Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Зв'язок політології з іншими науками, що вивчаються у моєму ВУЗі

Зв'язок політології з іншими науками, що вивчаються у моєму ВУЗі

Назва:
Зв'язок політології з іншими науками, що вивчаються у моєму ВУЗі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,63 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зв'язок політології з іншими науками, що вивчаються у моєму ВУЗі
ПЛАН
Політологія і етика
Людська мораль як особлива форма людських відносин складалася здавна. Це прекрасно характеризує зацікавленість суспільства до неї і те значення додається моралі як формі суспільної свідомості. Природно норми моралі відрізнялися від епохи до епохи, і відношення до них завжди було неоднозначно.
У стародавності "етика" ("навчання про моральність") означала життєву мудрість, "практичні" знання щодо того, що таке щастя і які засоби для його досягнення.
Етика - це навчання про моральність, про прищеплювання людині діяльних--вольових, щиросердечних якостей, необхідних йому в першу чергу в суспільному житті, а потім і особистої. Вона учить практичним правилам поведінки і способу життя окремої людини. Але чи є моральність, етика і політика, а також мистецтво, науками? Чи можна вважати навчання дотримувати правильні норми поводження і вести моральний спосіб життя, наукою?
Відповідно до Аристотеля, "усяке міркування спрямоване або на чи діяльність на творчість, або на умоглядне..." . Це значить, що через мислення людина робить правильний вибір у своїх діях і вчинках, прагнучи домогтися щастя, втілити в життя етичний ідеал. Те ж саме можна сказати щодо творів мистецтва. Майстер втілює у своєму добутку ідеал краси згідний своєму розумінню. Виходить, практична сфера життя і різні види продуктивної діяльності неможливі без мислення. Тому вони входять у сферу науки, але це не науки в строгому змісті слова.
Моральна діяльність спрямована на саму людину, на розвиток закладених у ньому здібностей, особливо його духовно-моральних сил, на удосконалювання його життя, на реалізацію змісту свого життя і призначення. У сфері "діяльності", зв'язаної з волею волі, людина "вибирає" особистості, що погодить своє поводження і спосіб життя з моральним ідеалом, із представленнями і поняттями про добро і зло, належному і сущому.
Будучи сферою соціального вибору груп, індивідів, організацій, політика обмежено зв'язана з мораллю. Вибір проектів бажаного майбутнього, значимість тих чи інших локальних цілей, визначення засобів і методів їхнього досягнення ґрунтується на моральних представленнях людини, групи про добро і зло, справедливості і несправедливості, боргу, честі і достоїнстві.
1. Мораль і політика відносяться до найбільш ранніх соціальних регуляторів громадського життя. Зближає їх те, що і та й інша відносяться до сфери соціального вибору, тому досить рухливі і мінливі. Їхній зміст обумовлений впливами безлічі факторів, починаючи від історичних і соціокультурних і кінчаючи суб'єктивними представленнями і випадками.
2. Мораль і політика – це нормативні регулятори життєдіяльності індивідів. Упорядкування поводження людей здійснюється за допомогою моральних і політико-правових норм (загальних правил, еталонів, зразків поводження), що є загальнообов'язковими для всіх людей. Однак моральні і політичні норми розрізняються способом формування і засобами реалізації.
Політика і мораль розрізняються способом формування і засобами реалізації.
1. Сфера моральних відносин – це в основному взаємозв'язок між окремими особистостями, вимогами до індивіда з боку суспільства в цілому, окремих груп, узгодження особистого інтересу із суспільним, твердження соціального в індивідуальному. Політичні відносини не покликані виражати індивідуальність кожного, але конкретно виражають групові інтереси. Мораль же виражає духовні й особистісні потреби суспільства. Норми моралі складаються на основі представлення людей про добро і зло, совісті, справедливості. Вони стають обов'язковими для усіх у міру усвідомлення і визнання їх більшістю членів суспільства. Політичні і правові норма встановлюються державою і звичайно фіксуються в законах, після їхнього опублікування їм повинні випливати усі. Норми моралі не закріплюються в спеціальних актах, а існують у свідомість людей. У більшості випадків вони дотримуються добровільно на основі розуміння людьми справедливості їхнього розпорядження, завдяки внутрішньому переконанню і силі суспільної думки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зв'язок політології з іншими науками, що вивчаються у моєму ВУЗі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок