Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Демократія в теорії і практиці

Демократія в теорії і практиці

Назва:
Демократія в теорії і практиці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: „Демократія в теорії і практиці”


Зміст


Вступ
Тема даного реферату: .”Демократія в теорії і практиці”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з поняттям, сутністю та значенням демократії в суспільстві.
Основними завданнями при написанні реферату стали:
підбір літературних та наукових джерел, присвячених проблемам демократії;
аналіз та узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсного реферату.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що демократія означає, можливо, повну свободу особи, волю її шукань, волю змагання думок і систем. Зараз ідеї демократії відповідає, можливо, повний і вільний прояв людської індивідуальності, відкритість для будь-яких напрямків і проявів творчості і т.п. В Україні триває розбудова незалежної демократичної держави і знання основоположних понять демократії є необхідними для будь-якого громадянина.
При написанні роботи автором були використані підручники, наукові статті, періодичні видання, монографії з філософії, політології, проблем розвитку демократичного суспільства, тощо.


1. Визначення поняття “демократія”
Термін «демократія» належить до числа найбільш спірних і невизначених понять сучасної політичної теорії.
Що ж таке «демократія»? Безумовно, не претендуючи на яке-небудь «кінцеве», ідеальне визначення цього поняття, спробую представити моє бачення цієї проблеми.
Коли античні мислителі, особливо такі «стовпи» як Платон і Аристотель, відповідали на це питання, вони мали на увазі, насамперед демократію, як форму правління. Вони розрізняли форми правління в залежності від того, чи править одна особа, декілька осіб або весь народ і встановлювали три основних стани: монархію, аристократію і демократію. Однак і Платон, і Аристотель кожну форму правління пов'язували з відомою формою громадського життя, з деякими більш глибокими умовами суспільного розвитку. ??????? ?.?. ?????????? ? ???????. ?., «???????? - ??????», - 1994., С.37 Обоє вони мали визначений емпіричний матеріал з питань розвитку і зміни політичних форм, і обоє відзначали, що якщо є в державі якась внутрішня сила, на якій вона тримається, незважаючи ні на які нещастя, то форми її міняються. Кожна з цих форм може бути гірше чи краще в залежності від того, чи випливають вони по шляху закону чи відступають від нього, чи мають вони на меті загальне благо чи власні інтереси правителів. Але всі ці форми рухливі і мінливі. Жодна з них не є «кінцевою» і ідеально міцною. Це твердження відносилося в тому числі і до демократії. У Платона ця мінливість демократії перетворюється в порочне коло: з однієї сторони це краще з правлінь, усі стають вільними, кожен одержує можливість улаштовувати своє життя по своєму бажанню, однак з іншого боку, нібито, унаслідок «відсутності в житті людей твердого плану і порядку» усе тут приходить у розлад. Мінливість і рухливість демократії відзначає й Аристотель. Найбільш міцним він вважає демократичний лад у народів, що живуть простим, близьким до природи життям. Інші види демократії здаються йому підданими змінам, причому найгіршим видом він вважає той, у якому під видом панування народу править купка демагогів, у якому немає твердих законів, а є постійно мінливі розпорядження, у якому судова система перетворюється в знущання над правосуддям. ?????? ?. ?????????? ? ??????????? ???????? // ?????. - 1992. -?4.
Європейський гуманізм вніс значні «ускладнення» в «простоту» грецьких визначень. Древній світ знав тільки безпосередню демократію, в якій народ сам править державою через загальні народні збори. Поняття демократії збіглося тут з поняттям демократичної форми правління, з поняттям безпосереднього «народоправства». Хоча Руссо також відтворював це грецьке слововживання, однак, саме він створив теоретичне обґрунтування більш широкому розумінню демократії, що затвердилося в наш час. Він допускав, що з верховенством народу можуть бути сумісні різні форми державної влади - і демократична, і аристократична, і монархічна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Демократія в теорії і практиці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок