Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Президент Мексики Вісент Фокс

Президент Мексики Вісент Фокс

Назва:
Президент Мексики Вісент Фокс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Вступ

Сімдесят один рік тривало в Мексиці панування інституційно-революційної партії, яка виявилася після повалення КПРС найстаршим у світі довгожителем у державного керма. І от нарешті її владі прийшов кінець: на президентських виборах проти кабінету Франсіско Лабастіди проголосували більшість виборців. Наступним президентом країни стає Вісенте Фокс, кандидат Партії національної дії, глава альянсу за зміни.

У Мексиці з’являється не просто новий президент. Ще не надягши президентську стрічку, Вісенте Фокс входить в історію як перший опозиційної президент змін. Він переміг кандидата правлячої партії, висуванці якої 12 разів підряд займали вищий державний пост. Контраст між яскравим, харизматичним, емоційним, настроєним на перемогу Фоксом і сірим, млявим статичним Лабастідой був очевидним. Але не тільки цим "переграв" новий президент колишню систему. "Мій проект - це заклик до мексиканців почати разом просуватися до демократії, до розвитку на загальне благо. Я пропоную уряд, діяльність якого будуть визначати найкращі люди країни. Я пропоную уряд, що буде діяти відкрито, ясно, чітко", - говорив він своїм виборцям.

1. Біографія Президента Мексики Вісенте Фокса

Вісенте Фокс Кесада народився 2 липня 1942 року в Мехіко в багатодітній родині заможного підприємця.

Середню освіту В.Фокс одержав у школі єзуїтів у місті Леон. В 1964 році закінчив економічний факультет Іберо-американського університету в мексиканській столиці, в 1970 році - аспірантуру Гарвардського університету за фахом "Управління бізнесом".

В 1964 році влаштувався на роботу в мексиканську філію компанії "Кока-Кола" як диспетчер по доставці готової продукції. Працездатність, неабиякі організаторські здатності й інші ділові якості дозволили В.Фоксу за короткий строк зробити запаморочливу кар'єру. В 1965 році його призначають окружним адміністратором, в 1966 році - районним адміністратором, в 1968 році - регіональним менеджером. В 1970 році він зайняв пост директора по маркетингу, а в 1975 році став наймолодшим в історії компанії "Кока-Кола" президентом її мексиканської філії.

В 1979-1988 роках В.Фокс - генеральний директор з питань стратегічного планування групи підприємств "Фокс" й одночасно - радник Мексикано-американської торговельної палати.

В 1988 році він почав свою політичну кар'єру як активіст правоцентристської Партії національної дії (ПНД). Після свого обрання депутатом В.Фокс активно виступав проти корупції в правлячій у той час Інституційно-революційні партії (ІРП) і структурах державної влади, став відомий як активний прихильник розвитку в Мексиці конкурентноздатного сільського господарства, малого й середнього бізнесу.

В 1991 році брав участь у виборах на пост губернатора штату Гуанахуато, однак зазнав поразки від кандидата ІРП. Виявивши властиві йому наполегливість і послідовність, В.Фокс в 1995 році вдруге балотувався на пост губернатора штату й переміг з більшою перевагою.

В 1999 році був висунутий кандидатом у президенти від коаліції "Альянс за зміни", у яку, крім ПНД, увійшла також Екологічна партія "зелених" Мексики. Проводив передвиборну кампанію під гаслами демократизації політичної системи країни, боротьби з 70-літньою партійною гегемонією ІРП, викорінювання корупції й підтримки підприємництва .

На президентських виборах 2 липня 2000 року Фокс здобув перемогу з перевагою в 7 % над кандидатом від ІРП й 1 грудня 2000 року став на посаду глави держави.

В.Фокс виступає за зміцнення позицій Мексики в міжнародних і регіональних справах. При цьому його відрізняють прагматизм, прагнення зберегти в зовнішній політиці країни її традиційні установки й самостійну спрямованість, гнучко враховувати міжнародні справи як США й Канади, так і ведучих держав Латинської Америки.

У внутрішній політиці В.Фокс взяв курс на проведення перетворень, спрямованих на подальшу демократизацію мексиканського суспільства, вирішення назрілих соціальних проблем. Він є прихильником проведення реформ виборчої системи країни, у сфері фінансів й енергетики.

Добре володіє ораторським мистецтвом. Говорить спокійно, з розстановкою, чітко й переконливо. У полеміці стриманий і неагресивний. Демонструючи близькість до простого народу, у виступах схильний до імпровізації, вживання образних порівнянь, прислів'їв і приказок. Разом з тим, на офіційних заходах воліє суворо дотримуватися заздалегідь підготовлених текстів.

В.Фокс має якості харизматичного політика, що проявляються в спілкуванні з людьми - увага й доброзичливість. Твердо відстоює власну думку. Енергійний, відрізняється високою працездатністю, вміє організувати роботу колективу в складних умовах.

Захоплюється верхівковою їздою. Улюблений відпочинок - кінні прогулянки на околицях приналежного йому ранчо Сан-Крістобаль (штат Гуанахуато). Однак, перенесена в 2003 року складна операція на хребті обмежує в цьому плані можливості президента.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Президент Мексики Вісент Фокс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок