Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Іміджеві політичні технології та специфічні чинники їх застосування

Іміджеві політичні технології та специфічні чинники їх застосування

Назва:
Іміджеві політичні технології та специфічні чинники їх застосування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,39 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Іміджеві політичні технології та специфічні чинники їх застосування


Сьогодні політика, як показує практика виборчого процесу в Україні, все більше набуває символічного, іміджевого виміру. Прийнято вважати, що в перекладі з англійської «Image» — це образ, зображення, ікона (подібність). Розуміння іміджу зазвичай стосується політичних лідерів та партій, він істотно впливає на їх популярність і, відповідно, на кількість голосів виборців. В свою чергу формування політичного іміджу суб’єктів політики здійснюється сьогодні за допомогою цілого комплексу політичних технологій, які реалізуються як системні інтелектуальні комплекси, що базуються на маніпуляції свідомістю громадян. Разом із тим, показовим є те, що вони пов’язані із специфікою тієї, або іншої країни.
Перша складова такої специфіки пов’язана з обсягом повноважень того чи іншого інституту, до якого балотуються кандидати.
Другою складовою є сама виборча система, яка створюється на відповідній правовій базі, що визначає специфіку суб'єктного статусу учасників виборчого процесу та особливості їх впливу на об'єкти виборчого процесу, представлені широким загалом виборців.
Третя складова специфіки залежить від існуючих культурно-національних традицій, ментальності, рівня соціальної свідомості суспільства, суттєвих переваг населення, які воно надає тим чи іншим політичним пріоритетам. Залежно від цього політичні суб'єкти обирають форми впливу на електорат та визначають інструменти й техніку доведення до виборців своїх програмних завдань і гарантують їм вирішення відповідних проблем. У цьому контексті визначається зміст комунікативного впливу та обираються способи передачі інформації від претендентів на виборні посади до виборців.
Мова. За оцінками експертів, мова накладає обмеження на використання тих або інших універсальних слоганів і реалізацію ідей, але разом з тим може давати додаткові можливості. Наприклад, Україна, Модавія, Таджикістан — двомовні країни. Тому рекламну кампанію в них не варто будувати тільки на одній мові. При перекладі рекламної продукції виникають різного роду проблеми — погане звучання, неприємні асоціації і тому подібне. Так, на президентських виборах в Молдові консультанти кандидата Петра Лучинського запропонували слоган, що звучав на молдавській мові дуже просто і красиво «Пентру Петру» (у перекладі на українську — «За Петра»). Для росіян це не звучало так красиво, і тому ставка робилася на асоціації з Петром Першим, на чому спеціально був зроблений акцент в ході кампанії.
Крім того, самі політики в таких країнах вважають за краще використовувати ту або іншу мову залежно від переваг аудиторії. Так, Леонід Кучма під час виборчої кампанії в регіонах Східної України говорив російською мовою, а на Заході країни — українською мовою.
Виборче законодавство. Існує багато прикладів того, як законодавчі норми впливають на появу і використання технологій.
Так в Україні на виборах до Верховної Ради процентний бар'єр для партій складає 3 %. У Росії поріг проходження в Думу збільшений до 7 %. Тому в Україні інвесторам вигідно вкладати кошти в нові політичні партії, тоді як в Росії ризик подібних вкладень набагато більший.
Цікавим є приклад США, де кожен громадянин має право голосу, але для того, щоб мати право проголосувати, він повинен прийти заздалегідь (за чотири місяці) і зареєструватися як виборець тієї або іншої партії. Якщо він не зареєстрований, то він не зможе проголосувати. Це істотно обмежує можливості для підкупу виборців.
Національні особливості й національний характер. За оцінками експертів, велике значення має те, чи є країна (регіон) мононаціональною або багатонаціональною. Мають значення расові переваги і традиції. Наприклад, в США афроамериканець ніколи не обирався президентом.
У країнах Балтії національний характер виявляється в таких характеристиках, як спокій, врівноваженість, повільність, «холодний», специфічний гумор.
Жителів Росії «гріє» велике імперське минуле, але у значної частини українських виборців слова про дружбу народів, фрази «народи-брати» іноді викликають відчуття нетактовності і імперської експансії з боку Росії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Іміджеві політичні технології та специфічні чинники їх застосування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок