Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> АНТИЧНА ТА РАННЬОХРИСТИЯНСЬКА ДУМКА ЯК ВИТОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ

АНТИЧНА ТА РАННЬОХРИСТИЯНСЬКА ДУМКА ЯК ВИТОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Назва:
АНТИЧНА ТА РАННЬОХРИСТИЯНСЬКА ДУМКА ЯК ВИТОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,28 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 327
Ханстантинов В.О.
АНТИЧНА ТА РАННЬОХРИСТИЯНСЬКА ДУМКА ЯК ВИТОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ
Стаття торкається розгляду ідей терпимості, терпеливості, толерантності, сформульованих в античній та ранньохристиянській думці.
Ключові слова: терпимість, терплячість, толерантність, антична думка, ранньохристиянська думка, інаковість, нетерпимість, терпимість, інструментальна роль терпимості.
Статья затрагивает рассмотрение идей терпимости, терпеливости, толерантности, сформулированные в античной и раннехристианской мысли.
Ключевые слова: терпимость, терпеливость, толерантность, античная мысль, раннехристианская мысль, инаковость, нетерпимость, терпимость, инструментальная роль терпимости.
The article touches consideration of ideas of tolerance formulated in an ancient and ristians mind.
Key words: tolerance, patience, ancient thought, early Christian thought, инаковость, нетерпимость, терпимость, инструментальная роль терпимости.
Поняття «толерантність», як це не видається на перший погляд дивним, належить до числа новітніх у вітчизняній політичній, загалом суспільній науці. Якщо звернутися до словниково- довідкової літератури, виданої за радянських часів, то не тільки неможливо знайти окремої статті, присвяченої толерантності, але й навіть самого цього слова не вживано практично жодного разу. Натомість поняття толерантності давно увійшло до наукового лексікону біологічних та медичних наук. Зазначимо, що саме такий біолого-медичний аспект змісту цього поняття надається у «Великому тлумачному словнику сучасної української мови» (2004 р.), де вказується, що «толерантність - специфічний стан організму, за якого втрачається здатність виробляти антитіла у відповідь на введення живого антигена» [1, с. 254].
Прикро, але не лише деякі мовознавці, але й частина політологів продовжують перебувати в традиційних рамках біолого-медичного розуміння толерантності. Наприклад, у виданні «Политология. Энциклопедический словарь», що побачило світ 2005 року в Санкт-Петербурзі, автор В.О. Бачинін не розглядає феномен толерантності стосовно сфери політичних відносин, хоча вже його співвітчизниками захищені десятки дисертацій і опубліковані сотні монографій та статей, присвячених цій проблемі.
Актуальність вивчення феномена толерантності зумовлюється не лише недостатнім рівнем теоретичної розробленості, неоднозначністю поглядів і розмаїттям підходів представників різних галузей гуманітарного знання до цієї проблеми, але й диктується нагальною потребою суспільно- політичної практики в нашій державі, наповненої проявами нетерпимості, що, у свою чергу, шкодить її іміджу на міжнародній арені і суттєво гальмує економічний розвиток, постійно провокує стан політичної нестабільності.
Звертання до ідейної спадщини минулого є не лише даниною шани внеску видатних мислителів, «на плечах» котрих сформувалося і розвивається сучасне розуміння тієї чи іншої наукової проблеми. З класичних текстів можна і треба брати для сьогодення цінні уроки, що будуть доречними в наших пошуках шляхів оптимізації політичного життя.
Історико-філософський екскурс у проблему толерантності представлений практично у всіх авторів дисертаційних досліджень. Вони тим чи іншим чином висвітлюють погляди на цей феномен, висловлені, в тому числі, й античними та християнськими авторами. Цінні спостереження в цьому плані зроблені М.А Гулієвим, О. А. Марковою, О.В. Лебедєвою, С.Г. Ільїнською, М.С. Мірімановою та ін. Плідні думки сформулював у докторській дисертації, присвяченій філософсько-антропологічному дослідженню толерантності, уральський вчений Максим Хом'яков. Відповідну сюжетну лінію знаходимо також у праці М. Уолцера «Про терпимість». У нагоді стають для нас праці, присвячені історії політичних і правових вчень.
Методологічною вимогою при цьому є положення, висловлене А. Тойнбі «у кожному випадку ми повинні мислити у термінах цілого.., сприймати їх як голоси єдиного хору, котрі мають значення і смисл у загальній гармонії, проте втрачають їх як тільки стають набором окремих нот» [2, с. 26].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: АНТИЧНА ТА РАННЬОХРИСТИЯНСЬКА ДУМКА ЯК ВИТОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок