Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політика у сфері медицини. Основні методи і напрями

Політика у сфері медицини. Основні методи і напрями

Назва:
Політика у сфері медицини. Основні методи і напрями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,52 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Політика у сфері медицини. Основні методи і напрями”


План
Вступ.
1. Розвиток наукових досліджень та інвестиційної діяльності у галузі медицини.
2. Проекти та спеціальні програми у галузі охорони здоров’я
3. Основні напрями політики в галузі медицини.
Література.


Вступ
Участь України у світових економічних процесах передбачає узгодження механізмів вироблення та імплементації національного законодавства про охорону здоров’я відповідно до стандартів країн Європейського Союзу. Але гостра соціально-економічна криза в Україні і фінансування охорони здоров’я за залишковим принципом призводять до значного погіршення загального стану здоров’я населення. Якість медичних послуг знижується через недостатнє фінансування державних та комунальних лікувально-профілактичних закладів. При цьому послуги приватних клінік для більшості залишаються недоступними. Як наслідок, зростають масштаби небезпечних хвороб. У результаті перевищення кількості померлих над кількістю народжених спостерігається депопуляція. Рівень народжуваності в Україні вже давно не забезпечує навіть простого відтворення населення. Поряд із депопуляцією варто відзначити й негативні зміни в якісних показниках здоров’я населення.
В Україні стала реальною загроза епідемії туберкульозу — понад 700 тис. громадян хворіють на цю хворобу, нараховується 740 тис. хворих онкологічного профілю, 76 тис. наркотично залежних та 1,2 млн психічно хворих. Спостерігаються найвищі в Європі темпи поширення ВІЛ/СНІДу. За даними експертів, 550 тис. мешканців України є ВІЛ-інфікованими. Тому сьогодні доводиться констатувати, що політика державної підтримки галузі охорони здоров’я в Україні потребує реформування, оскільки в нинішньому форматі вона не сприяє реалізації довгострокових цілей розвитку та зростання.
1. Розвиток наукових досліджень та інвестиційної діяльності у галузі медицини
Розвиток галузі охорони здоров’я характеризується необхідністю постійного підвищення продуктивності медичних послуг в умовах обмеження первинних ресурсів. Але динамічний соціально-економічний розвиток кожної країни неможливий без всебічного та безперервного використання нововведень, які є каталізаторами загального розвитку. На це вказує досвід Японії, Південної Кореї, Китаю та інших азійських «тигрів», які, зробивши ставку на інтенсивні технологічні зміни, за короткий період забезпечили своє потужне економічне зростання. Безумовно, й державою здійснюються певні законодавчі кроки з метою виправлення жахливого становища, що склалося в галузі охорони здоров’я.
Так, в Основах законодавства України про охорону здоров’я (ст. 20) задекларовано, що держава сприяє розвитку наукових досліджень у галузі охорони здоров’я і впровадженню їх результатів у діяльність закладів і працівників охорони здоров’я, зазначені дослідження фінансуються на конкурсній основі з державного бюджету, а також інших джерел фінансування, що не суперечать законодавству. Крім того, в Законі України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні» (ст. 7), пріоритетними напрямами інноваційної діяльності визначено: охорона й оздоровлення людини та навколишнього середовища.
В той же час рейтинг України за індексом технологічного рівня засвідчує подвійне відставання від промислово розвинутих країн. З огляду на це в галузі постійно здійснюється організаційна перебудова системи охорони здоров’я з метою підвищення ефективності використання наявних ресурсів. З погляду більшості дослідників та практиків, це повинно відбуватися шляхом стимулювання інноваційної діяльності, тобто діяльності, спрямованої на використання результатів наукових досліджень та розробок для розширення й обновлення номенклатури та поліпшення якості продукції чи товарів і послуг, удосконалення технологій їх виготовлення з наступним впровадженням та ефективною реалізацією.
Вирішення цього завдання можливе лише шляхом дотримання державної інноваційної політики, метою якої, відповідно до Закону України «Про інноваційну діяльність» (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Політика у сфері медицини. Основні методи і напрями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок