Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ЕНЕРГЕТИЧНА ГЕОПОЛІТИКА РОСІЇ ЗА ПРЕЗИДЕНТСТВА В. ПУТІНА

ЕНЕРГЕТИЧНА ГЕОПОЛІТИКА РОСІЇ ЗА ПРЕЗИДЕНТСТВА В. ПУТІНА

Назва:
ЕНЕРГЕТИЧНА ГЕОПОЛІТИКА РОСІЇ ЗА ПРЕЗИДЕНТСТВА В. ПУТІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,49 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 32:620.91(470+571) Путін
Магда Є.В.
ЕНЕРГЕТИЧНА ГЕОПОЛІТИКА РОСІЇ ЗА ПРЕЗИДЕНТСТВА В. ПУТІНА
У статті йдеться про геополітичний вимір енергетичної політики Російської Федерації за часів президентства В. Путіна. Приділено увагу ключовим регіонам, обрані Росією для співпраці, та розкривається геополітичний підтекст такого співробітництва. Окремо проаналізовано російсько-українські енергетичні відносини, які теж перебувають більшою мірою в політичній площині.
Ключові слова: енергетична сфера, конкуренція, співробітництво, енергетична стратегія.
В статье идет речь о геополитическом измерении энергетической политики Российской Федерации во времена президентства В. Путина. Уделено внимание ключевым регионам, избранных Россией для сотрудничества, и раскрывается геополитический подтекст такого сотрудничества. Отдельно проанализированы российско-украинские энергетические отношения, которые тоже находятся в большей степени в политической плоскости.
Ключевые слова: енергнетическая сфера, конкуренция, сотрудничество, энергетическая стратегия.
The article deals with the geopolitical dimension of Russian Federation's energy policy during the period of presidency of V. Putin. The attention is paid to the key regions, which Russia chose for the cooperation and the geopolitical context of such cooperation is revealed. Besides, the Russian-Ukrainian energy relations, which are under the strong political impact, are being analyzed.
Key words: enerhnetychna field, competition, cooperation, energy strategy.
Підґрунтя енергетичного лідерства Росії
Закріплення за Росією ролі однієї з провідних держав світу залежить, насамперед, від того можливості зовнішньої політики країни реагуватиме на наявні чи потенційній конфлікти і кризи, від орієнтації геополітики країни на превентивні стратегії і конкретні заходи з їх реалізації. В даному контексті провідним фактором, що впливає на геополітичну розстановку сил, все виразніше стає енергетика.
Наразі можна спостерігати не лише енергетичну диференціацію сучасного світу, а й формування енергетичних ліній між країнами і регіонами, що починають заміщати звичні геополітичні лінії розподілу чи, навпаки, поєднання великих і малих просторів, що стають новими «дугами нестабільності» чи зонами стратегічного партнерства.
Саме тому проблема енергетичної безпеки відіграє роль важливого регулятора міжнародної стабільності. Росія, яка визнається світовим співтовариством як одна з провідних енергетичних держав, бере активну участь у формуванні нової глобальної енергетичної парадигми, де геополітика часто відіграє важливішу роль, ніж об'єктивні економічні розрахунки.
В цілому варто відзначити, що російське енергетичне лідерство є закономірним процесом використання державою природних переваг, які Москва контролює на більшій частині євразійського континенту. Росія в силу географічних, економічних та інших чинників є енергетичною наддержавою - державою, що володіє великими розвіданими запасами нафти, природного газу, вугілля, урану та можливостями використання відновлювальної енергії та є найбільшим експортером енергоносіїв одного з вищеперерахованих видів.
Як правило, енергетичні наддержави контролюють світовий ринок енергоносіїв, мають можливість впливати на ціноутворення і отримують ключову роль у світовій економіці, отримуючи надприбутки під час сучасного споживацького буму при високому рівні попиту і високій ціні на енергію. Крім того, енергетична наддержава володіє внутрішньою стабільністю, в іншому випадку, як, наприклад, в Нігерії, вона втрачає здатність контролювати свою видобувну промисловість і експорт [8]. Наразі Росія відповідає критеріям енергетичної наддержави і намагається використати цей статус і можливості для відновлення своїх зовнішньополітичних впливів.
Нагадаємо, що Росія володіє найбільшими у світі запасами природного газу, другими за розміром запасами і видобутком нафти і восьмим - вугілля. В останні роки країна визнала свої природні ресурси стратегічним об'єктом, а найбільші приватні нафтові і газові видобувні компанії, такі як «ЮКОС» і «Сибнефть», перейшли під контроль державних «Газпрому» та «Роснафти».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ЕНЕРГЕТИЧНА ГЕОПОЛІТИКА РОСІЇ ЗА ПРЕЗИДЕНТСТВА В. ПУТІНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок