Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політична соціалізація особистості (аналіз парадигм)

Політична соціалізація особистості (аналіз парадигм)

Назва:
Політична соціалізація особистості (аналіз парадигм)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК 323.2 + 316.61
Русскін В.В., Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського
Політична соціалізація особистості (аналіз парадигм)
У статті здійснюється порівняльний аналіз парадигм політичної соціалізації та обґрунтовується необхідність переходу до парадигми "індивідуального шляху розвитку" як теоретичного підходу, який відповідає новій соціальній реальності.
The comparative analyses of the paradigm of the political socialization is viewed in the article. The necessity of the transition of the paradigm "individual way of the development" as a theoretical transition, which corresponds to the new social reality is proved.
Вже більше 13-ти років в Україні йде процес трансформації політичної системи. За цей час змінилися режим, інститути влади та система офіційних політичних цінностей, серед яких головне місце зайняли цінності і норми політичного життя, притаманні демократичному суспільству. Громадяни України змінили й ті моделі політичної свідомості та поведінки, які вони засвоїли в процесі становлення особистості. Цей процес в соціології і соціальній психології прийнято називати процесом соціалізації. Але у даному випадку мова йде про політичну ресоціалізацію, яку визначають як процес опанування нових політичних знань, цінностей, норм, статусів, ролей замість колишніх.
У суспільстві перехідного типу ресоціалізація може стати масовим явищем і охопити всі соціальні та вікові, регіональні і національні групи. У політології поки що немає досить надійних даних про те, що відбувається з політичними знаннями та цінностями, що засновані у дитинстві, коли їм на зміну приходять нові, засвоювання яких відбувається в міру змінювання суспільного клімату. В межах цієї статті нас цікавлять перш за все такі питання: які існують теоретичні підходи до осмислення процесу політичної соціалізації особистості? Чи впливає і як само досвід покоління на політичні переконання та поведінку людей?
Як відомо, ХХ сторіччя характеризується загальним ускладненням соціального життя. Науково-технічний прогрес, процес глобалізації викликали помітні соціальні зміни. Форми соціальної взаємодії стали значно складнішими та опосередкованими, а сучасний світ, у якому живуть нові покоління, відрізняється від колишнього більшою невизначеністю та багатозначністю.
Процес соціалізації у нестабільному суспільстві особливо складний та різноманітний. Ті соціологічні дослідження, що проводяться в останні роки, виявляють цю різноманітність як у сфері етнічної соціалізації, так і у питаннях, пов'язаних з формуванням політичних та правових знань, цінностей, норм тощо, і в інших сферах [1; 2; 3; 4; 5].
Науковий аналіз процесу політичної соціалізації особистості не може залишити без уваги і появу таких реалій сучасного соціального життя, як подовження дитинства, збільшення розриву між поколіннями та ціла низка інших факторів. Таким чином, назріла необхідність розробити та обґрунтувати більш складні теоретичні побудови, які б відповідали особливостям і сутності нової соціальної реальності. Мова йде про формулювання нового концептуального підходу до процесу політичної соціалізації особистості на основі так званої парадигми "індивідуального шляху розвитку". Ця парадигма вже давно освоюється психологами та соціологами [6; 7; 8], однак у політології такий підхід до процесу політичного розвитку особистості ще тільки прокладає собі дорогу [9, с. 91-93]. Парадигма "індивідуального шляху розвитку" щільно пов'язана з новим концептуальним напрямом, який виник у 70-80-ті роки минулого століття на межі багатьох наук і отримав назву "синергетика". Синергетика вивчає складні об' єкти, що самоорганізуються й саморозвиваються. Синергетичний метод дозволяє перебороти стійкі стереотипи мислення, "механістичні уявлення" про суспільство [9, c. 91] і пропонує погляд на суспільство як на систему, якій властиві відкритість, самоорганізація, наявність асиметрії, біфуркація та функціональна нестабільність [10, c. 48]. Про необхідність використання синергетичного методу з метою переосмислення традиційних уявлень про політичні явища пишуть українські політологи [9, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Політична соціалізація особистості (аналіз парадигм)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок