Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Реформи у сфері засобів масової інформації у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи у 1990-х роках

Реформи у сфері засобів масової інформації у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи у 1990-х роках

Назва:
Реформи у сфері засобів масової інформації у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи у 1990-х роках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,79 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 32.019.51(4)
Палагнюк Ю.В., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Реформи у сфері засобів масової інформації у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи у 1990-х роках
У статті проаналізовано особливості медіа реформ у країнах Центральної та Східної Європи у 1990-х роках. Приділяється увага визначенню спільних аспектів (правових, політичних та економічних) та характеристиці головних проблематик даного процесу для всіх країн регіону.
Peculiarities of the media reforms in the countries of Central and Eastern Europe in the 1990-s are analyzed in the article. The attention is paid to the definition of the common aspects (legal, political, and economic) and characteristics of the main challenges of this process for all countries of the region.
На початку 1990-х років перед країнами Центральної та Східної Європи у процесі
постсоціалістичних трансформацій постало питання про запровадження медіа реформ. Це було потрібно для зміни цілої медіа системи кожної країни від централізованих, підконтрольних медіа, що знаходяться під цензурою держави, до демократичних, незалежних та плюралістичних засобів масової інформації.
Разом із тим, цей процес виявив багато особливостей та перешкод на шляху реформування засобів масової інформації у всіх країнах регіону, незважаючи на те, що загалом чітко прослідковувалася диференціація результатів таких реформ. Як влучно визначила Джейн Кюррі у 1992 році про процес змін у секторі засобів масової інформації "медіа системи у Східній Європі стали як переможцями, так і жертвами кінця комуністичного правління" [2, с. 231].
Метою даної роботи є показати багатоманіття медіа реформ та їх аспектів у країнах Центральної та Східної Європи, а завданнями виступають визначення спільних напрямків та проблематик реформ у сфері медіа, а також певних визначальних особливостей цього процесу. Буде показано, що медіа реформи у постсоціалістичних країнах мають багато спільних рис, аспектів і проблем, незалежно від успішності реформ, а саме - свободи засобів масової інформації. Автором було проаналізовано фундаментальні роботи визначних світових спеціалістів у сфері медіа реформ країн постсоціалістичного регіону, таких як: Джон Довнінг [1], Томас Гобан-Клас [2], Петер Грос [3], Керол Якубовіч [4], Яна Ландж [5], Ліана Гіоргі [6], Ендрю Мілтон [7,8], Прайс Е. Монро [9], Патрік О'Ніл [10, 11], Девід Палетц [12, 13], Колін Спаркс та Анна Рідінг [14], Славко Сплічал [15], Міклос Жукозд [16] та інших.
Дослідження політологічних аспектів комунікацій може вплинути на розуміння того, як інформацію використовують у ролі посередника, як її контролюють, розповсюджують та сприймають. У цьому сенсі вивчення політики щодо комунікацій у той же час є аналізом демократичної або недемократичної політики.
Співвідношення між демократизацією та медіа реформами у Центральній та Східній Європі є досить комплексним. Засоби масової інформації відіграють важливу роль у побудові демократичного суспільства. Вони
розглядаються як "життєво важливий провідник відносин між державою та суспільством" [10, c. 1]. У погляді на мас-медіа як на "четверту владу" [10] у державі або як на "наглядача (watchdog) уряду" [10] від них очікується критична оцінка дій уряду та забезпечення громадян такою інформацією. Деякі теоретики дослідження ролі мас медіа у суспільстві зазначають, що медіа відійшли від їх ідеалістичної ролі "наглядача уряду". Замість цього вони впливають на формування тісних зв'язків із політичними елітами і, таким чином, обмежують ступінь критичного аналізу уряду та його дій. Інші ж науковці вказують на міцні зв' язки між медіа та ринковими силами, тобто економічними елітами.
Меншої уваги у науковому світі знайшли теорії щодо ролі медіа у суспільстві. Одна з них, теорія модернізації, що відноситься до ранніх ідеалістичних уявлень, вбачає у медіа агента позитивних соціальних змін, при яких самому народу відводиться пасивна роль. Ця ідеалістична точка зору була замінена більш радикальним поглядом на медіа як на засіб глобального капіталістичного домінування та імперіалізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Реформи у сфері засобів масової інформації у постсоціалістичних країнах Центральної та Східної Європи у 1990-х роках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок