Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> РЕГУЛЯТИВНА ФУНКЦІЯ МІФА В ПОЛІТИЧНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ

РЕГУЛЯТИВНА ФУНКЦІЯ МІФА В ПОЛІТИЧНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ

Назва:
РЕГУЛЯТИВНА ФУНКЦІЯ МІФА В ПОЛІТИЧНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,84 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 32.01:316.6
Шайгородський Ю.Ж.
РЕГУЛЯТИВНА ФУНКЦІЯ МІФА В ПОЛІТИЧНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ
Стаття присвячена політичній міфології, психологічним аспектам політичного менеджменту й моделюванню нових варіантів політичної поведінки та їх використанню в умовах сучасного суспільства.
Ключові слова: політична міфологія, політичний менеджмент, політична психологія, суспільство, міф, ідеологія, політична культура, соціальна утопія.
Статья посвящена политической мифологии, психологическим аспектам политического менеджмента и моделированию новых вариантов политического поведения и их использования в условиях современного общества.
Ключевые слова: политическая мифология, политический менеджмент, политическая психология, общество, миф, идеология, политическая культура, социальная утопия.
Article is dedicated to political mythology, psychological aspect of political management and modeling new variant political behavior and their use in condition modern society.
Key words: political mythology, political management, political psychology, society, myth, ideology, political culture, social utopia.
Перетворення, які є своєрідною ознакою сучасної України, торкаються усіх без винятку сфер суспільного життя. Актуалізується проблема радикальних змін і у галузі політичного управління. Практика свідчить, що ці зміни не можуть обмежуватися лише пошуком нових форм і методів управлінської діяльності. Не можуть вони обмежуватись і запозиченими чи адаптованими, ефективними у країнах із ринковою економікою, управлінськими прийомами. У наших умовах зміна управлінської системи завдання не з простих. У нашій країні протягом тривалого часу домінувала значною мірою політизована і міфологізована командно-адміністративна система. Її форми і методи багато в чому збереглися й до сьогодні і вже традиційно проявляють себе під час вирішення складних, конфліктних чи кризових ситуацій. Новий менеджмент політичної сфери формується дуже повільно. Причому цей процес обмежується переважно пошуком і змінами форм управлінських інституцій. Процес апробації й утвердження нових напрямів сучасного менеджменту зустрічається з багатьма об'єктивними та суб'єктивними перешкодами. Серед них - нестабільність і непередбачуваність української політики. Вона сповнена суперечностями, невирішеними конфліктами, постійними загрозами і кризовими явищами. Саме у кризових ситуаціях ефективність управління проявляється не лише через прийняття рішень щодо використання ресурсів, але й через уміле використання методологічного інструментарію, який може забезпечити визначення продуктивних варіантів цих рішень. Відповідність управлінського інструментарію, що використовується, стану і особливостям політичної, соціально-економічної системи є центральною умовою ефективного управління. Більше того: в умовах кризи цей аспект стає вирішальним.
Сьогодні важко уявити політичну діяльність, котра цілком ґрунтувалася б на раціональних засадах. Ефективним інструментом для конструювання політичної реальності, вибудови нової ціннісної системи стає політичний міф. Адже будь-яку ідеологічну доктрину неможливо аналізувати, виходячи лише з її змісту. Ідеологія - своєрідний результат соціокультурної міфотворчості, та успіх ідеологічного проекту значною мірою залежить від «рівня» цієї творчості. Саме тому розробка стратегії модернізації політичного управління має враховувати цей важливий аспект.
Передусім, йдеться про гнучкі й ефективні системи, здатні адаптуватися до мінливого зовнішнього середовища і надавати політичним менеджерам широкого простору діяльності щодо визначення стратегічних завдань і пріоритетів; розуміння політичного контексту та інституціональних факторів; врахування інтересів різних груп і зміни балансу сил в потрібному напрямі; оцінки етичних аспектів і соціальних наслідків політичних рішень; забезпечення демократичних норм і цінностей; управління політичними й організаційними змінами з урахуванням соціально-психологічних, культурних, національних, інституціональних та особистісних факторів. Усе це актуалізує потребу виваженого та обґрунтованого використання психологічних механізмів, засобів і методів у політичному управлінні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: РЕГУЛЯТИВНА ФУНКЦІЯ МІФА В ПОЛІТИЧНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок