Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> В. ЛИПИНСЬКИЙ: ЕВОЛЮЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОГО ПІДХОДУ ДО ІСТОРИЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ПОГЛЯДІВ

В. ЛИПИНСЬКИЙ: ЕВОЛЮЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОГО ПІДХОДУ ДО ІСТОРИЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ПОГЛЯДІВ

Назва:
В. ЛИПИНСЬКИЙ: ЕВОЛЮЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОГО ПІДХОДУ ДО ІСТОРИЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ПОГЛЯДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,15 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 930.2
Передерій І.Г., Кочерга Н.К., Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, м. Полтава, Україна
В. ЛИПИНСЬКИЙ: ЕВОЛЮЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОГО ПІДХОДУ ДО ІСТОРИЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ПОГЛЯДІВ
У статті аналізується еволюція поглядів В.Липинського як історика та політолога на процес державотворення в Україні. Особлива увага приділяється історичній та теоретичній інтерпретації В.Липинського значення еліти у творенні національної держави. Досліджуються чинники, що вплинули на формування державницького підходу науковця до історичного аналізу. Акцентується увага на зв 'язку історичної та політологічної спадщини В.Липинського у зазначених питаннях.
In this article the evolution of the concepts of W. Lypynskiy as historian and as polytologian on the process of the state building is analyzed. There have been paid considerable attention to the historical and theoretical interpretation of W. Lypynskiy of the meaning of elite in the building of national state. The factors which influenced on the formation of scientists state direction to historical analysis is investigated. It's emphasized the connection of historical andpolytological legacy of W. Lypynskiy in pointing questions.
Видатний український історик, політолог, соціолог, громадський та політичний діяч початку ХХ століття В'ячеслав (Вацлав) Казимирович Липинський тривалий час лишався невідомим в Україні не лише широкому загалу, а й більшості дослідників. Серйозне вивчення його історичної та політологічної спадщини розпочалося лише з кінця 80-х років минулого століття. 125-річчя від дня його народження, яке відзначається цього року, - неабиякий привід для глибокого аналізу різнобічного наукового доробку талановитого вченого, його історичних, історіософських, релігієзнавчих та політологічних ідей і концепцій.
Одним із пріоритетних напрямів сучасної історичної науки є дослідження переломних етапів історії України. Серед них - національно- визвольні змагання українського народу, зокрема у добу Хмельниччини та у 1917-1920 рр. Останній, як відомо, впритул підвів українське суспільство до здобуття незалежності. В сучасних умовах розбудови суверенної демократичної України, коли чи не найголовнішим завданням стало визначення орієнтирів державного будівництва, зросла необхідність вивчення й критичного осмислення історичної та науково-історичної спадщини. З цього погляду всебічний аналіз історико-політологічних поглядів В.Липинського (у їх тісному взаємозв'язку) видається нам особливо актуальним. Адже до цих пір науковцями лише робилися спроби дослідити окремо або історичні праці науковця, або його історіософсько-політологічні ідеї. Зокрема, історичні праці В.Липинського останніми роками вивчалися такими науковцями, як І.Гирич [1], Ю.Вільчинський [2], В.Масненко [3], В.Смолій та В.Ричка [4]. Політологічна, історіософська та соціологічна спадщина В.Липинського знайшла своє відображення у статтях О.Шморгуна [5],
По-тульницького [6], В.Бурлачка [7],
Приходька [8], Є.Пизюра [9], І.Гошуляка [10], Ф.Турченка та Н.Заліської [11] тощо. Релігієзнавчі зацікавлення В.Липинського вивчали З.Атаманюк [12], Л.Кондратик [13]. Були певні спроби й узагальненого погляду на постать В.Липинського [14, 15]. Публікувалися також не відомі раніше вітчизняним історикам роботи науковців із діаспори, як-от статті Я.Пеленського [16], Д.Чижевського [17].
Об'єктом же нашого дослідження стало вивчення взаємозв'язку поглядів Липинського- історика та Липинського-політолога. Тому мета цієї статті - розглянути еволюцію методологічних підходів до історичного аналізу представника української діаспори В'ячеслава Липинського і з'ясувати, як впливало формування його політологічних поглядів на ґенезу науково-історичного мислення вченого. Адже, як наголошує В. Масненко, саме у політичному мисленні Липинського слід шукати витоки тих методологічних новацій, які він запропонував у ділянці історичних дослідів [3, с. 38-39].
Серед сучасних українських дослідників немає одностайності щодо ролі видатного науковця в історіографічному процесі на тлі загального розвитку суспільної думки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: В. ЛИПИНСЬКИЙ: ЕВОЛЮЦІЯ ДЕРЖАВНИЦЬКОГО ПІДХОДУ ДО ІСТОРИЧНОГО АНАЛІЗУ В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ПОГЛЯДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок