Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Липинський - видатний представник українського консерватизму

Липинський - видатний представник українського консерватизму

Назва:
Липинський - видатний представник українського консерватизму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,82 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Липинський - видатний представник українського консерватизму


Видатний український соціальний мислитель, громадський діяч, автор оригінальних соціологічних концепцій В'ячеслав Липинський народився у 1882 року на Волині в родині польських шляхтичів. Вчився спочатку в Житомирській, а потім у І-й Київській гімназії. З молодих років брав активну участь у громадсько-політичному житті, став членом " Громади" (Української студентської організації) й одночасно "Кола" (Польської студентської організації). Після військової служби продовжив навчання в Ягеллонському університеті (Краків), де вивчав агрономію, а пізніше - історію на філософському факультеті. Історію й соціологію продовжував вивчати в Женевському університеті.
Перше історичне дослідження В. Липинського "Шляхта в Україні" вийшло друком 1909 р.у Кракові. Відтоді він проймається питаннями осмислення ролі шляхетських верств для долі України. В. Липинський став одним з лідерів прибічників державної незалежності, опонентом федералістів (переважно соціалістичної орієнтації), таких як М.Грушевський, В. Винниченко, С.Петлюра та ін.., що групувалися навколо партій Українських національних демократів та Української народної партії. Він очолив групу "Вільна Україна". Перша світова війна кинула Липинського (як офіцера резерву Російської армії, кавалериста) у болота Східної Пруссії. Розгром армії генерала Самсонова, загострення легеневого захворювання після переохолодження, врешті переведення до резервної частини у Дубно й потім до Полтави, де він і залишався до початку революції, завершили цю сторінку життя майбутнього вченого. У Полтаві він поринув у політичну діяльність, організував рух заможних землевласників на підтримку національної незалежності, виступав проти соціалістичного й угодовського, щодо більшовицької Росії, курсу Центральної Ради. Як захисник суверенітету України, прихильник збереження приватної власності на землю, він став одним із організаторів української демократично - хліборобської партії, що була заснована влітку 1917р. на з'їзді в Лубнах.
До державної роботи В.Липинського залучив уряд П.Скоропадського (квітень - грудень 1918р.), призначивши його послом у Відень. На цій роботі проявився його непересічний дипломатичний талант, завдяки якому він здобув великий авторитет серед закордонних політичних діячів. Через незгоду з політикою лідерів УНР він невдовзі залишає посаду посла, але через поганий стан здоров'я залишається в Австрії й присвячує увесь свій час науковій роботі. У 1920 р. у Відні друкується його історичне дослідження "Україна не переломі. Замітки до історії українського державного будівництва у ХVIIст.", де головним предметом аналізу постають проблеми української державності, роль еліт, громадських та військових інститутів в історичному процесі. Досліджуючи історію української держави часів Богдана Хмельницького в книзі  "Україна  на  переломі 1657 - 1659",  В. Липинський  на  відміну   від   М. Грушевського, В. Антоновича та інших учених, розглядає Хмельниччину як процес формуання української державності, а Богдана Хмельницького вважає найбільшим генієм української політичної думки, своєрідним будівничим української держави.
Аналізуючи політику Б. Хмельницького, її досягнення та прорахунки, вчений доходить висновку, що гетьман прагнув створити незалежну державу, але цьому заважали хаос в політиці, брак організації і дисципліни у козацькому війську.
В історії українського народу В. Липинський вирізняє два періоди під час правління гетьмана Богдана Хмельницького, коли виникла можливість появи спадкоємного гетьманства. Виборне гетьманство для Липинського - це неможлива за своєю сутністю демократична диктатура, це ідея українського Наполеона. Виборність не дасть можливості гетьману бути над класовими і груповими зіткненнями, залишатися незалежним у своїй політиці від групового інтересу.
У практичній політиці Липинський намагався замкнути ідею гетьманства на реальній людині. Такою людиною став Павло Скоропадський - царський генерал, нащадок виборного лівобережного гетьмана Івана Скоропадського.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Липинський - видатний представник українського консерватизму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок