Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Конституціоналізм Ейхельмана

Конституціоналізм Ейхельмана

Назва:
Конституціоналізм Ейхельмана
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,06 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Тема: Конституціоналізм Ейхельмана


ЗМІСТ


ВСТУП
Отон Отонович Ейхельман (1854-1943) – відомий український правознавець і громадсько-політичний діяч. Отон Ейхельман здійснив класифікацію норм міжнародного права, зробив вагомий внесок у сис-тематизацію та методику викладання між-народного права.
До основних його працю належать «Історія іноземних законодавств» (1884), «Програма курсу міжнародного пра-ва» (1885), «До питання історії міжнародного права» (1886), «Конспект лекцій з міжнарод-ного права. Хрестоматія російського міжна-родного права» (1887), «Замітки про міжна-родні трактати і міжнародне приватне право. Історичний нарис учень про право і держа-ву» (1892), «Правовий статус військовополо-нених напередодні російсько-японської вій-ни» (1905), «Нариси із лекцій з міжнародного права» (1909). Уклав збірник міжнародних дого-ворів, підписаних Росією, та документів російського законодавства з питань міжнародного права.
Брав участь у підготовці проекту конституції Російської імперії, розробив проект виборчого закону.
Саме розгляду основних положень конституціоналізму, викладених Отоном Отоновичем Ейхельманом в історичному „Проекті Конституції (Основних державних законів) Української Народної Республіки” і присвячений цей реферат.


КОНСТИТУЦІОНАЛІЗМ О.О. ЕЙХЕЛЬМАНА
Отон Отонович Ейхельман розробив „Проект Конституції (Основних державних законів) Української Народної Республіки”. Згідно до цього Проекту в основу внутрішньої політичної організації України Ейхельман пропонував: покласти феде-ральну форму державного устрою, застосовувати право референдуму народу, тобто права безпосереднього народного голосування для вирішення не тільки питань, що стосуються змін у змісті конституції – Основного Державного закону, – але й для вирішення питань звичайного законодавства, а також деяких питань з приводу державного управління.
Під зверхністю народного суверенітету, за Проектом, самостійно функціонують такі влади: Парламент, Управління, так звана виконавча влада, Суд і Фінансовий контроль.
Межі діяльності парламенту визначені докладними постановами конституції. Через те конституція має бути значно докладнішою в порівнянні з європейськими та американськими конституційними хартіями, що видавались до цього часу.
Стосовно Управління детально проводиться принцип суворої правомірності його діяльності і засада судової відповідальності за цю діяльність поруч із забезпеченням для органів управління самостійності і незалежності від примх партійних та начальства. Такою постановкою справи забезпечується необхідній авторитет всіх органів виконавчої влади. Суворо та без всяких послаблень проводиться і судова відповідальність вищих органів виконавчої влади, але в формах, що забезпечують охорону державного розуму політичного такту та усунення від справи всякої безпідставної причепливості та партійної пристрасті. Політична відповідальність міністрів поставлена на серйозному і об'єктивному ґрунті.
Судові та Фінансовому контролю забезпечується повна незалежність від виконавчої влади та Парламенту.
Охорона конституційності в діях парламенту довіряється судовій владі.
Всі ці засади, хоча й не були новиною, але до цього часу переважно зустрічалися у розрізненому вигляді.
Ейхельман сформулював свій проект конституції для У.Н.Р. не як ідеал для конституції далекого майбутнього на Україні, – не як теоретичну вигадку, але як реально доцільний, цілком здійснимий і єдино можливий державний устрій на сучасній Україні, який здатен забезпечити мирне і культурне життя.
Ейхельман наголошував на тому, що народ повинен знати, що весь його державний, господарський та культурний добробут залежить від нього самого і ніхто не має права заважать йому в його власній державній роботі і всіх її деталях (подробицях) і в самій її основі. Широкій масі селянства відкривався необмежений простір для політичної і громадської самодіяльності, за його власною моральною і політичною відповідальністю.
На думку О. Ейхельмана, держава існує і функціонує для людей, що в ній живуть.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Конституціоналізм Ейхельмана

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок