Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Передісторія і генезис тероризму

Загрузка...

Передісторія і генезис тероризму

Назва:
Передісторія і генезис тероризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,38 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Розділ І
Передісторія і генезис тероризму:
Передісторія сучасного тероризму сягає своїм корінням у глибину століть.
Проси????? ???? і напад озброєних кинджалами сенаторів на Юлія Цезаря, незліченні страти феодальними володарями своїх суперників і вогнища інквізиції, Варфоломіївська ніч і “порохова змова” Гая Фона, убивства Генріха IV і герцога Букінгемського, якобінський терор, замахи буржуазних республіканців на короля Луї-Філіпа, імператора Наполеона ІІІ й інших монархів, терористичні кампанії анархістів наприкінці ХІХст.
Історично тероризм розвивався в різноманітних формах, набуваючи характеру то релігійних рухів, то політичних бунтів і соціальних повстань. Бардін О. Передісторія і генезис тероризму // Людина і політика 2004р. №2 ст. 130-143
Одним із найбільш ранніх в історії терористичних угрупувань є організована ???? сі????, що діяла в Палестині в 666-73рр.н.е, застосовували незвичайну тактику, а саме: атакували супротивника вдень, особливо у дні свят, коли Єрусалим наповнювався юрбами людей.
Із деяких джерел випливає, що сі???? Мали ретельно розроблену доктрину, так звану “четверту філософію”, - щось подібне до іудейського протетсинтизму. Вони не визнавали над собою жодної земної влади, підкоряючись лише одному Богові.
Сполучення релігійного месіанства і політичного тероризму було притаманне і сенті ассасинів, що виникла в ХІст. В останні роки інтерес вчених до цієї секти посилився, оскільки багато рис їх тактики і стратегії нагадують методи сучасних терористів. Вони не використовували ні отрути, ні метальних набоїв: їх зброєю був кинджал. Ассасини вітали мучеництво і смерть в ім’я ідеї і твердо вірили у постання нового світогляду. Марченко Ю. На тлі ціннісної кризи. Тероризм анотація витоків // Політ. і час.-2003.-№2.-ст.61-66
Не можна оминути одного надзвичайно важливого хронологічного орієнтира – моменту, коли власне і виник термін “терор”.
На думку прихильників однієї з історичних концепцій, виникнення тероризму пов’язують з політичною тактикою якобінської диктатури у добу Великої французької революції, тобто тероризм виник понад два століття тому, а саме в 1793р. У плані суто історичному, як і формально-логічному, ця концепція може бути досить легко спростована, оскільки момент виникнення поняття, що означає певне явище, зовсім не обов’язково збігається з моментом виникнення самого явища.
Саме поняття “терор” сприймалося з кінця XVIIIст. і до початку ХІХст. у найширшому сенсі відповідало до його етимології. Цим поняттям позначалися і відкрито насильницька форма диктатури, і практика політичних замахів.
З появою наприкінці ХІХст. опозиційних організацій, поняття “терор” і “тероризм” поступово перестають поширюватися на сферу воєнних дій і виокремлюються як характеристика тільки певного виду політичної боротьби. Серед таких революційних і націоналістичних організацій окремо слід виділити італійську мафію, братство карбонаріїв. Бардін О. Передісторія і генеза тероризму // Людина і політика 2004р. №2. ст.130-143
Уже наприкінці ХІХст. значною мірою під впливом досвіду анархо-тероризму на основі антиолігархічних чи націоналістичних мотивів, виникла низка змовницьких організацій, які свідомо і систематично зверталися до терористичної форми боротьби, а саме: італійська і сербська громади з однаковою назвою “Чорна руна”. Італійська виступала під гаслом “Смерть аристократам!”, а сербська пропонувала ідею створення держави, яка б включала всі території із сербським населенням.
Фундаментальною теоретичною базою республіканського тероризму є ідеалістичне уявлення про історичний процес: ігнорування основних його закономірностей, неувага до економічних відносин, абсолютизація ролі політичного насильства, яке розглядалося як першоджерело соціальної нерівності. Звідси випливало, що для знищення соціального зла і несправедливості досить лише вдатися до насильства, спрямовано проти високопоставлених носіїв влади. Бардін О. Передісторія і генезис тероризму // Людина і політика 2004р. №2.ст.130-143
Якщо в епоху феодалізму терористичний акт, спрямований проти суверена, мав за мету заміну одного володаря іншим, залишаючи недоторканим сам принцип політичної організації суспільства, то радикальна буржуазія розглядала терористичні методи як спосіб здійснення докорінних соціально-політичних перетворень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Передісторія і генезис тероризму

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок