Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> РОЛЬ РR В ПІДВИЩЕННІ ДОВІРИ ДО ВУЗІВСЬКОЇ НАУКИ

РОЛЬ РR В ПІДВИЩЕННІ ДОВІРИ ДО ВУЗІВСЬКОЇ НАУКИ

Назва:
РОЛЬ РR В ПІДВИЩЕННІ ДОВІРИ ДО ВУЗІВСЬКОЇ НАУКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,83 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
На початку XXI століття ми є свідками виникнення суспільства, яке визначають як “суспільство знань” (knowlege society) і характеризують двома головними елементами: наукове життя та комунікативні технології [1,2]. Для “суспільства знань” першочерговими стають завдання забезпечення високого рівня освіти і науки, розвитку відповідних учбових і наукових структур, які за своїм призначенням виконують функції адаптації соціального життя до майбутнього.

“Лабораторіями майбутнього” справедливо називають класичні університети [3, c.16]. Виконання ними саме цієї соціальної функції є життєво необхідним для суспільства. За своїм призначенням університети приймають на себе провідну роль в пошуку рішень проблем суспільства, прокладають шляхи в майбутнє, до якого суспільство не готове і перед яким відчуває недовіру і страх. Це природне відчуття може бути зменшене або зовсім розвіяне завдяки інтелектуальним та інформаційним ресурсам, якими наділені університети.

Інтелектуальний потенціал університету не завжди користувався належною увагою з боку держави. Університетська освіта і наука переживали як добрі часи захоплення і всілякої підтримки, так і часи гноблення, зневажання і недовіри з боку держави і суспільства. Це відчули на собі в різні часи всі науки: і природничі, і соціальні, і технічні. Сьогодні вся уеіверситетська наука переживає скрутні часи.

В минулому наука України цілком існувала за рахунок бюджету держави. Фінансування науково-дослідних тем залежало не тільки від актуальності проблеми, яка пропонувалась для дослідження, а й від здібностей і наполегливості керівника теми у відстоюванні перед відповідними державними службами необхідності отримання державного фінансування. Зараз це фінансування різко скоротилось або зовсім припинилось. Нові економічні умови розвитку суспільства ставлять перед науковцями завдання виживання і адаптації ринкових механізмів, орієнтації результатів досліджень на потреби ринку, пошуку закордонних замовників на наукові розробки.

Науковці виявились не готовими до існування в умовах ринку. Для багатьохдуже складний був перехід від роботи в умовах секретності і повної залежності від держави до ринкових відносин, коли доводиться продавати свій інтелектуальний продукт, працювати в конкурентному середовищі і в умовах агресії з боку конкурентів [5, c.310]. Керівники науково-дослідних інститутів зіткнулись із проблемами виплати заробітної платні, оплати комунальних послуг, збереження наукових кадрів, пошуку українських і зарубіжних замовників.

Реалізація наукового проекту чи нововведення починається із зацікавлення людини, групи людей чи організації перспективами прибутку від наукового продукту, який пропонується. Досягти цього можна тільки за допомогою завоювання довіри громадськості до університету і його наукового продукту.

Категорія довіри стала об’єктом дослідження соціологів у другій половині XX століття, але соціологічна наука і сьогодні ще не представила чіткого наукового визначення феномена довіри. Зустрічаються наукові публікації, які розкривають ту чи іншу сторону цього феномена в рамках соціологічних, психологічних, політологічних, філософських наукових парадигм, прикладних комунікативних технологій (пропаганди, паблік рилейшнз, реклами).

Відчуття довіри пов’язане із відношенням до джерела інформації, індивідуального чи колективного. Наукове значення терміну довіра значною мірою пов’язане із тим, що люди сприймають як характеристики джерела інформації. Можна визначити ряд характерних якостей репутації суб’єкта комунікативної ситуації, якому довіряє громадськість.

За даними, наведеними К.Д.Мортенсеном, категорія довіри представляє собою багатофакторний конструкт, в якому вирізняються два фактори – авторитетність і надійність. Цінними для завоювання стійкої довіри визначаються також такі якості, як динамізм, екстравертизм, майстерність, відкритість, безпека [6, c.472].

Актуальними і сьогодні є роздуми про феномен довіри, залишені древньоримським оратором і політичним діячем Цицероном: “Довіру можна здобути двома якостями: якщо нас визнають прозорливими і справедливими. Ми відчуваємо довіру до тих людей, які, як ми думаємо, розуміють більше, ніж ми, і які, як ми віримо, передбачають майбутнє…і коли положення стає небезпечним, здатні найти вихід із нього і своєчасно прийняти рішення. Тому ми і думаємо, що правильно доручити їм своє благополуччя, надбання і дітей” [5, c.313].

Проблеми, пов’язані із відносинами довіри-недовіри, турбують зараз владу, державні інститути, промисловість, засоби масової комунікації, фінансові організації, політичні організації. Не минає ця проблема і заклади освіти і науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: РОЛЬ РR В ПІДВИЩЕННІ ДОВІРИ ДО ВУЗІВСЬКОЇ НАУКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок