Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Розвиток міжнародних інтеграційних процесів (регіональний аналіз)

Розвиток міжнародних інтеграційних процесів (регіональний аналіз)

Назва:
Розвиток міжнародних інтеграційних процесів (регіональний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
84,14 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47 
ДИПЛОМНА РОБОТА
Розвиток міжнародних інтеграційних процесів (регіональний аналіз)


ЗМІСТ


ВСТУП
Необхідність інтеграції України у світове господарство не викликає жодних заперечень. Це усвідомлюють усі учасники політичного та економічного проце-сів у країні. Проте реалізація її є надзвичайно складною справою і потребує спе-ціальних наукових досліджень, інтеграційних процесів на всіх рівнях.
Становлення та розвиток глобальної економіки привели до формування наприкінці ХХ століття в планетарних масштабах гігантського комплексу виробничо-збутових структур, глобальної фінансової системи та розгалуженої інформаційної мережі. В цих умовах світовий економічний простір набуває дедалі більше ознак єдиного середовища для здійснення виробничо-господарських, маркетингових та фінансових операцій, яке керується умовами кон’юнктури глобального рівня. Зазначений процес, власне, і характеризується терміном “глобалізація”, який набув значного поширення та вийшов в останні роки за межі професійної економічної лексики.
Слід зазначити, що інтеграція економічних процесів є цілком об’єктивним явищем, генетично обумовленим розвитком суспільних процесів.
Проте інтеграційні процеси, які відбуваються нині у всіх сферах міждержавних відносин далеко не однозначні і сповнені протиріч. Головним з протиріч розвитку сучасної цивілізації є існування двох протилежних тенденцій: створення різного роду блоків, об’єднань з великою відкритістю економік держав всередині блоків, і подальшим ростом замкнутості таких блоків відносно сторонніх країн, що означає посилення регіоналізації на противагу інтеграційному процесу.
За такого розвитку світової економіка клалася з однієї сторони “світова еліта” з розвинутих країн, обсяги торгівлі між якими динамічно ростуть і країн “другого ешелону”, які стоять осторонь основних товарних потоків і яким надзвичайно важко пробитися на міжнародні ринки, через те, що перша група країн прагне не поступитися своїми позиціями.
Після розпаду Варшавського договору утворилося цілий ряд країн з так званою перехідною економікою, які зайняли проміжне місце між розвинутими країнами і бідними. Кожна з цих країн старається своїми способами “зайняти місце під сонцем” у світовій економічній системі. Стоїть така проблема і перед Україною, яка в силу економічної кризи впритул наблизилася до країн, які називають бідними.
Актуальність даної роботи визначається тим, що:
1. В усіх без винятку країнах з перехідними економіками сьогодні йде інтенсивне дослідження всіх видів міжнародних торгово-економічних відносин, всіх інструментів торгівельно-економічної політики в плані найоптимальнішого застосування для ефективного входження в світовий економічний простір;
2. Зараз проходить остаточний розподіл країн на лідерів і відстаючих і дослідження показують, що розрив між ними не зменшується з часом, а, навіть, збільшується. Тому дослідження сутності і природи явища інтеграції є життєво важливими з огляду на те, що Україна прагне зайняти якомога краще місце в світовій економічній системі.
3. Дослідження тенденцій та закономірностей розвитку світової економічної системи дозволяє в певній мірі прогнозувати розвиток світових тенденцій і розробляти ефективні шляхи зниження їх негативного та підсилення позитивного впливу на національну економіку.
Метою даної роботи є вивчення сучасного стану та тенденцій розвитку світової економічної системи, тенденцій розвитку інтеграційних процесів, їх форм та наслідків для України.
Для досягнення мети роботи вирішувалося ряд завдань:
дослідити сутність та значеня економічної інтеграції на сучасному етапі;
розглянути новітні тенденції інтеграційних процесів та форми інтеграції;
дослідити місце, яке займає Європейський Союз у світовій економічній системі та Європі;
проаналізувати трансформаційні процеси в даному регіональному інтеграційному об’єднанні та оцінити їх значення дляч України.
Предметом даної роботи є процес розвитку світової економічної ситеми та сукупність теоретичних та практичних положень, які є основою міжнародних торгівельно-економічних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47 Реферат на тему: Розвиток міжнародних інтеграційних процесів (регіональний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок