Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> МІФОЛОГІЯ БІЛОВЕЗЬКОЇ ПУЩІ, ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ

МІФОЛОГІЯ БІЛОВЕЗЬКОЇ ПУЩІ, ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ

Назва:
МІФОЛОГІЯ БІЛОВЕЗЬКОЇ ПУЩІ, ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,82 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 32:159.9
МІФОЛОГІЯ БІЛОВЕЗЬКОЇ ПУЩІ, ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ
Стаття присвячена дослідженню проблеми політичного міфа та вивченню Біловезької угоди 1991 року як інструменту політичного маніпулювання у боротьбі за владу.
The article is devoted to research a problem of a political myth and studying Bylovezhska Pusha agreement 1991 as tool of a political manipulation in struggle for authority.
Політичний міф - феномен колективної психіки, в основі якого лежить штучно створене узагальнене, спрощене, контрастне уявлення про дійсність, що неадекватно інтерпретує суспільні процеси поєднуючи реальність з вигадками, містикою, фантазіями. Основна мета створення політичного міфу - формування потужного і надзвичайно специфічного засобу активної та цілеспрямованої боротьби за владу, її легітимізацію та втримання.
Генетично політичний міф пов'язаний з архетипами давнини і є результатом суспільної творчості та надбанням колективної свідомості. В силу цих обставин він може суттєво впливати на процес формування світобачення і світосприйняття, закарбування у пам' яті та свідомості певних психологічних та ідеологічних установок, які можуть в подальшому відігравати роль стійких стимулів до дії та жорстких табу. В результаті політичний міф оберігає і стверджує прийняту систему цінностей та правил, підтримує і санкціонує певні норми поведінки. Міф націлює людину на повторення вже досягнутого, апробованого, засвоєного. Він суміщає два аспекти: діахронічний (розповідь про минуле) і синхронічний (пояснення сьогодення або майбутнього).
Важливою функцією політичної міфології є політичне моделювання. Це пояснюється тим, що політичний міф, як правило, є набором готових рецептів, прецедентів, зразків для запозичення та наслідування, які можуть служити орієнтиром у критичних ситуаціях.
Глибинний зміст міфа полягає в ототожненні речі, людини, дії з лаконічним, максимально спрощеним образом, „картинкою", що спонтанно створюється колективною уявою, або ж нав'язується їй ззовні. У результаті міф підміняє об'єктивне суб'єктивним; внутрішнє, змістовне - зовнішнім; суттєве - його подібністю. Фантазія у союзі з емоцією є причиною того, що у міфі цілком органічно можуть поєднуватися реальність і вигадка; виникати неіснуючі образи; народжуватися легенди; з'являтися вигадані причинні зв'язки між реальними об' єктами; гранично ідеалізуватися лідери, процеси, факти тощо. На думку Р.Соколової, міф, по суті справи, заповнює вакуум реального знання, він виступає у ролі посередника між справжнім знанням і нерозпізнаною помилкою [1].
Міфологія, як специфічна форма свідомості, виникла у глибоку давнину. Цікаво і показово, що з появою таких суспільних явищ, як релігія, наука, ідеологія, вона не зникла, а модернізувалась, пристосувавшись до життя, і відродилась у ХІХ ст. феноменом "соціальної міфології". Ця трансформація зумовила, з одного боку, втрату онтологічного, буттєвого змісту, що було притаманне класичній міфології; з іншого - зберегла та посилила її функціональний сенс: згуртовувати та направляти народні маси [2]. У сучасну добу ці процеси отримали новий імпульс і знайшли свій вияв у явищі реміфологізації.
На думку фахівців, реміфологізації притаманні три типи відтворення міфа: автоматичне відображення міфа в буденній свідомості; ідеологічне нав'язування тієї чи іншої міфологеми; художня реконструкція міфа у сфері естетичної творчості. Своєрідним підґрунтям для поширення та утвердження соціальної міфології у суспільній свідомості є несистемність буденного мислення. За цих обставин саме міф може виступати як вища форма системності, що доступна буденній свідомості. Міф поставляє буденній свідомості системність того рівня, який не вимагає і не припускає чітких логічних доказів, обмежуючись більш-менш зовнішніми зв'язками між явищами [3].
На відміну від архаїчних, релігійних міфів, давніх переказів, сучасний політичний міф гранично актуальний, конкретний, прагматичний, адресний та функціональний, хоча в ньому можуть бути віддзеркалені віковічні надії, сподівання і вірування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: МІФОЛОГІЯ БІЛОВЕЗЬКОЇ ПУЩІ, ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИЧНОГО МАНІПУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок