Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> АНАЛІЗ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

АНАЛІЗ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

Назва:
АНАЛІЗ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,23 KB
Завантажень:
524
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 321.01(477)
Личко Т.М.
АНАЛІЗ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
Процес розробки цілісної концепції тієї моделі місцевого самоврядування та системи територіальної організації влади, що має бути отримана в результаті реформування, неминуче торкається проблеми потреби внесення змін у Конституцію України.
Ключові слова: місцеве самоврядування, розвиток, сучасність, аналіз, громадські слухання, демократія, податкова система, рада, повноваження.
Процесс разработки целостной концепции той модели местного самоуправления и системы территориальной организации власти, которая должна быть получена в результате реформирования, неминуемо касается проблемы потребности внесения изменений в Конституцию Украины.
Ключевые слова: местное самоуправление, развитие, современность, анализ, общественные слушания, демократия, налоговая система, полномочия.
Development of the complete concept of model of local self-management and system of the territorial organization of authority which should be received as a result of reforming, directly concerns problems of necessity of modification in the Constitution of Ukraine.
Key words: local government, development, the present, analysis, public hearings, democracy, tax system, authorities.
Запровадження місцевого самоврядування - характерна риса кожної держави, яка хоче стати демократичною і правовою, побудувати досконале громадянське суспільство, міцне підтримкою своїх громадян. Приєднання України до Європейської Хартії місцевого самоврядування є доказом намірів дотримуватись європейських принципів управління. Сучасний правовий фундамент такої суспільної трансформації закладений Конституцією України, Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», що заклали основу для проведення муніципальної реформи як складової частини широкомасштабної адміністративної реформи в Україні. Виникла можливість ефективного вирішення складних питань місцевого життя, надання територіальній громаді державних та громадських послуг необхідного рівня [1].
Процес розробки цілісної концепції тієї моделі місцевого самоврядування та системи територіальної організації влади, що має бути отримана в результаті реформування, неминуче торкається проблеми потреби внесення змін у Конституцію України. В її межах можна виділити два питання: перше - чи існує об'єктивна необхідність внесення змін у Конституцію України, чи сприятимуть внесені зміни вдосконаленню системи місцевої публічної влади, забезпеченню ефективності її функціонування; і друге - чи на часі такі зміни, чи доцільно їх вносити саме зараз. Для відповіді на ці запитання слід провести аналіз особливостей конституційно-правового регулювання та проблем функціонування системи публічної влади на місцях [6].
На сьогодні є всі підстави стверджувати, що створені правові умови для впровадження базових принципів місцевого самоврядування, таких як: народовладдя; законність; гласність; колегіальність; поєднання місцевих і державних інтересів; виборність; правова, організаційна та матеріально-фінансова самостійність; підзвітність та відповідальність перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державна підтримка, гарантії та судовий захист прав місцевого самоврядування.
Проблеми становлення та розвитку місцевого самоврядування в Україні знайшли відображення як у Посланні Президента України до Верховної Ради України «Україна: поступ у XXI ст. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000-2004 рр.», так і в спеціальній та періодичній літературі [2-5].
На громадських слуханнях Василь Кравченко звернув увагу присутніх на те, що ситуація 2000 р. набагато гірша і складніша, ніж 1990 р., коли приймався перший Закон України про місцеве самоврядування. Піднесення й ейфорія 1990 р. давно минули, а ми і зараз ще не вирішили, що і як робити. Україна повинна йти шляхом укрупнення територіальних громад, а це потребує відповідних змін у Конституції. І це - перша фінансово-економічна й організаційна проблема місцевого самоврядування. Взагалі можна зробити висновок, що країні потрібне принципово нове законодавство про місцеве самоврядування [5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: АНАЛІЗ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок