Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> США та ЄС: між співробітництвом та протистоянням

США та ЄС: між співробітництвом та протистоянням

Назва:
США та ЄС: між співробітництвом та протистоянням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,60 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
США та ЄС: між співробітництвом та протистоянням


ПЛАН
1) Геополітична ситуація у світі.
2) Співробітництво між США та ЄС:
а) військове співробітництво та система безпеки;
б) проблеми співробітництва.
3) Утворення трансатлантичної "тріщини".
4) Перспективи розвитку ситуації;
5) Роль України.


Ми звикли, що коли США та ЄС згадують в одному реченні, то неодмінно як партнерів та друзів, що «західний світ» єдиний та неподільний, і що ми, зі сходу (хоч і Європи), будь-якими засобами повинні якщо не вступити то хоча б наблизитись до «заходу». Та чи все так ідеально у відносинах між двома частинками «західного світу» - між США та ЄС ? !
Непрямолінійними й досить непростими для осмислення, принаймні громадськістю України, завжди були взаємовідносини США та Європи. Було би великим спрощенням вважати, що перетворення США на єдину наддержаву та їхня одноосібна гегемонія викликають суто позитивні емоції європейської спільноти.
Якщо вірити словам Бориса Тарасюка про геополітичну ситуацію в Європі, то безумовно світ стане свідком продовження суперництва Європейського Союзу і США на європейському континенті.
З одного боку сферою протистояння залишаться торговельно-економічні відносини. Торгові війни, які на сьогодні відбуваються між США і ЄС, будуть продовжуватись і надалі.
З іншого боку, триватимуть суперечки щодо трактування ролі і внеску США і країн Західної Європи щодо підтримки стабільності та безпеки на європейському континенті. США будуть продовжувати закидати європейцям з приводу того, що ті витрачають надто малу кількість ресурсів на оборону та захист. З іншого боку, європейці нарощуватимуть власні ініціативи щодо самостійного підтримання безпеки в Європі.
Таким чином, на європейському континенті, з одного боку, будуть набувати все більшого значення оборонні та безпекові ініціативи в Західній Європі (Спільна зовнішня і безпекова політика, Європейська безпекова і оборонна інціатива, Єврокорпус). З іншого боку, зростатиме роль НАТО, яка поступово перетворюватиметься з органу колективної оборони в орган колективної безпеки.
І. Валлєрштайн вважає, що провідні держави світу поділяться на два табори-блоки між США, Японією з одного боку та ЄС із Східно-Центральною Європою і СНД з іншого. Американсько-Японське гравітаційне поле впливатиме також на увесь тихоокеанський реґіон, включно із Латинською Америкою і Південною Африкою, а Європейський блок концентруватиме свій вплив на Африці. Спірною територією вважатимуться Середній Схід і Перська затока.
Реальною є перспектива поступового розмежування трьох світових центрів – США, Японії та ЄС і посилення боротьби між ними за економічне домінування.
Та щоб зрозуміти всю суть стосунків між США та ЄС потрібно поступово проаналізувати як сферу співробітництва, так і протистояння. Але не слід вважати, що існує якась явна конфронтація між Сполученими Штатами та Європейським Союзом. Між ними існує досить плідна співпраця. Ми не будемо детально зупинятись на економічному партнерстві, це не є темою дослідження. Розглянемо краще політичне співробітництво, а саме його військову сферу, оборону та безпеку.
Доля стосунків між США та Західною Європою вирішилась під час та після Другої Світової війни. Вступ США в війну, післявоєнна розбудова Європи, план Маршала – ось ключові категорії які характеризують післявоєнні відносини двох світових центрів. Але найголовнішою була, є і буде військова співпраця. У квітні 1949 утворився найбільший військовий блок – НАТО, який дещо в трансформованому вигляді існує і досі. Це стало найбільш консолідуючим фактором у відносинах між Старим та Новим Світом. І Україна як частинка «Совєцкого монстра» теж посприяла цій консолідації. Адже, що таке НАТО? (NATO)? Чому цю абревіатуру в нас не перекладали? Тому що НАТО це – блок держав які уклали Північно-Атлантичний Оборонний договір. І все! Це не агресор, як примушували думати в СРСР.
Співпраця США та Європи в НАТО була відносно стабільною і характеризувалась в найпершу чергу спільною боротьбою проти комуністичної загрози.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: США та ЄС: між співробітництвом та протистоянням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок