Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Давос-Мюнхен: близькосхідна складова

Давос-Мюнхен: близькосхідна складова

Назва:
Давос-Мюнхен: близькосхідна складова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Близький Схід упродовж декількох десятиліть має репутацію найбільш конфліктогенного регіону, який постійно перебуває в центрі світової уваги. Та ще фактично ніколи нестабільна ситуація в зоні Близького і Середнього Сходу не загрожувала людству такими непередбачуваними викликами і загрозами, як у наш час. Тому зовсім не випадково аналіз нинішньої ситуації у Близькосхідному регіоні, питання пошуків шляхів виходу з неї опинились у фокусі роботи останніх конференцій таких впливових міжнародних організацій як Всесвітній економічний форум у Давосі та Мюнхенська конференція з питань політики безпеки.

Всесвітній економічний форум та Мюнхенська конференція з питань політики безпеки мають багато спільного. Перша структура — це незалежна міжнародна організація, яка має на меті вдосконалювати стан нинішнього світопорядку через залучення світових лідерів у співпрацю для формування глобального, регіонального та економічного порядку. Всесвітній економічний форум є організацією, яка працює під патронатом Федерального уряду Швейцарії. Мюнхенська конференція була започаткована у 1964 р. як діалог між ФРН та НАТО з метою обміну думками щодо питань політики безпеки. Згодом вона перетворилась на широкомасштабний міжнародний форум, у центрі якого стоять не лише безпекові питання та проблеми НАТО. Конференція стала більш глобальною і охоплює весь спектр міжнародних відносин.

Загальносвітовий, всеохоплюючий, глобальний підхід до формування порядку денного — ось що поєднує форуми в Давосі та Мюнхені. Не випадково голова Конференції, колишній радник канцлера ФРН Г. Коля, президент компанії «Боїнг-Німеччина» Х. Тельчик образно охарактеризував Мюнхенську конференцію з питань безпеки як «Давос» з питань безпекової політики.

Обидва форуми у цьому році присвятили свою увагу аналізу тих тектонічних загальнопланетарних зрушень, які переживає останнім часом планета Земля від загрозливих тенденцій у змінах клімату до не менш загрозливих тенденцій у світовій політиці та політиці безпеки. «Баланс сил, що порушений» така основна тема щорічної конференції Всесвітнього економічного форуму у Давосі (24–28 січня ц. р.). З цією проблемою перегукується порядок денний конференції, присвяченої питанням політики безпеки у Мюнхені (9–11 лютого ц. р.) — «Глобальні кризи — глобальна відповідальність».

У роботі щорічної конференції Всесвітнього економічного форуму 2007 року взяли участь близько 2400 учасників із 90 країн світу, включаючи 24 глави держави чи уряду, 85 міністрів. Майже 50% учасників Давоського форуму керівники понад 1000 найбільших компаній світу, які представляли всі сфери економіки. Мюнхенська конференція з питань політики безпеки зібрала цього року майже 500 учасників із 40 країн. Серед них канцлер ФРН А. Меркель, Президент РФ В. Путін, Генеральний секретар НАТО Я. де Хооп Схоффер, Верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Х. Солана та інші, 16 міністрів закордонних справ та 24 міністри оборони. Цього року Україна була представлена як у Давосі, так і в Мюнхені на найвищому рівні. У роботі конференції Всесвітнього економічного форуму активну участь взяв прем'єр-міністр України В. Янукович, а у роботі Мюнхенської конференції Президент України В. Ющенко.

І на першому, і на другому зібранні проблемам Близького Сходу відводились спеціальні дискусії, окремі доповіді та сесіі, їм присвячували свою увагу провідні політики сучасності А. Мер-кель, Х. Солана, Абдалла II, Ш. Перес, М. Аббас, Ц. Лівні, Р. Гейтс, Р. Хаас, К. Шваб, А. Мусса, А. Гюль, М. Хатамі, Дж. Керрі, Я. де Хооп Схоф-фер, Г. В. Штайнмаєр та інші.

Давос: «Близький Схід волає про мир»

Напередодні цьогорічного саміту Всесвітнього економічного форуму його засновник, професор К. Шваб дав таку образну характеристику сучасного світу: «Нам протистоїть шизофренічний світ. Він стає дедалі складнішим і його щоразу важче зрозуміти. У ньому переплелися добро і зло, багатство і злиденність, зростання й надлишок, перевага й нерівність, немає політики, яка б не стикалась із протидією, немає зростання, яке не має зворотньої дії» [1, с. З]. Сказане є дуже влучною картиною й сучасної ситуації на Близькому і Середньому Сході, де у тугий вузол пов'язані три локальні конфлікти: арабо-ізраїльський, ліванський та іракський, що можуть перерости не лише у загальнорегіональний, а й всесвітній конфлікт. Президент Ірану може дозволити собі погрожувати Ізраїлю «стерти» останнього з політичної мапи світу, а з боку такої провідної країни світу як США можна реально очікувати збройної атаки на Іран з усіма непередбачуваними наслідками як для регіону, так і для всього людства. В Іраку мусульмани масово вбивають один одного лише за те, що одні з них суніти, а інші шиїти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Давос-Мюнхен: близькосхідна складова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок