Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Проблеми удосконалення політичної системи України в контексті формування нової політичної культури громадян

Проблеми удосконалення політичної системи України в контексті формування нової політичної культури громадян

Назва:
Проблеми удосконалення політичної системи України в контексті формування нової політичної культури громадян
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 321:316.72(477)
Іванов М.С., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Проблеми удосконалення політичної системи України в контексті формування нової політичної культури громадян
Стаття присвячена питанням взаємозв 'язку проблеми удосконалення політичної системи з формуванням громадянської культури в сучасному українському суспільстві. Обґрунтовується думка про те, що в ході реформування політичної системи необхідними є заходи по удосконаленню політичної свідомості громадян з використанням засобів поширення політичних знань.
The article deals with the questions of interrelation of the problem of improvement of political system with formation of civil culture in modern Ukrainian society. The article proves the idea that during reforming political system actions on improvement of political consciousness of citizens with use of
Власний український досвід будівництва демократичного суспільства сьогодні доводить відому істину про те, що встановити теоретично доброю Конституцією оптимальний політичний устрій є відносно легке завдання, але втілити його в соціально-політичній реальності - набагато складніше. Україна, здається, успішно здійснила перше завдання - прийняла нову Конституцію, яка за нашими судженнями відповідає сучасним світовим стандартам. Щодо самого конституювання нової політичної системи, що її закладає Конституція, то можна впевнено твердити - процес її становлення тільки розпочався.
В даній статті розглядаємо тільки деякі з важливих аспектів проблеми, які пов'язані з станом взаємодії гілок влади в державі, забезпеченням прав і свобод громадян в нашій країні та завданнями формування громадянської культури сучасного українського суспільства.
Щодо першого аспекту - існуючих проблем взаємодії гілок влади в українській державі, то
слід, в першу чергу, зауважити, що серцевину політичної системи України складають інститути Парламенту, Президента і Кабінету Міністрів. Саме характер їх взаємодії дозволяє твердити дослідникам, що формою правління Україна ближче всього знаходиться до президентсько-парламентської республіки.
Багато хто з дослідників вважає, що Конституція встановлює між ними надійно виважений баланс. Вони кажуть про те, що незважаючи на домінантність Президента, реалізація президентських владних повноважень у вирішальній мірі залежить як від самого Президента, так і від добровільної або вимушеної готовності до кооперативного співробітництва і компромісів усіх владних інститутів. З даного твердження випливає висновок, що Конституція України абсолютно здатна долати навіть занадто сильну перевагу Президента.
Утім, в реальності, свою політичну домінантність Президент може повністю застосувати тоді, коли може спертися на власну "президентську" більшість в парламенті, або коли парламент принципово підтримує політику Президента і не є до нього в опозиції. Сьогодні, на наш погляд, склалася саме така ситуація, не дивлячись на деякі мілкі розбіжності між Президентом і Верховною Радою.
На жаль, помітна взаємодія цих гілок влади не втілилася у зростанні політичної стабільності, якої так не вистачає процесу державного будівництва, незалежного розвитку. Більше того, це призвело до гострого протистояння правлячих сил та опозиції.
Можна твердити, що однією з причин такого становища є недостатньо оптимальне визначення співвідношення і взаємодії гілок влади в нашій державі для даного історичного періоду. Розуміючи деяку полемічність думки, висловимо припущення про те, що парламентська форма правління є більш відповідною до завдань перехідних політичних систем, до яких, безумовно, відноситься і політична система нашого суспільства.
Дана форма здатна, з одного боку, в більшому ступені протидіяти проявам авторитаризму, а з іншого, надає державній владі більш цілісного, динамічного характеру та не дозволяє маніпулювати відповідальністю за впровадження тих чи інших рішень. За чотирнадцять років на Україні реалізовували свої програми більше десятка урядів. Саме їм наша політична система відвела місце "крайнього", коли починали шукати винуватця в тих негараздах, які супроводжують розвиток нашої країни, не дивлячись на те, що за Конституцією уряд лише реалізує стратегічні завдання інших державних інституцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми удосконалення політичної системи України в контексті формування нової політичної культури громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок