Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Погляди на природу держави і влади в “Тюремних зошитах” Антоніо Грамші

Погляди на природу держави і влади в “Тюремних зошитах” Антоніо Грамші

Назва:
Погляди на природу держави і влади в “Тюремних зошитах” Антоніо Грамші
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,08 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
на тему:
“Погляди на природу держави і влади в “Тюремних зошитах” Антоніо Грамші”


ПЛАН:


Вступ
Сьогодні можна з упевненістю сказати, що праці Антоніо Грамші не канули в безодню невблаганного потоку часу, вони і тепер на його стромовині й Антоніо Грамші залишається одним із самих популярних політичних письменників, фігурою, що видається у світовій марксистській культурі. Його роботи переведені на всі основні мови світу, про нього написані десятки книг. Навколо його ідейної спадщини кипить гаряча боротьба, і при цьому суть суперечки нерідко зводиться до питання про марксистсько-ленінське джерело його ідей. Праворуч і ліворуч починаються спроби протиставити Грамші Марксові і Леніну, представити концепції, що розвиваються їм, і ідеї як "розрив" з марксизмом-ленінізмом, і як продовження італійської ідеалістичної філософської культури. Серйозні ж західні дослідники-марксисти, безумовно, визнають марксистсько-ленінське походження концепцій Грамші, але при цьому справедливо підкреслюють, що цінність ідей Грамші складається не в догматичній "вірності" марксизму-ленінізму, а у творчій "єресі". Вірність марксизму-ленінізму завжди складалася в конкретному творчому аналізі конкретної обстановки на основі революційного підходу до цієї обстановки й історика матеріалістичного методу її дослідження. Тому в кожній новій конкретно-історичній ситуації в марксизмі-ленінізмі виникають нові великі ідеї, виробляються нові теоретичні концепції як результат і знаряддя осмислення нового історичного досвіду. Сьогодні ж, Грамші нам цікавий як видатний новатор - теоретик і практик крутих історичних поворотів.
Для Грамші вихідним пунктом його теоретичного аналізу було порівняльне узагальнення досвіду переможної пролетарської революції в Росії і потерпілої поразку революції на Заході. І цей аналіз, здійснений надзвичайно широко і всебічно, став великим внеском у розвиток революційної теорії і революційного руху в Західній Європі. Після поразки революції в Німеччині й Угорщині, після невдалого розвитку революційних події в період "червоного дворіччя" в Італії, після того, як європейський пролетаріат виявився в цілому не в змозі підхопити переможну естафету Жовтневої революції, у Західній Європі наступив період стабілізації капіталізму. Але це була стабілізація в умовах зовсім нової історичної епохи - епохи співіснування і протиборства двох соціальних систем. З одного боку, пролетаріат Росії очолив побудову соціалізму в одній, окремо узятій країні. З іншого боку - імперіалізм гарячково шукав альтернативу пролетарської революції і Радянської влади, шукав її в реорганізації репресивного й ідеологічного апарату, у посиленні державного втручання в економіку, у державно-монополістичному капіталізмі. Серед варіантів цього пошуку відзначимо дві основні моделі: фашистська - для країн, "заражених" революцією, і "новий курс" президента Рузвельта. Функції буржуазного державного апарату, як ніколи раніш, розширилися, значно зросла роль ідеологічного фактору в класовій боротьбі. У рядах міжнародного комуністичного руху зріло розуміння того, що необхідно змінювати стратегію революції у високорозвинених країнах капіталізму: треба переходити, образно виражаючи, від штурму до облоги. Усі ці нові явища стали об'єктом пильної уваги Грамші, і саме йому належить величезна заслуга в теоретичному обґрунтуванні нової стратегії революції на Заході. Це було дійсно нове революційне політичне мислення як закономірний результат творчого розвитку марксизму-ленінізму в новій історичній обстановці. І у всіх шуканнях Грамші був вірний своїй дороговказній зірці - навчанню і справі Леніна.
Оригінальність ідей Грамші визначається також і тим, що він осмислив нову ситуацію, що склалася у світі, на визначеному історичному і національному ґрунті. Тут доречно нагадати відоме положення Леніна, що "усі нації прийдуть до соціалізму, це не відвернути, але усі прийдуть не зовсім однаково, кожна внесе своєрідність у ту чи іншу форму демократії, у ту чи інший різновид диктатури пролетаріату, у той чи інший темп соціалістичних перетворень різних сторін громадського життя"1.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Погляди на природу держави і влади в “Тюремних зошитах” Антоніо Грамші

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок