Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політичні організації та політична діяльність


Політичні організації та політична діяльність

Назва:
Політичні організації та політична діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,20 KB
Завантажень:
932
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Кайм'енець – Подільський національний університет імені Івана Огієнка

Реферат на тему:
«Політичні організації і політична діяльність»

Виконав студент фізико-математичного факультету 43 групи Брамський Олександр

м. Кам’янець – Подільський, 2011

Зміст
Політика .
Політичні організації.
Політична діяльність.
Список використаної літератури.

Політика

Політика – від грец. державні та суспільні справи – діяльність, що впорядковує та регулює взаємини між людьми/колективами, аж до державних утворень. Основна передумова політики – усвідомлення того, що стан колективного утворення можна й потрібно регулювати. Висхідний стимул для появи політичних установ/інституцій – це спільні інтереси індивідів по впорядкуванню хаосу та збільшенню міру своєї безпеки. Тому «ставлення себе поза/над політикою» є нічим іншим, як ставленням себе поза суспільством, відмова від суттєвої частки своєї відповідальності за організацію життя суспільства, членом якого об’єктивно кожен є. Політичні установи/інституції – необхідні функціональні складові політичної системи суспільства, яка починається (зокрема, в сьогоденні) з виборця. Недосконалість, хиби політичної системи починаються з нього ж, тому критикувати й поборювати варто: для початку власну політичну безграмотність та безвідповідальність, правила, за якими функціонує та чи інша політична система, окремі її недоліки та окремі політичні персоналії (політиків), а не політичну систему як таку та політичні установи/інституції як такі (перша і другі були й будуть – навіть в стані анархії вони фактично наявні, ми не винайдемо другого велосипеду).

Політичні організації.
Політичні організації – добровільні об’єднання громадян, побудовані на формальному членстві та покликані сприяти розвитку політичної, а також – соціальної та культурної активності й самодіяльності своїх членів, задоволенню їх інтересів та потреб. Бувають двох основних видів, які функціонують як самостійні структурні елементи політичної системи: політичні партії, та рухи й органи громадсько-політичної самодіяльності населення (в тому числі ними можуть бути громадські організації). Політичні організації ведуть боротьбу за здобуття чи утримання політичної влади.
Політичні партії. Право громадян на свободу об'єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів визначається і гарантується Конституцією України. Встановлення обмежень цього права допускається відповідно до Конституції України в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей, а також в інших випадках, передбачених Конституцією України.
Ніхто не може бути примушений до вступу в політичну партію або обмежений у праві добровільного виходу з політичної партії.
Політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об'єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
Політичні партії провадять свою діяльність відповідно до Конституції України, а також інших законів України та згідно із партійним статутом, прийнятим у визначеному Законом порядку. Політичні партії в Україні створюються і діють тільки із всеукраїнським статусом.
Політичні партії є рівними перед законом.
Утворення і діяльність політичних партій забороняється, якщо їх програмні цілі або дії спрямовані на:
1) ліквідацію незалежності України;
2) зміну конституційного ладу насильницьким шляхом;
3) порушення суверенітету і територіальної цілісності України;
4) підрив безпеки держави;
5) незаконне захоплення державної влади;
6) пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової чи релігійної ворожнечі;
7) посягання на права і свободи людини;
8) посягання на здоров'я населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Політичні організації та політична діяльність

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок