Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Роль ХДС/ХСС у політичній системі ФРН: політологічний аналіз

Роль ХДС/ХСС у політичній системі ФРН: політологічний аналіз

Назва:
Роль ХДС/ХСС у політичній системі ФРН: політологічний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,31 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 329 (430)
Шаповалов О. Г., Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили
Роль ХДС/ХСС у політичній системі ФРН: політологічний аналіз
У статті зроблена спроба політологічного аналізу діяльності політичної партії ХДС/ХСС (ФРН) з синхронічного та діахронічного погляду і розглядається роль партії у політичній системі ФРН.
The writer of the article tries to do the attempt of politological analysis of activity of political party CDU/CSU (Germany) with synchronic and diachronic points of view and analyzes the role of the party in political system of Germany.
У Німеччині формально існує багатопартійна система. У країні діє більше сотні політичних партій, переважна більшість яких абсолютно невідома широкій громадськості. Реальну політичну вагу і вплив на формування федеральної і земельної політики мають менше десяти політичних партій.
За майже п'ятдесятирічну історію ФРН ії партійна система змінювалась. У 1961 році кількість партій, представлених у Бундестазі, скоротилася до трьох. У цій трипартійній системі, що існувала з 1961 р. по 1983 р., провідні політичні партії ХДС/ХСС (Християнсько- демократичний союз / Християнсько-соціальний союз) і СДПН (Соціал-демократична партія Німеччини) по черзі очолювали уряд і були дійсними контрагентами, як при двопартійній системі. Однак вони були недостатньо сильними, щоб правити без маленької третьої партії - ВДП, що при цій системі відігравала, незважаючи на свою невелику чисельність, досить важливу роль у формуванні уряду.
У 80-ті роки почалися зміни цієї стабільної партійної системи, що поступово відходила від зразка системи з головних партій і однієї додаткової. Подальші зміни відбулися з возз'єднанням Німеччини. Слід, однак, мати на увазі, що процес об'єднання не привів до кардинальних змін у німецькій партійній системі, що зберегла стабільність та наступність. ХДС/ ХСС і СДПН залишаються і сьогодні провідними, "основними" політичними партіями ФРН [1].
Найбільшою політичною партією ФРН є Християнсько-демократичний союз (ХДС), що нараховує близько 700 тис. чоловік (найвищий зліт чисельності партії відноситься до 1983 р. - 735 тис. членів). Партія була заснована у 1945 р. колишнім бургомістром Кельна і майбутнім першим канцлером ФРН К. Аденауером, який придав цьому політичному об'єднанню форму союзу, що поєднує всіх громадян, які сповідують християнські цінності (хоча первісне ядро партії складали прихильники католицької партії Центра колишньої Веймарської республіки). В основу ідеологічної платформи було покладено декілька складових: 1) католицьке соціальне вчення, як воно було сформульовано в так "соціальних" енцикліках Пія IX та Іоанна XXIII. Його основою є положення про свободу особистості, соціальну функцію власності, принцип субсидіарності (рішення і відповідальність розподіляються знизу нагору: від кожного індивіда - через родину, різні асоціації і союзи, громади, землі - до держави в цілому), положення про виховну роль родини і церкви, підтримку приватної ініціативи і дрібного власника і їхній захист від монополій і держави; 2) неоліберальні концепції, що знайшли своє вираження у сформульованій Л. Ерхардом та іншими німецькими економістами доктрині "соціально-орієнтованого ринкового господарства"; 3) консервативно-
протестантські вчення, особливо сильні на півночі Німеччини [1].
Пізніше власне християнська ідея та опора на церковні громади відійшли на другий план. ХДС перетворився на партію поміркованого консерватизму, яка спромоглася, передовсім завдяки Конраду Аденауеру, традиції якого були продовжені Гельмутом Колем, постійно поєднувати, здавалося б, цілком протилежні інтереси різних соціальних груп: роботодавців та найманих працівників, дрібних фермерів та рантьє, середніх та великих промисловців, ремісників та монополістів, усе більше стверджуючи себе урядовою партією, виразником
загальнонаціональних інтересів країни.
Усі партійні програми ХДС тією чи іншою мірою відображали ці ідеологічні установки. На нашу думку, новими принципами в ідеології партії слід вважати появу вимоги екологічного виміру соціального ринкового господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль ХДС/ХСС у політичній системі ФРН: політологічний аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок