Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ПРОБЛЕМИ ПОЛІТОЛОГІЧНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ПОНЯТТЯ ТЕРОРИЗМ»

ПРОБЛЕМИ ПОЛІТОЛОГІЧНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ПОНЯТТЯ ТЕРОРИЗМ»

Назва:
ПРОБЛЕМИ ПОЛІТОЛОГІЧНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ПОНЯТТЯ ТЕРОРИЗМ»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,58 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 327
Гуцало М.Г.
ПРОБЛЕМИ ПОЛІТОЛОГІЧНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ПОНЯТТЯ ТЕРОРИЗМ»
Стаття присвячена проблемі політологічної інтерпретації поняття «тероризм».
Ключові слова: тероризм, ефективні заходи, світ, насильство, влада, владні відносини, терористичні акції, революційні зміни, консенсус, консолідація.
Статья посвящена проблеме политологической интерпретации понятия «терроризм».
Ключевые слова: терроризм, эффективные мероприятия, мир, насилие, власть, отношения власти, террористические акции, революционные изменения, консенсус, консолидация.
The article is devoted to the political interpretation of problem terrorism.
Key words: terrorism, efficient measures, world, violence, power, power relationships, terrorist actions, revolutionary changes, consensus, consolidation.
Тероризм як самостійна об'єктивна категорія є центральним поняттям нового наукового напряму - «терорології» (від лат. terror - страх і грецьк. logos - вчення) - «науки про тероризм, його причини, умови (фактори), специфіку детермінації, особу терориста, систему заходів по боротьбі з тероризмом та нейтралізації (мінімізації) його наслідків, які вивчаються через органічний синтез філософських, загально і частково наукових методів» [1, с. 230]. Застосування поняття «тероризм» у багатьох науках, зокрема соціальних та гуманітарних, засвідчує його методологічне значення. Від базового поняття «тероризм» утворилося й продовжує утворюватися чимало похідних, серед них: теророгенність, теророгенез, теророгенна обстановка, терорологічна профілактика, тероросередовище, тероровійна, а також антитероризм, антитерористична діяльність, контртерористична операція тощо. Досить симптоматичним, на нашу думку, стала поява такого терміна, як «терорократія» - буквально влада терору. Як бачимо, стрімке збільшення масиву подібних понять та термінів свідчить про загострення пізнавальної ситуації у напрямку подальших напрацювань по створенню загальної теоретичної концепції тероризму з урахуванням різноманітних аспектів його досліджень.
Тероризм як явище розвивався протягом тривалого історичного періоду, удосконалюючи форми й методи. Це дає підстави характеризувати його як динамічне явище, яке адаптується до умов соціального середовища, загострює існуючі проблеми, тим самим деформуючи саму тканину духовного і політичного життя соціуму. Відповідно відбувається й модифікація сутнісних ознак тероризму, частина яких є лабільними, інша ж характеризується відносною сталістю. Науковий аналіз тероризму та формування на цій основі ефективних заходів протидії йому потребує функціонально чітких визначень і критеріїв, які дозволять виявити сутнісні особливості цього феномена та виділити його з-поміж схожих, однак неідентичних форм кримінального та політично мотивованого насильства. Пошукова робота у цьому напрямі, з' ясування визначальних рис тероризму, що змінюються відповідно до історичної трансформації, пов' язана, насамперед, з дослідженням проблем насильства, яке лежить в основі терористичного феномена. Тому перша дефініція, яка висувається нами, полягає в тому, що тероризм - це завжди незаконне насильство (фізичне та/або психологічне), яке має агресивний характер. У той же час фактор насильства є необхідною, однак недостатньою умовою для визначення тероризму.
Насильство є невід'ємною складовою суспільно-політичних відносин, яке існує як у стосунках між особами, так і у відносинах між народами та державами. Апологетами насильства як вирішального фактора суспільного розвитку, злому старого й утвердження нового є Платон, Н. Макіавел- лі, Т. Гоббс та Гегель. Політичне насильство розглядається як вищий прояв класової боротьба згідно з концепцією марксизму. Як свідчить історія, реалізація марксистських ідей на практиці обернулася для людства втратами й стражданнями, призвела до утвердження насильницької моделі як домінантної у масовій свідомості.
У той же час ідеї побудови світу, вільного від насильства, сповідувалися Е. Роттердамсь- ким, Я. Коменським, У. Пенном, Ж-Ж. Руссо, І. Кантом, Г.Спенсером та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ПОЛІТОЛОГІЧНОЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ПОНЯТТЯ ТЕРОРИЗМ»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок