Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ

СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ

Назва:
СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 32.001.18
Дерега В. В.
СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Стаття присвячена аналізу теоретико-методологічної сутності політичного прогнозування. Особлива увага приділена визначенню основних видів та особливостей політичного прогнозування в сучасних умовах перебігу політичних процесів.
Ключові слова: прогнозування, політичний процес, дослідження, політичний моніторинг, прогноз, управління, принцип, рішення, політичне життя.
Стаття посвящена анализу теоретико-методологической сущности политического прогнозирования. Особенное внимание уделено определению основных видов и особенностей политического прогнозирования в современных условиях хода политических процессов.
Ключевые слова: прогнозирование, политический процесс, исследование, политический мониторинг, управление, принцип, решение, политическая жизнь.
The article deals with the analysis of theoretical and methodological essence of political prognostication. Much attention is given to the main aspects and the peculiarities of political prognostication in the modern conditions of political processes.
Key words: forecasting, political process, research, political monitoring, management, principle, decision, political life.
Роль прогнозування на сучасному етапі розвитку політичних процесів незмінно зростає у зв'язку з прискоренням науково-технічного прогресу, ускладненням задач управління, підвищенням темпів змін в усіх сферах життєдіяльності суспільства. Набувають особливого значення прогностичні технології, які дозволяють заздалегідь визначити можливі варіанти розвитку подій у майбутньому і попередити будь-який політичний сценарій. Таким чином, аналіз сутності політичного прогнозування, виявлення його особливостей та методологічних проблем, є актуальною та політично значущою темою.
Необхідність політичного прогнозування обумовлена також тим, що складові політики мають динамічний характер, відрізняються постійними змінами та плинністю. Між тим як одним з параметрів стабільної політичної системи, досягти якої прагне будь-який суб'єкт управління, є її передбачуваність та керованість. Значною мірою це залежить від можливостей політичного прогнозування, яке базується на врахуванні відомих закономірностей та тенденцій суспільного розвитку і має вагомий потенціал впливу на політичні процеси, події та явища.
Метою даної роботи є політологічний аналіз теоретико-методологічної сутності та особливостей механізму політичного прогнозування в сучасних умовах перебігу політичних процесів.
При дослідженні теми автор спирався на роботи зарубіжних вчених, присвячених вивченню основних проблем соціального прогнозування та наукового передбачення. Це, передусім, праці І. Бестужева-Лади [1], О. Панаріна [2], А. Сергієва [3].
Сучасні українські вчені С. Телешун, А. Баронін [4] та В. Горбатенко [5] більш детально дослідили основи власне політичного прогнозування, розкрили форми та методи збору, аналізу та оцінки інформації, особливості побудови прогнозів і оцінки наслідків їх реалізації.
Науковий і практичний інтерес з означеної тематики викликають роботи науковців В. Бакуменка, Ю. Сурміна [6] та Ю. Кальниша [7], які звертались до проблем політичного прогнозування в процесі дослідження шляхів удосконалення прийняття державно-управлінських рішень та особливостей підготовки фахівців з політичної аналітики для потреб державного управління в Україні.
У цілому можна констатувати, що проблематика політичного прогнозування користується постійною увагою зарубіжних та вітчизняних вчених. Разом з тим, існує нагальна необхідність продовження досліджень політичного прогнозування, його теоретико-методологічного апарату, особливостей розвитку на сучасному етапі політичних процесів на міжнародному рівні та в Україні. У розвитку саме цих напрямів дослідницької діяльності автор бачить перспективність подальшого вдосконалення і збагачення дискурсу політичного прогнозування.
Термін «прогноз» отримав широке розповсюдження в 1960-х рр., коли почала формуватися теорія розробки прогнозів явищ, щодо яких можна здійснювати керування - прогностика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОЛІТИЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок