Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Національне питання: актуальність його та вирішувальність в Україні

Національне питання: актуальність його та вирішувальність в Україні

Назва:
Національне питання: актуальність його та вирішувальність в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,89 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Національне питання: актуальність його та вирішувальність в Україні


Одним із найвагоміших, а можливо, і найважливішихдосягнень незалежної України є її послідовна й результативна етнонаціональна політика, що могла забезпечити нашій державі у цей важкий і непростий у всіх відношеннях час соціальну стабільність. Значення такого без сумніву досягнення особливо виразно і повно проявляється на тлі “гарячих точок”, що не вщухають у різних кутках земної кулі. Війна на Балканах – жахливий конфлікт, причина якого-саме міжнаціональна міжрелігійна нетерпимість.
Україна, під тягарем таких доволі чутливих і вразливих для рішення проблем, до сьогодні забезпечує їх рішення виключно мирним шляхом.
Складність розвитку етнополітичної ситуації можна уявити хоча б із таких красномовних цифр: на території України проживають 72% українців, 21,9% росіян, 0,9% євреїв, 0,8% білорусів, 0,6% молдаван, 0,4% поляків, 0,4% болгар, 2,8% представників інших національностей.
Актуальність і невідкладність
Стабільне, постійне уважне ставлення з боку держави до таких актуальних проблем, що, без сумніву, являють собою етнонаціональні, має запобігти у майбутньому спалахи їх небажаної злободенності. Актуальність передбачає загострення ситуації, нагальність – неодмінна увага і попереджувальна робота.
Серед найважливіших державних завдань сьогодення етнонаціональні та міграційні питання є одними із першочернових. Їх виключна пріоритетність – як етнічна, так і стратегічна – випливає передусім із основного, що визначає природне стремління народу – потягу до державного самовизначення України. Як засвідчує сторичний досвід, лише така формв організації дає змогу народу найефективніше й оптимально самостверджуватися.
Шлях українського народу до втілення своєї одвічної мети, можливо, один із найскладніших і важких навіть у світових масштабах. На алтар цієї боротьби покладені століття поневірянь та мільйони життів.
У розбудові незалежної, суверенної, демократичної держави важко не розгубити, зберегти творчий дух усіх поколінь, які працювали на ідею державності протягом кіькох віків. Разом з тим, що ще важливіше, нині ідея творення нової долі України має об,єднати все суспільство.
Ця ідея повинна стати домінуючою для всіх громадян, які пов,язали своє життя з українською землею. Українська держава, в свою чергу, повинна консолідувати в собі – в ідеї спільного дому – зусилля та енегрію кожного. Одним із головних завдань такого дійового єднання і творення має стати збереження і подальше зміцнення міжнаціонального миру і злагоди в суспільстві. Визначальним принципом етнічної політики є розуміння, передусім, національних пріоритетів у державному, а не в етнічному значенні. Це основні вимоги і неодмінна передумова майбутніх звершень.
Розглядаючи етнонаціональну політику як політику державної поваги до кожної людини будь-якої національності, мимоволі надаєш їй статус надважливої, що не залежить від кожного кон,юктурного моменту.
Відмінне у сфері державного будівництва
Перш за все відмінним є загальне усвідомлення того, що подолання економічних труднощів і органічне входження України у світові та європейські інтеграційні структури можливі лише за умов збереження і укріплення в нашій країні соціальної стабільності.
Через багатонаціональний склад населення нашої держави визначальна роль належить міжетнічним відносинам, забезпеченню умов для вільного розвитку та мирного співіснування всіх етносів, які живуть в Україні.
Політика держави відносно розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій, культури, мовної та релігійної самобутності усіх корінних народів і національних меншин закріплена в Конституції й законах України. Президент України, органи виконавчої влади всіх рівнів приділяють постійну увагу питанням забезпечення конституційних прав, дотриманню специфічних етнокультурних потреб та інтересів усіх етносів держави.
Для ефективного вирішення питань державної політики у сфері міжнаціональних відносин і створення необхідних умов для задоволення етнокультурних й освітньо-інформаційних потреб національних меншин у квітні 1999 року при Кабінеті Міністрів України створена Міжвідомча координаційна рада з питань етнополітики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Національне питання: актуальність його та вирішувальність в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок