Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> ПОЛІТИЧНІ ВБИВСТВА ЯК КРОК У ПРІРВУ

ПОЛІТИЧНІ ВБИВСТВА ЯК КРОК У ПРІРВУ

Назва:
ПОЛІТИЧНІ ВБИВСТВА ЯК КРОК У ПРІРВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,65 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Наближаються президентські вибори. Аналіз виборчої кампанії до Верховної Ради 1998 р. дає підстави чекати ще більш запеклої боротьби, — адже мова йде вже про важелі виконавчої влади. Ми звикли до того, що під час виборів відкриваються чергові “валізи з компроматом” на політичних конкурентів.

Але наступні президентські вибори вже сьогодні внесли принципово новий нюанс у політичну дійсність. Вперше в Україні відомий політик, лідер партії та фракції у Верховній Раді заявив, що 1) він має достовірні (!) відомості про реальні плани його фізичного знищення, та 2) це вже вплинуло на його поточну діяльність. До того ж, це заявив П.Лазаренко1 — людина, на яку реально було вчинено замах, в період її перебування на одній з найвищих посад у державі.

Таким чином, якщо раніше політичне вбивство сприймалося на рівні масової свідомості радше як виняток і переважно в контексті “кримінальних розборок” чи професійної діяльності (наприклад, С.Щербаня, В.Дерев’янка, В.Гетьмана), то після заяви П.Лазаренка ці явища стали вже політичними реаліями в масовій свідомості населення України. (Як відомо, у лютому 1999 р. Верховна Рада України дала згоду на зняття депутатського імунітету з П.Лазаренка, і він негайно попросив політичного притулку в США, побоюючись за свою безпеку. — Ред.)

Вкрай небезпечно, що в Україні в масову свідомість не в останню чергу завдяки детективам2 та телефільмам-бойовикам (переважно російського виробництва) активно впроваджується думка про те, що вбивство політичного конкурента не тільки необхідність (саме так!), але навіть “норма політичного життя” — без цього, мовляв, “не обійтися”, адже “всі політики це роблять”!

Тому цей аспект політичної активності мусить бути проаналізований передусім у плані політичних наслідків, що виникнуть при застосуванні в Україні таких, з дозволу сказати, “політичних технологій”.

Методика проведення аналізу

Нами раніше було показано3, що людей можна розділити на дві категорії — відповідно до їх ролі в реалізації управління на даному рівні ієрархії в соціальній системі. До першої належать люди, що спроможні або самі доповнити недостатню інформацію (тобто — синтезувати, відтворити недостатню її частину), або ж самі створити нову, взагалі раніше невідому, інформацію. Такі люди визначені нами як координатори. Саме вони створюють ієрархічні піраміди для реалізації оптимального управління соціальними структурами, — бо оптимальність управління якраз і визначається саме тим, наскільки успішно управлінець спроможний виробляти адекватне рішення при недостатній інформації.

До другої категорії належать люди, що здатні лише передавати отриману ними інформацію далі (і добре ще, коли це робиться без її викривлення!).

Таким чином, піраміда управління, що сформована з відповідних координаторів — це необхідна складова політичної стабільності та розвитку держави (саме в цьому сенсі координаторів можна назвати елітою).

Наслідки практики політичних вбивств для держави

Отже, кожна політична партія є ієрархічною структурою — пірамідою, на вершині якої знаходиться кілька лідерів-координаторів. Саме ці координатори і є мішенню для політичних вбивств. Взагалі, завдання, що вирішується шляхом політичного вбивства, можна сформулювати так: знищення відповідної піраміди управління.

Адже коли знищується верхівка піраміди управління, то різко знижується рівень задач, які ця структура може вирішувати (фактично, залишається здатність вирішувати задачі, що належать вже до соціальних структур більш низького рівня ієрархії). Якщо політична партія повинна закладати фундамент для майбутньої піраміди управління державою, то її лідери — “головні координатори” — повинні бути спроможні вирішувати задачі на рівні всієї країни, зокрема й ті, що виникають між різними (наприклад, — “партійними”) пірамідами управління, шляхом зведення їх інтересів в єдине ціле. Бо платформа для об’єднання існує завжди: вона полягає в організації оптимального управління державою.

Слід підкреслити, що шлях до об’єднання двох “ворогуючих” пірамід управління, який полягає у спільному вирішенні задачі по розробці та впровадженню оптимального методу управління, сьогодні широко використовується в міжнародній практиці (при цьому, однак, справжня суть цього методу залишається неусвідомленою його авторами та виконавцями). Одним із перших прикладів його використання була Кемп-Девідська угода між Ізраїлем та Єгиптом, де було запропоновано принципово нове для обох сторін рішення, що влаштувало абсолютно всіх! Одночасно ж був сформульований і новий алгоритм вирішення конфліктів для конфліктології. Ми не будемо зупинятися на цьому — це питання детально описано в літературі5.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ ВБИВСТВА ЯК КРОК У ПРІРВУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок