Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Поняття тероризму

Поняття тероризму

Назва:
Поняття тероризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,59 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Поняття тероризму


Поняття «тероризм» вперше було занесено в політичний словник завдяки Едмонду Берку, який застосував цей термін, кваліфікуючи французьку революцію, як «епоху терору»[1]. В подальшому це дещо сплутало поняття терору та, власне, тероризму.
Як явище, тероризм сягає в глибину віків у вигляді, насамперед політичного насильства, тобто насильницького засобу захоплення, утримання або зміни влади, насаджування певної ідеології та режиму.
Багато вчених вивчають це явище в рамках спеціальної наукової дисципліни «терології». Вчені - терологи ділять міжнародний тероризм на ряд різновидів: соціально-політичний, що переслідує мету корінної, або часткової зміни державного устрою країни чи певної групи країн; національний, що ставить за мету як сепаратистські цілі, так і вирішення внутрішньодержавних питань у сфері національних відносин; релігійний, пов'язаний з боротьбою представників різних релігійних конфесій, сект за вплив на суспільство; державний, що переслідує вчинення тиску однієї країни на іншу для задоволення політичних інтересів.
Національне законодавство держав, в більшості випадків досить чітко формулює тенденції небезпеки та відображає національні особливості цього акту насильства. Законодавство України в Кримінальному кодексі в ст.258 надає визначення тероризму, як «... діям, які створювали небезпеку для життя чи здоров'я людини або заподіяння значної майнової шкоди..., якщо такі дії були вчинені з метою порушення громадської безпеки, залякування населення, провокації воєнного конфлікту, міжнародного ускладнення, або з метою впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування...». Значна кількість українських науковців наголошують на тому, що об'єктом злочину в УКК визначається громадська безпека, що нечітко відображає масштаб злочину, та наполягають на безпеці держави, в якості мети, на яку спрямовані злочинні дії.
Натомість в США всі питання цього аспекту відображені не в єдиній статті, а в різних нормативних актах, які входять до Зведення законів США. Титул 18 цього документу містить спеціальний розділ, присвячений різним питанням, пов'язаним з тероризмом - юрисдикції, відповідальності, співучасті, фінансовим угодам із терористичними організаціями.[2] Питання тероризму висвітлюється наступним чином - «навмисне, політично вмотивоване насильство, що здійснюється проти невоюючої сторони наднаціональними групами або таємними агентами з метою здійснити вплив на спільноту».[3] Хоча структурний орган Держдепартаменту США - Бюро по боротьбі з тероризмом - використовує зовсім інше формулювання, під тероризмом  розуміється: «загроза застосування або застосування насильства в політичних цілях окремими особами або групами, що діють або в підтримку, або проти встановленої урядом влади, коли призначення подібних дій полягає в тому, щоб вразити, приголомшити або залякати обрану групу, більш широку, ніж безпосередні жертви».[4]
В науці міжнародного права існує більше 200 визначень міжнародного тероризму, але жодне з них не є уніфікованим та загальновизнаним, наприклад: «Тероризм - це приховане використання насильства певною групою для досягнення політичних цілей; як правило він спрямований проти інших груп, класів та партій.»[5], або «Міжнародний тероризм - це форма політичної боротьби, що використовує різні політичні партії, рухи, групи та інші організації, в основі діяльності яких полягає екстремізм та насильство для тиску на суб'єкти міжнародної діяльності з метою досягнення ними політичних цілей».[6] Перша спроба розкрити зміст поняття «тероризм» було зроблена на ІІІ Міжнародній конференції з уніфікації кримінального законодавства в 1930 р., потім на засіданні V конференції з уніфікації кримінального законодавства в 1933 р. Міжнародні конвенції, які були прийняті в наступні роки відображають лише окремі аспекти цього явища: повітряний та морський тероризм (середа здійснення терористичних актів), бомбовий тероризм (засоби) та фінансування тероризму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поняття тероризму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок