Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Державне управління та виконавча влада

Державне управління та виконавча влада

Назва:
Державне управління та виконавча влада
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,51 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Державне управління та виконавча влада


План


1. В якому співвідношенні знаходяться державне управління та державна виконавча влада .
1.1. Державне управління
Державне управління обов”язково містить три елементи: прийняття рішення, його виконання та контроль за реалізацією.
Державне управління як частина державної діяльності має своїм основним призначенням здійснення виконавчої влади. Державний характер такого управління полягає в тому, що в його процесі реалізуються завдання, функції та інтереси держави. Для його здійснення створюються спеціальні органи (встановлюються посади), які діють в рамках законів та в межах своїх повноважень.
Виконавча діяльність є основним призначенням державного управління і скдає першу, найбільш важливу його сторону. Разом з тим для безпосереднього управління економікою, соціально-культурним будівництвом та адміністративно-політичною діяльністю характерною є розпорядча діяльність, яка становить другу сторону державного управління. Виконавча і розпорядча діяльність органів виконавчої влади виявляється у відносинах влади і підпорядкування, наданні суб”єктам, що її здійснюють, юридично-владних повноважень.
Як самостійній формі державної діяльності державному управлінню притаманні характерні риси, що випливають із його природи – здійснення виконавчих і розпорядчих повноважень:
загальнодержавний характер, оскільки воно охоплює найбільш важливі сторони життя держави та суспільства;
спрямованість на виконання Конституції та законів України (підзаконна дільність);
юридично-владний, розпорядчий характер;
організаційний зміст, за допомогою якого досягаютьсярегулювання і координація спільної праці людей;
активність і цілеспрямованість, має безпосередніми об”єктами свого впливу галузі економічного, соціального та адміністративно-політичного будівництва;
безперервне і постійне здійснення.
Змістом державного управління є комплекс функцій, які називаються функціями управління. Через їх реалізацію суб”єкти виконавчої влади здійснюють управлінські процеси,досягають поставленої мети.
Функція управління пов”язує в одне ціле запланований результат, практичну діяльність по виконанню намічених завдань та одержаний результат.
Державне управління здійснюється відповідно до принципів (засад), закріплених Конституцією України. Конституція України дає можливість віднести до принципів державного управління такі: відповідальності органів виконавчої влади (посадових осіб) за доручену справу перед людиною і державою; верховенства права; законності; участі громадян та їх об”єднань в управлінні; рівноправності громадян в управлінні; гласності.
Принцип відповідальності органів виконавчої влади (посадових осіб) за доручену справу перед людиною і державою випливає із змісту ст.ст. 3, 17, 19 Конституції України та ін. Згідно зі ст. 3 Конституції держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов”язком держави.
Принцип верховенства права в Україні закріплений в ст. 8 Конституції. Відповідно до нього Конституція України має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Принцип законності безпосередньо пов”язаний з принципом верховенства права і з нього випливає, а також базується на положеннях Конституції Украни, відповідно до яких Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов”язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
1.2.Виконавча влада
Відповідно до ст. 6 Конституції державна влада здійснюєтьсяна засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Державне управління та виконавча влада

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок