Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Роль громадських організацій у становленні громадянського суспільства в Україні

Роль громадських організацій у становленні громадянського суспільства в Україні

Назва:
Роль громадських організацій у становленні громадянського суспільства в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,17 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 321:061.2(477)
Славко Т.О., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Роль громадських організацій у становленні громадянського суспільства в Україні
Стаття присвячена визначенню ролі громадських організацій та проблемам на шляху їх розвитку у контексті розбудови громадянського суспільства.
The article is devoted to the role of NGO and the problems of their development. This problem is given in the context of building civil society.
Існування такого елемента політичної системи, як неурядові організації, є одним з показників рівня демократії в країні. В постсоціалістичних державах неурядові організації є одними з основних діячів у справі розбудови громадянського суспільства.
Усвідомлюючи актуальність аналізу сучасного стану та тенденцій розвитку неурядових організацій в Україні дослідження специфіки їх діяльності та співробітництва з органами державної та місцевої влад, ЗМІ, їх спроможності розробляти нові ідеї та механізми їх реалізації, брати участь у формуванні державної політики, впливати на громадську думку дозволяють виявити проблеми та перешкоди на шляху розвитку одного з важливих інститутів громадянського суспільства.
Вітчизняна джерельна база, присвячена дослідженню проблем неурядових організацій представлена збірками публікацій науково- практичних конференцій і семінарів, публікаціями у періодичних виданнях та виданнях недержавних неприбуткових аналітичних організацій тощо. В них висвітлено такі важливі питання як, наприклад, принципи демократичної децентралізації, аналіз законодавчого регулювання діяльності третього сектору, аналіз становлення третього сектору в Україні, ролі НДО в інформаційному обміні під час забезпечення рішення соціально-політичних проблем тощо. У роботі "Аналіз українського законодавства, що впливає на розвиток третього сектору..." за редакцією Наталі Боржеллі, Анатолія Ткачука та у роботі А. Ткачука "Законодавство для третього сектору: необхідність та перспектива змін" проведено глибокий аналіз українського законодавства, що впливає на розвиток третього сектору, приведено рекомендації стосовно його удосконалення та наближення до європейських стандартів. Загальну інформацію про некомерційний сектор, його роль у функціонуванні демократії в різних країнах світу містить "Настільна книга неприбуткових організацій" за редакцією А. Ткачука. Порадник З. Ласоціка "Кілька зауважень про роль неурядових організацій у демократичній державі" містить загальну інформацію про поняття "громадська організація" та її роль у демократичній державі. Роль та значення громадських організацій та інших неурядових структур у розвитку місцевої демократії, становленні громадянського суспільства в Україні аналізується у посібнику за редакцією В.В. Кравченка "Роль громадських організацій та інших неурядових структур у становленні та розвитку місцевого самоврядування в Україні". У колективній монографії "Третій сектор в Україні: проблеми становлення" під редакцією М.Ф. Шевченко, В.А. Головенько, Ю.М.
Галустян - науковців Українського інституту соціальних досліджень за матеріалами соціологічних досліджень інституту та Центру "Соціальний моніторинг", висвітлюються питання розвитку третього сектора як невід'ємної складової громадянського суспільства. Особливу увагу приділено
соціополітологічній суті явища, моделям функціонування в Європі та історико- культурним і законодавчим умовам його становлення в Україні, аналізується громадська думка щодо діяльності організацій третього сектора та мотиви участі в них [1].
Також було використано нормативно- правові документи щодо існування та регламентації діяльності НДО. Цінними для даного дослідження стали матеріали семінарів та науково-практичних конференцій з питань становлення третього сектору в Україні, опубліковані на спеціалізованих Інтернет- сайтах.
Розгалужена система недержавних громадських організацій і рухів є необхідною умовою демократії, одним із
загальноприйнятих і найбільш поширених критеріїв якої є можливість громадян брати реальну участь в управлінні, у вирішенні як державних, так і громадських справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль громадських організацій у становленні громадянського суспільства в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок