Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Місце та роль Організації з безпеки і співробітництва в Європі в європейській політичній системі.

Місце та роль Організації з безпеки і співробітництва в Європі в європейській політичній системі.

Назва:
Місце та роль Організації з безпеки і співробітництва в Європі в європейській політичній системі.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,98 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Місце та роль Організації з безпеки і співробітництва в Європі в європейській політичній системі.
На європейській політичній арені серед великої кількості міжнародних об’єднань прийнято виділяти три найбільші міжнародні організації – НАТО, Європейський союз і ОБСЄ. За останні роки спостерігається тенденція до чіткого розподілу ролей між цими організаціями. НАТО (Північноатлантичний альянс) за своєю природою – це військово-політичний блок, який опирається на потенціал Сполучених Штатів і західноєвропейських країн. Цим продиктовані його дії на європейській арені. Європейський союз – в основному економічне об'єднання з перспективою подальшого розвитку і зміцнення в напрямку забезпечення економічних інтересів держав європейського співтовариства, дотримання невід”ємних прав прав людини тощо. Його зовнішньополітична лінія в європейських справах за своїми основними ознаками співпадає з курсом НАТО, оскільки більшість його учасників є членами блоку. ОБСЄ – універсальна політична організація, яка об’єднує значно більше держав, ніж НАТО і ЄС, на величезному просторі від Ванкувера до Владивостоку. Ідея створення цієї організації була втілена за регіональним принципом, яка покликана координувати зусилля держав у зміцненні безпеки і розвитку співробітництва в Європі. Однак за останні роки ОБСЄ почала відходити від проблем великої політики і займатися правозахисною сферою і внутрішньополітичними справами країн, які розташовані в Балканському регіоні і на території колишніх радянських республік.Так, варто зазначити,що з 1991р. по 1992р. місія ОБСЄ з прав людини, яку очолював проф. Фрібурзького університету Томаш Фляйнер-Гейстер відвідала Боснію і Герцоговину, Хорватію, Македонію, Монтенегро і Сербію включаючи Косово і Воєводину, а також Словенію.У вересні –жовтні того ж року ОБСЄ направила місію з питань моніторингу до Хорватії на прохання їхнього уряду, згідно з Московським механізмом. Цей механізм включає в себе обов”язковість втручання ОБСЄ у внутрішні справи держав-учасниць, коли є підозра про порушення зобов”язань щодо людського виміру . Пізніше, в 1993р., місія ОБСЄ яку очолював Дж.К.Блекуел(США) відвідала Сербію і Монтенегро з метою контролю за гарачими точками і сприяння зменшення напруги на цій території. На підставі результатів місій ОБСЄ, завдяки ініціативі ООН був створений міжнародний трибунал із військових злочинів. А ще згодом, ОБСЄ вжила заходи щодо запобігання конфлікту серед національних меншин Косово, Санджака і Воєводіни. Крім Балканського півострову місії і центри ОБСЄ продуктивно працювали і на території пост-радянських республік, від Прибалтики до Нагорного Карабаху.
Сьогодні , Організація з безпеки і співробітництва в Європі переживає складні часи. Про це свідчить , наприклад, Віденська зустріч міністрів закордонних справ держав-учасниць (листопад 2000р.), яка не досягла консенсусу з цілої низки питань. Не була узгоджена загальнополітична декларація, яка була запланована на даній зустрічі. Крім того, також не вдалося домовитися щодо питання про розподіл внесків між державами- учасницями – у підсумку діє лише тимчасовий механізм фінансування. І найголовніше, не повністю визначено питання щодо міжнародної правосуб’єктності Організації[4,123].
На сьогоднішній день, виникає гостра необхідність в серйозному аналізі тих протиріч, які призвели до такої ситуації. Для цього доцільно розглянути основні особливості ОБСЄ, як і в якому напрямку вона розвивалася за останні роки, наскільки ця еволюція відповідала прийнятим домовленостям і зобов’язанням держав-учасниць.
Організація наділена комплексом специфічних ознак, які визначають її унікальність і особливості функціонування. Серед них виділяють наступні.
ОБСЄ не має міжнародної правосуб’єктності. Так стверджує російський науковець М.Петраков, якийвважає, що у неї не має ні статуту, ні будь-якої іншої правової бази у вигляді, наприклад, міжнародного договору. Не має вона і чітких документально зафіксованих процедур, єдиного регламенту роботи, а опирається на прецеденти і практику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Місце та роль Організації з безпеки і співробітництва в Європі в європейській політичній системі.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок