Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат на тему: Авторитаризм в країнах Азії, Африки та Латинської Америки: процес та еволюція

Авторитаризм в країнах Азії, Африки та Латинської Америки: процес та еволюція / сторінка 3

Назва:
Авторитаризм в країнах Азії, Африки та Латинської Америки: процес та еволюція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,89 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Яка загальна оцінка радянського авторитаризму? Він був вираженням і продовженням політики, спрямованої на індустріалізацію країни, і в цьому відношенні відповідав історичної необхідності. Але в той же час він був дітищем непослідовності цієї політики і її альтернативою. Продовжуючи політику царського уряду на централізацію керування економікою, радянський авторитаризм зруйнував слабку ще систему інститутів цивільного суспільства, що безсумнівно сприяла індустріалізації і цивілізації російського суспільства, як нібито головного їхнього супротивника. Вважаючи, як і Столыпин, патріархальність села гальмом економічного розвитку, більшовики пішли в прямо протилежному напрямку. Тим самим політика авторитарної держави ввійшла в різке суперечність з потребами історичного розвитку, викликавши необхідність переростання радянського авторитаризму в якусь нову форму.

Одним з найбільше распрастра-ненных в історії типів політичних систем є авторитаризм. По своїх характерних рисах він займає як би проміжне положення між тота-литаризмом і демократією. З тоталита-ризмом його ріднить звичайно автократиче-ский, не обмежений законами харак-тер влади, з демократією наявність автономних, не регульованих государ-ством суспільних сфер, особливо економіки і приватного життя, збереження елементів цивільного суспільства. У цілому ж авторитарній політичній системі присущи наступні риси:

1. Автократизм (самовладдя) чи невелике число носіїв влади. Ними можуть бути одна людина (монарх, ти-ран) чи група облич (військова хунта, олігархічнагрупа і т.д.)

2. Необмеженість влади, її непідконтрольність громадянам. При цьому влада може правити за допомогою законів, але вона їх приймає за своїм розсудом.

3. Опора (реальна чи потенци-альная) на силу. Авторитарний режим може не прибігати до масових репрес-сиям і користатися популярністю серед широких шарів населення. Однак він має достатню силу щоб у разі потреби по своєму усмот-рению використовувати силу і примусити громадян до покори.

4. Монополізація влади і поло-тики, недопущення політичної оппо-зиции і конкуренції. Властивому цьому режиму визначена політико-інституціональна одноманітність не все-гда результат законодавчих заборон і протидії з боку влади. Нерідко воно порозумівається неготовністю суспільства до створення політичних ор-ганизаций, відсутністю в населення по-требности до цього, як це було, напер-мір, протягом багатьох століть у монархи-ческих державах. При авторитаризмі можливе існування обмеженого числа партій, профспілок і інших ор-ганизаций, але за умови їх подкон-трольности владі.

5. Відмовлення від тотального контролю над суспільством, чи невтручання обмежене утручання у внепо-литические сфери і насамперед у эко-номику. Влада займається головним об-разом питаннями власної безопас-ности, суспільного порядку, оборони, зовнішньою політикою, хоча вона може впливати і на стратегію розвитку, прово-дить досить активну соціальну політику, не руйнуючи при цьому меха-низмы ринкового саморегулювання.

6. Рекрутирование політичної еліти шляхом кооптації, призначення зверху, а не конкурентної электораль-ной боротьби.

З огляду на ці ознаки автори-таризма, його можна визначити як не-обмежену владу одного чи обличчя групи облич, що не допускають полити-ческую опозицію, але автономію особистості, що зберігає, і суспільства у внеполитических сферах. При автори-тарной політичній системі запреща-ются лише визначені, головним обра-зом політичні форми діяльності, в іншому ж громадяни звичайно свободны. Авторитаризм цілком сполучимо з повагою всіх інших, крім політичних, прав особистості. У той же час в умовах авторитаризму громадяни не мають яких-небудь інституціональних гарантій своєї безпеки й автономии (незалежний суд, опозиційні партії і т.д.)

Способи легитимизации влади.

Авторитарні політичні системы дуже різноманітні. Це монархии, деспотичні диктаторські режимы, військові хунти, популістські системы правління й ін. Авторитарні уряди можуть домагатися призна-ния не тільки силою, за допомогою массо-вого винищування але і більш гуманними засобами. Протягом тисячоріч вони спиралися головним чином на тра-диционный і харизматичний способи легітимації. У XX в. з метою легитима-ции широко використовується националисти-ческая ідеологія. Більшість автори-тарных режимів у Азії, Африці і Ла-тинской Америці виправдували своє су-ществование необхідністю нацио-нального звільнення і відродження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Авторитаризм в країнах Азії, Африки та Латинської Америки: процес та еволюція

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок