Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ПРОБЛЕМА ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ПРОБЛЕМА ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПРОБЛЕМА ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,90 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК [323.213:321.7](477.73)
ПРОБЛЕМА ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Взаємозалежність залученості громадян до прийняття політичних рішень та успішність гармонізації процесів демократичної трансформації в сучасній Україні у статті визначається аналізом однієї з причин політичної кризи 2007 року та визначенням рівня громадянськості і моделі особистісних тенденцій громадян м.Миколаєва. З позиції політико-культурного підходу до аналізу формування громадянськості вивчається узгодження політичних рішень через гармонізацію стосунків між громадянами і владою та формування на цій основі демократичної культури суспільства. Це має унеможливити виникнення кризових ситуацій та забезпечити успішність демократичної трансформації.
Interaction citizenships' involment in making political decisions and succes of the garmonical processes of the democratic rtansformation in modern Ukraine is defined by the analysis of one of the reasons of the constitutional crisis of 2007th and by the definition of the citizenships' level and their models of the personal tendencies in Nikolaev. As for the analysis of the citizenships' formation, from the politicaly cultural point of view it is necessary to have co-ordination of the political decisions within garmonisation of the relationships between citizenships and goverment and formation on this basis democratical culture of the society. It wiil make
Успішність демократичної трансформації в сучасній Україні залежить від громадянськості, тобто готовності і здатності людини, громадянина до активної участі у справах суспільства і держави на основі глибокого усвідомлення своїх прав та обов'язків [1].
Критеріями громадянськості особистості вважаються: співвідношення власної життєдіяльності з громадянськими цінностями буття, яке виявляється у їх підтвердженні словом і справами у власному способі життя; дійове ставлення до громадянських цінностей при впровадженні їх у життя в умовах труднощів, при можливості способу дій і при необхідності орієнтуватись на інших членів колективу; ставлення до вивчення історії країни, її традицій та державної мови; ступінь інтересу до суспільно-політичного, економічного та культурного життя країни; наявність бажання працювати заради країни і в її межах; ступінь співвідношення особистісно-значущих цілей з громадянськими; ступінь громадянської відповідальності; ступінь ідентифікації себе з іншими громадянами країни; характеристики дійового ставлення до своїх прав як громадянина країни і прав своєї громади; характеристики зв'язку між уявленнями про себе й уявленнями про свою країну. Важливими є також показники реалізації цих критеріїв, які відповідні високому, середньому й низькому рівням громадянськості, а також деструктивним, перехідним і раціональним моделям особистісних тенденцій.
Педагогічний і народознавчий аспекти громадянськості досліджували П.Р. Ігнатенко, В.Л. Поплужний, Н.І. Косарєва, Л.В. Крицька, психо лого-педагогічний - М.Й. Боришевський, О.В. Сухомлинська, І.В. Тисячник, К.І. Чорна, політико-психологічний - М.С. Іванов та інші. Але розуміння суті становлення громадянськості, аналіз процесу становлення громадянськості в умовах демократичної трансформації українського суспільства та в контексті самовдосконалення людини досліджено недостатньо. Недарма інститут громадянського виховання все ще не асоціюється з широкою державною практикою громадянської освіти, широким залученням громадян до обговорення напередодні прийняття важливих політичних рішень. Прикладом незалучення громадян до обговорення політичної реформи та негативних наслідків цього можна вважати політичну кризу 2007 року.
Порушення коаліційної дисципліни в березні 2007 року в українському парламенті спричинило до прийняття Президентом України рішення про дострокове припинення повноважень парламенту та проведення позачергових парламентських виборів. Це виявило значну різницю в підходах політичних партій, науковців, груп політичних еліт щодо меж та конкретних параметрів перерозподілу повноважень між Президентом, Кабінетом Міністрів та Верховною Радою України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ГРОМАДЯНСЬКОСТІ В УМОВАХ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок