Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Соціально-політичні небезпеки

Соціально-політичні небезпеки

Назва:
Соціально-політичні небезпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,51 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План
Вступ.
1. Протиправні антиурядові дії.
2. Тероризм.
3. Утримання важливих об’єктів атомної енергетики.
4. Напад і замах на повітряні і морські судна.
5. Спроба та встановлення вибухових пристроїв у громадських місцях.
6. Незаконний продаж зброї.
Список використаної літератури.


Вступ
Соціально-політичні небезпеки досить часто виникають при соціально-політичних конфліктах. Джерелами конфлікту є: соціальна нерівність, яка існує в суспільстві, та система поділу таких цінностей, як влада, соціальний престиж, матеріальні блага, освіта.
Конфлікт – це зіткнення протилежних інтересів, поглядів, гостра суперечка, ускладнення, боротьба ворогуючих сторін різного рівня та складу учасників.
Існує дві форми перебігу конфліктів:
відкрита – відверте протистояння, зіткнення, боротьба;
закрита, або латентна, коли відвертого протистояння нема, але точиться невидима боротьба.


Сьогодні питання атомної енергетики перейшло зі сфери серйозної державної проблеми в розряд спекуляційних тем, на яких заробляється політичний капітал, часто шулерським способом. Низка політиків використовує у своїх виборчих кампаніях антиядерну риторику, однак не враховує, а точніше, замовчує той факт, що незалежно від того, побудують в Україні АЕС чи ні, нові атомні енергоблоки поблизу українських кордонів усе одно з'являться. Попри активний розвиток альтернативної енергетики, вітро- і геліостанції станом на сьогодні не можуть забезпечити потреб розвинених країн в електроенергії. Тому краще мати надійні АЕС, ніж гадати — пронесе чи не пронесе, затягнуть зашморг на шиї чи помилують, знайдуть учені філософський камінь чи ну його.
Політичні сили, які виступають проти розвитку атомної енергетики в Україні, грають з вогнем, точніше ризикують енергонезалежністю держави. Адже навіть провідні держави Європи поки не бачать перспективи у швидкій заміні атомних станцій. Нещодавно прем'єри тих країн Балтії, які раніше робили заяви про повну відмову від ядерної енергетики — заявили про будівництво нової АЕС. Як зазначив радник глави уряду Латвії з економічних питань Айгар Штокенбергс, у проекті на рівних умовах братимуть участь енергетичні компанії Латвії, Литви і Естонії.
Генеральний директор національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАНУ Іван Неклюдов вважає, що атомна енергетика в Україні має непогані перспективи. «Нам і надалі необхідно розвивати атомну енергетику, — каже він. — А для цього, насамперед, варто подбати про розвиток атомної науки і техніки, тоді не будуть страшні ніякі реальні чи вигадані загрози».
І США, і Росія готові надати Україні деяку допомогу. Звичайно, не безплатно. Останні події засвідчили — попри заяви про «непорушну дружбу трьох братніх народів», які сиплються манною з неба, дружба дружбою — а енергоносії все-таки окремо. Звичайно, ні США, ні Росії сильна Україна невигідна. Тобто з боку наддержав ми зіштовхуємося з прагматичним і жорстким підходом (іноді навіть занадто — як у випадку з російським газом, коли Росія була готова заморозити братів-слов'ян — аби продати газ дорожче).
Але, очевидно, це не так і погано. Безплатний сир буває лише в мишоловці. Без винятків. Звичайно, стосовно «молодшого брата» Росія навряд чи повелася б таким чином, але й не особливо рахувалася б. Економічні преференції часто обертаються політичною несвободою — причому відчуття неповноцінності має звичку оселятися в душі кожного громадянина. Розмови про те, яку сторону — проросійську чи проамериканську слід обрати Україні, на жаль, звичні. Але чи не час нам потроху відмовлятися від стереотипів? І говорити про проукраїнський курс, як єдино правильний, і про проукраїнський уряд? Чомусь не чути міркувань про те, яку сторону слід обрати, скажімо, Франції, яку часто порівнюють з Україною за площею і кількістю населення. Звісно, між Францією і Україною є суттєві відмінності, і основна — в рівні життя: в Україні дохід на душу населення у декілька разів нижчий.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Соціально-політичні небезпеки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок