Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Ґенеза і функції держави

Ґенеза і функції держави

Назва:
Ґенеза і функції держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Ґенеза і функції держави.”
 ПЛАН
Поняття “держава” і теорії її походження;
Типи, структура держави;
Правова держава та громадське суспільство.
Головним із політичних інститутів, найважливішим елементом політичної системи суспільства є держава, під якою розуміють основне знаряддя або організації публічної влади у суспільстві.
Держава є похідною від громадського суспільства. Вона має забезпечувати реалізацію законів, гарантувати функціонування суспільних процесів, права і свободи громадян та їх об’єднань. Інколи поняття “держава” вживають як синонім понять “суспільства”, “країна” або на позначення сукупності зв’язків між громадянами та органами управління, між цими органами ( наприклад, парламентом і урядом ). У повсякденному житті держава ототожнюється з владою, правосуддям, контролем.
Отже, держава – форма організації суспільства, носій публічної влади, сукупність взаємозв’язаних установ і організацій, які здійснюють управління суспільством від імені народу.
Основними ознаками держави є:
наявність державного апарату (системи органів і установ, котрі здійснюють функції державної влади: управління, контролю й регулювання);
право: Держава функціонує в межах встановленого нею правопорядку. Який відбиває основні цілі й принципи державного устрою;
територія: Держава існує на певній території на яку поширюється її юрисдикція, її територію визначають кордони окремих країн, що встановлюються договорами;
населення: Держава охоплює своїм впливом усіх людей, які перебувають на її території, включаючи осіб без громадянства та громадян інших держав;
суверенітет: Суверенітет держави означає, що найвищу необмежену владу стосовно внутрішніх об’єктів має держава. А також її незалежність у зовнішніх відносинах;
монопольне право на збирання податків для формування загальнонаціонального бюджету.
Держава виникла на певній стадії розвитку суспільства. Політична, правова література подає різні теорії походження держави.
Одна найдавніша серед них – теологічна. У ній поява держави пов’язана наданням якимись божественними силами представникам певного народу чи соціальної групи, наприклад жерців, права керувати іншими. Така влада є “від Бога” і повинна здійснювати його волю на Землі. Створив дану концепцію Аврелій Августин.
Згідно з патріархальною концепцією походження держави, біля витоків якої стояли ще Конфуцій та Аристотель, держава є результатом розвитку сім’ї. Держава виникла в процесі механічного об’єднання родів у племена, племен у ширші цілісні утворення, аж до держави.
Велику роль у розвитку політичної думки й демократичної державності відіграла договірна або конвенціональна теорія походження держави, творцями якої були Г. Грацій, Б. Спіноза, Т, Гоббс, Дж. Локк, Ж.-Ж. Руссо. За цією теорією держава виникла в результаті свідомої і добровільної угоди людей, які раніше перебували у природному додержаному стані, а потім для того, щоб надійно забезпечити свої права і свободи вирішили створити державу. Головним завданням держави є турбота про суспільне благо. На основі цієї теорії У II половині XVIII ст. в Західній Європі та Північній Америці була започаткована практика свідомого державотворення, цілеспрямованого форум держави та принципів її взаємовідносин з громадянами.
У XIX ст. набули поширення концепції походження держави, які пов’язували її виникнення з насильством і завоюванням. Ідейну основу таких концепцій склала теорія соціального дарвінізму, якій притаманне зведення закономірностей розвитку суспільства до принципів природного відбору, боротьби за існування та виживання найбільш пристосованих. Представники теорії завоювання – Є. Тюрінг, Л. Гумплович, К. Каутський – доводили, що держава виникла в результаті завоювання одних народів іншими.
Класову або соціально-економічну теорію походження і сутності держави створив марксизм. За цією теорією держава існувала не завжди. Вона є результатом історичного розвитку суспільства, його закономірної диференціації на класи під впливом розвитку продуктивних сил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ґенеза і функції держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок