Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Сучасні теорологічні проблеми юриспруденції (запрошення до дискусії)

Сучасні теорологічні проблеми юриспруденції (запрошення до дискусії)

Назва:
Сучасні теорологічні проблеми юриспруденції (запрошення до дискусії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,38 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 34.01
Тунтула Олександра Сергіївна - здобувач кафедри загальноправових наук факультету правничих наук Миколаївського державного гуманітарного університету ім..Петра Могили.
Сучасні теорологічні проблеми юриспруденції (запрошення до дискусії)
Розглянуто новітнє бачення завдань, об'єктів і поняття юриспруденції, класифікація юридичних наук у контексті загальних завдань, здійснення правотворчої та антиделіктної діяльності. Розкриті можливості подальшого розвитку конституційного, адміністративного, трудового, ордистичного і виконавчого законодавства. Запропоновано удосконалення юридичної освіти за базовою спеціальністю „Юриспруденція", спеціалізаціями „Правознавство" та „Антиделіктологія " і відповідними субспеціалізаціями.
Innovative tasks visions, objects and concept of jurisprudence, classification of law sciences within general tasks context, fulfilling the law and antidelictal activities - these are the points considered here. Possibilities offurther development of constitutional, administrative, labour, ordistical and executive legislation are revealed. The modification of law education basic subjects is proposed: "Jurisprudence", "Law" and antide- lictology and corresponding subspecializations.
Поміж теорологічних проблем юриспруденції, що останнім часом набули подальшого розвитку (2-9, 13 та ін.), варто виділити формування новітніх поглядів на об'єкти, завдання і систему юридичних наук у
практичних співробітників антиделіктних органів з вказаними здобутками і запрошення до обговорення цих проблем, пошуку найбільш конструктивних варіантів їх розв'язання.
Розробку теорологічних проблем юриспруденції слід розпочати з уточнення завдань юридичних наук в цілому, серед яких основними є такі:
Розробка належних: 1.1. Нормативно- правової регламентації необхідних сторін суспільного життя. 1.2. Засобів боротьби з порушеннями даної регламентації, тобто з різного роду правопорушеннями (деліктами).
Забезпечення раціонального та ефективного: 2.1. Функціонування розробленої нормативно-правової регламентації. 2.2. Застосування засобів боротьби з правопорушеннями.
Виходячи з цього, основними об'єктами юридичних наук є:
1. Нормативно-правова регламентація необхідних сторін суспільного життя (право). 2. Засоби боротьби з правопорушеннями. 3. Умови, що забезпечують ефективне і раціональне функціонування даної нормативно- правової рег-ламентації, ведення боротьби з правопорушеннями і реалізацію інших напрямків юридичної діяльності.
При цьому варто наголосити на тому, що держава виступає в якості допоміжного, а не основного, як це прийнято зараз, об' єкту юридичних наук, окрім якого такими також можуть бути визнані і ряд інших об' єктів, наприклад, властивості людини створювати і дотри-муватися правових норм, охороняти їх від порушень, навчати інших людей цьому і т.д.1
Доцільно зауважити, що на сьогодні напрямками юридичної діяльності є: 1. Правотворчий, але не законодавчий, що може бути пов' язано із прийняттям лише законів і поза межами даного процесу фактично знаходяться різного роду підзаконні нормативні акти. 2. Правозастосувальний. 3. Антиделіктний замість традиційно правоохоронного, оскільки охороняти право від порушень в сучасних умовах постійного їх росту виглядає замало і актуальним треба вважати акцентування уваги на необхідності здійснення постійної боротьби з правопорушеннями, що мають вже здійснювати співробітники різних антиделіктних органів.2 4. Юридико-науковий. 5. Юридико-
освітянський. При-чому складова частина двох останніх словосполучень "юридико-" акцентує увагу на тому, що наукова та освітянська діяльність притаманні різним сферам суспільного життя, а у даному випадку мається на увазі певний напрямок саме юридичної діяльності.
Завдання та об'єкти юридичних наук у свою чергу дозволять по-новому поглянути на поняття юридичних наук (юриспруденції), яке краще всього сформулювати через систему часткових завдань юриспруденції: розробка теорологічних (філософських, соціологічних, політичних, психологічних, філологічних, історичних, теоретичних) основ,
базисноантиделіктних, процедурних,
методичних та інших умов із розробки належної правової регламентації необхідних сторін суспільного життя і засобів боротьби з правопорушеннями, забезпечення ефективного і раціонального функціонування цієї правової регламентації, ведення антиделіктного та інших напрямків юридичної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Сучасні теорологічні проблеми юриспруденції (запрошення до дискусії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок