактами, сепаратистськими рухами, етнічними та міжконфесійними протистояннями, які дуже важко, а іноді майже неможливо вирішити кожна людська спільнота, задає собі запитання: чому так відбувається? Чому світ такий неспокійний?
Ці та інші проблеми так чи інакше торкається одної з найбільших держав світу, як за площею так і за населенням – Республіку Індію. Індія є найбільшою за площею і за населенням найпотужнішою за економічним потенціалом і найвпливовішою державою регіону Південна Азія. Індія охоплює материкову та півострівну частину. Країна межує з такими державами як: Пакистан, Бангладеш, Мґянмою, Китаєм, Непалом і Бутаном, та через протоку з Шрі – Ланкою. Найбільш економічно розвиненими і політично впливовими сусідніми країнами є Китай і Пакистан, всі інші крім Шрі – Ланки є одними з найменш розвинутих держав світу. Дана держава дуже стрімко розвивається і все більше зміцнює свої позиції як в Південно – Азійському регіоні так і у світі загалом. Однак суттєвий чинник гальмує її розвиток – внутрішньо – політичні конфлікти, які мали місце на протязі її незалежного існування. Окрім внутрішніх конфліктів існують ще й зовнішні з сусідніми державами.
Сукупність конфліктів, які існують в Індії турбують не тільки її, але й країни, які є її партнерами в зовнішній політиці, зокрема серед цих держав є і Україна. Нагадаємо, що Індія без перебільшення є однією з провідних країн Південної Азії та головним партнером України в регіоні. Україна зацікавлена в розвитку двосторонніх відносин з Індією, тому, що країна є вигідною відправною точкою для виходу на ринки Південної та Південно-Східної Азії. Індія, в свою чергу, розглядає Україну як надійний плацдарм для проникнення на ринки країн центральної та східної Європи а також ринок ЄС [1,с.50].
Проблеми і політико-територіальні конфлікти у Південній Азії і зокрема в Індії висвітлені в численних журналах, посібниках та монографіях, автори яких мали на меті як найголовніше викласти ту тему, ту проблему, яку кожен із них досліджував. Зокрема Ігнатєв П.М., де Блій, Муллер П., Горобець І., Маначинський О., Каспарчук В., Євфремова К. займалися вивченням причин зовнішньополітичних конфліктів Індії особливо з Китаєм, Пакистаном, Шрі-Ланкою, Бангладеш.
Вивченням внутрішньополітичних конфліктів в Індії займалися: Кротов Г.А., Тимофеев В.І., Баранов С., Виноградов А., Бельський А.Г., Белокриницький В., Котов Л., Москаленко В., Поліха І., Шаум`Ян Т., та інші. Нажаль у вітчизняній політичній географії ця проблема залишається мало вивченою.
2 Внутрішньополітичні конфлікти
В даній статті основну увагу звернемо на внутрішньо – політичний конфлікти країни.
Конфлікт – це суперечність зіткнення супротивних несумісних між собою тенденцій у свідомості окремо взятого індивіда чи в стосунках індивідів груп людей. Існують такі типи конфліктів як: політичні, етнічні, расові, релігійні, економічні, соціальні та прикордонні конфлікти. Всі ці конфлікти є характерними і проявляються в Індії. Республіка Індія – це країна, в якій існують багато внутрішньополітичних конфліктів. Основні причини, які сприяють розвитку напруженої внутрішньополітичної ситуації наступні:
- Строкатість в національному складі. Індія є найбільш багатонаціональною країною світу, де проживає більше 500 націй і народностей.
- Різноманітний релігійний склад. Тут сповідуються: індуїзм, мусульманство, буддизм, сикхізм, джайнізм, християнство, існують також традиційні вірування.
- Бідність та низький рівень життя
- Втручання у внутрішні справи сусідніх держав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Політико – територіальні конфлікти в Індії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок