Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Опозиція та її роль в політичному житті суспільства

Опозиція та її роль в політичному житті суспільства

Назва:
Опозиція та її роль в політичному житті суспільства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,38 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Опозиція та її роль в політичному житті суспільства


ПЛАН


1. Характеристика політичного життя суспільства
Політичне життя суспільства – одна з найширших категорій політології, яка охоплює всю політичну сферу та її елементи.
Політичне життя – сукупність духовних, емоційних і практичних явищ, політичного буття людини і суспільства, що характеризує їхнє ставлення до політики і участі в ній.
Політичне життя завжди існує в конкретно історичних формах, зумовлених матеріальними і соціальними чинниками.
Політичне життя тісно пов’язане з найрізноманітнішими формами політичної діяльності.
Політична діяльність – індивідуальна чи колективна, спонтанна чи організована діяльність соціальних суб’єктів, яка прямо чи опосередковано випливає з інтересів великих суспільних груп і цінностей, що їх вони поділяють. У широкому розумінні політична діяльність постає як реалізація суспільно-політичних відносин, взаємодія класів, націй, організацій, органів, інших соціальних спільнот і окремих осіб для здійснення певних політичних інтересів щодо завоювання, використання та утримання влади.
У вузькому розумінні – це методи і засоби виконання владних функцій певними політичними силами, соціальними групами, а також засоби протидії їм.
Розрізняють теоретичну і практичну політичну діяльність.
Для теоретичної – основними формами є пізнавальна, прогностична та ціннісно орієнтована.
Практична політична діяльність – це вироблення й реалізація внутрішньої та зовнішньої політики держави, різні форми участі у політичному житті суспільства партій, громадсько-політичних об’єднань, рухів.
Основні її форми – ухвалення політичних рішень, вибори, політична реформа, страйк, демонстрація, дипломатичні, міжурядові переговори, офіційний візит.
Умовою й формою політичної діяльності є політичні відносини, які виникають внаслідок офіціальної диференціації суспільства і вияву інтересів великих суспільних груп. Суб’єктами політичних відносин є класи, нації, соціальні групи, індивіди, політичні інститути і організації.
Політичні відносини – реальні практичні відносини, взаємозв’язки соціальних суб’єктів, у яких відображені їхні інтереси і здійснюється політична діяльність – співробітництво чи боротьба (вибори, референдуми, мітинги).
Характер відносин офіційних суб’єктів визначає політичну ситуацію, стратегію, практику, зміст політичної діяльності.
Політична діяльність класів, націй, соціальних груп, індивідів, політичних інститутів і організацій супроводжується певним типом політичної поведінки. Така поведінка зумовлена вибором мотивів у виникненні рішень щодо політичних відносин, добором засобів досягнення цілей здатністю сприймати загальний суспільний інтерес.
Політична поведінка охоплює як внутрішні реакції – думки, сприйняття, судження, настановки, переконання, так і конкретні дії, які можна спостерігати, - участь у виборах, вияв протесту, проведення зборів, політичних компаній.
Політична поведінка може виявити себе як у діяльності мас, класів, соціальних груп, націй, виборців, індивідів, політичних партій, владних структур, так і в будь-якій інституціональній ситуації – сім’ї, бізнесі, церкві тощо.
Форми політичної поведінки соціальних суб’єктів можуть бути різними – розрізняють відкриту (політична дія) і закриту (політична дія) і закриту (політична бездіяльність) форми політичної поведінки.
За своєю цілеспрямованістю політична поведінка може бути конструктивною щодо існуючого суспільного ладу і політичної системи (спрямованою на їх зміцнення) або деструктивною і навіть екстремістською. Залежно від мотивації розрізняють соціально усвідомлену, ціннісно орієнтовану, афектну і традиційно зумовлену політичну поведінку.
Важлива роль у функціонуванні політичного життя належить особі, без чого неможлива соціально-політична діяльність.
Політична участь – залучення людей до процесу політико-владних відносин, здійснення ними певних змін, заходів, що виражають інтереси, потреби, уподобання, думки, погляди та настрої, вплив на органи влади з метою реалізації соціальних інтересів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Опозиція та її роль в політичному житті суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок