Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Перспективи участі неурядового сектора у місцевому розвитку

Перспективи участі неурядового сектора у місцевому розвитку

Назва:
Перспективи участі неурядового сектора у місцевому розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,90 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 352.07
СЛАВКО Т.О., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна
Перспективи участі неурядового сектора у місцевому розвитку
Стаття присвячена питанням співробітництва між основними секторами місцевої громади на основі принципу субсидіарності. Питання розглядається у контексті розбудови громадянського суспільства.
The article is devoted to the main issues of cooperation between main sectors of local community by the principle of subsidiary. This problem is given in the context of building civil society.
Для нормальної життєдіяльності суспільства в цілому необхідний стійкий, безконфліктний,
узгоджений розвиток усіх його підсистем, кожна з яких виконує свої функції.
У пропонованій статті автор розглядає принцип субсидіарності, що слугує правильному формуванню і розвитку відносин та зобов'язань соціальних утворень чи структур вищого й нижчого рівнів: держави й суспільства, або великих громад і малих ґруп, чи, наприклад, громадських організацій та їхніх членів, чи сім'ї й особистості, або суспільства стосовно родини тощо. На шляху міжсекторного співробітництва існують певні фактори, що заважають більш плідній взаємодії, з них: низька інформованість про можливості один одного, нерозуміння користі, вигоди співробітництва, взаємна недовіра, відсутність методик взаємодії. Працювати над подоланням таких негативних факторів вимагає необхідність участі всіх секторів суспільства у розробці міської стратегії розвитку. Не менш важливим питанням є розмежування обов'язків.
Наприкінці 20 століття нові принципи та організаційні стратегії почали змагатися з попередніми моделями. Ідеї діагональної децентралізації, послаблення адміністративного підпорядкування, фінансування на основі контрактів і проектів, використання близьких до ринку механізмів, нових моделей тимчасових об'єднань і цільового фінансування були запроваджені у різних формах по всій Європі. Щодо базового принципу децентралізації, то ідея автономії була замінена, зрештою, поняттям субсидіарності. Як загальний принцип субсидіарність передбачає, що рішення приймаються на найнижчому рівні повноважень.
Хоч останніми роками субсидіарність стала модним терміном у реформах культурної політики, вона залишається відокремленою від нових форм децентралізації, перелічених вище. Як окремий принцип субсидіарність мало сприяє реорганізації та об'єднанню різних форм децентралізації, в кращому випадку вона може служити перешкодою централізаторським тенденціям.
Свою назву цей принцип дістав від латинського "subsidium", що означає "допомогу з запасних позицій" (скажімо, у Давньому Римі резервні військові частини йменувалися subsidi- arii cohortes; часто перекладають як принцип допоміжності, або співдопомоги, що, на наш погляд, лише частково відбиває його зміст і на практиці часто може спричинятися до недооцінки цієї найважливішої засади, її перекрученого розуміння.
Таким чином, в основі розуміння даного принципу лежать принаймні чотири аспекти, які зобов'язують вище (або більше) співтовариство стосовно нижчого (або меншого, підлеглого): 1) делегування повноважень, компетенції;
невтручання у внутрішні справи;
за необхідності різноманітна допомога й
підтримка;
сполучна функція, координація дій
понижчих співтовариств.
Субсидіарність передбачає не тільки
обов'язки вищих структур, але й нижчих: їхню самостійність і активність, самоврядування, співробітництво із вищими суспільними утвореннями та із собі подібними. А цьому, як не можна найбільш заважає укорінені в радянський час стереотипи, що впливають на політичну культуру громадян: чекати милості від держави, вимагати щоб був порядок у дворах і світло на наших вулицях.
Цінними для даного дослідження стали законодавчі акти, матеріали науково- практичних конференцій та дані опубліковані на спеціалізованих Інтернет-сайтах. Принципи субсидіарності, теоретичне обґрунтування регіональної політики та регіонального розвитку розглянуто вітчизняними та зарубіжними дослідниками В. Токовенко, Н. Глазуновою, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Перспективи участі неурядового сектора у місцевому розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок