Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> Політичні проблеми людства

Політичні проблеми людства

Назва:
Політичні проблеми людства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,67 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План

1. Вступ 1

2. Загальні питання 3

3. Зміст політичних проблем людства 4

4. Висновки 10

1. Вступ

Кожен з нас задавав собі питання : “Чому при великій кількості нормативних актів, угод, міжнародних звичаїв людство потерпає від війн, голоду, екологічних криз, досі існує прірва між правами і обов”язками соціальних класів?” Відповідь на це запитання і є суттю цієї роботи.

Політичні проблеми людства зумовлені невиконанням або недбалим виконанням принципів-вимог міжнародного права. А також треба зазначити, що не усі держави ратифікують міжнародні угоди . У цій роботі, я намагаюсь розказати про ці проблеми, а також показати можливість виходу людства з цього критичного стану.

Якщо проаналізувати більшість проблем, то ми побачимо, що їх можна поділити (звичайно лише умовно) на: політичні, економічні та соціальні ( до цієї сфери я також додаю екологічні проблеми).

Боротьба і перемога в політиці є тільки одним із засобів досягнення більшої мети – збереження цілісності ті стабільності розшаруваного суспільства, покращення умов життя людей. Політика – не лише механізм класового панування та пригнічення одних соціальних груп іншими, а ще й засіб організації та дотримання певного порядку, ладу в суспільстві, світі, узгодження інтересів окремих спільнот, можливий за конкретних історичних умов спосіб розв”язання суспільних протиріч

Зовнішня політика – це загальний шлях держави у міжнародних справах. Важливішим засобом виразу зовнішньої політики є дипломатія. Основою зовнішньої політики та дипломатії повинно бути міжнародне право. Засновники ООН ставили собі за мету “створити умови, за яких будуть виконуватися справедливість і повага до зобов”язань, що виникають з договорів та інших джерел міжнародного права. ”

Міжнародне право відчуває вплив зовнішньої політики держави. З іншого боку, міжнародне право серед інших факторів прямо впливає на зовнішню політику держав .

Міжнародне право виконує координаційну та регулюючу функцію. Також у ньому склалися механізми, які захищають законні інтереси держав, що умовно можна назвати охоронною функцією.

2. Загальні питання

П”єр Прудон зазначав, що принципи взагалі є душею історії. “Будь-який предмет має свою ідею, отже свій принцип і свій закон; будь-яке явище відповідає якійсь ідеї; ніщо невідбувається в світі, не виражаючи якоїсь ідеї, - все це є аксіомою новітньої філософії…На принципах грунтується все життя народів і все моральне значення їхнього побуту; в імїя принципів здійснюються державні перевороти; в їх ім”я вмирають і відроджуються спільноти. ”

Міжнародне право – це сукупність норм і принципів, які регулюють усю систему міжнародних відносин, а також взаємодію в рамках окремих груп або на двосторонніх засадах. Норми міжнародного права “пов”язують” між собою держави. Відповідно довзятих ними зобов”язань уряди вживають заходів для того, щоб їхнє внутрішнє законодавство відповідало угодам і договорам, в яких вони беруть участь.

Принципи міжнародної політики й міжнародного права мають вищу юридичну силу в порівнянні з іншими нормаи міжнародного права та зобов”язаннями за міжнародними угодами. Це фундаментальні норми міжнародного права, які відбивають сутнісний зміст міжнародних відносин. Вони закріплюють засади сучасних систем міжнародних відносин і міжнародного права, сприяють нормальному функціюванню й розвитку цих систем.

Своє буквальне втілення принципи міжнародної політики отримують у міждержавних угодах. Головним міжнародно-правовим документом сучасності, в якому сформульовані гловні принципи міжнародного права й передбачені заходи для їх дотримання, є Статут Організації Об”єднаних Націй, що його прийняли 1945 року 50 держав – засновників ООН. Найважливіші принципи сцчасної міжнародної політики викладені також у “Декларації про припинципи міжнародного права, які стосуються дружніх зносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН” (1970р.). Утвердженню сучасних принципів у практиці міжнародного спілкування сприяли й такі документи Генеральної Асамблеї ООН, як “Декларація про надання незалежності колоніальним країнам і народам” (1960р.), “Декларація про неприпустимість інтервенції і втручання у внутрішні справи держав” (1981р.) та інші. Істотну роль у розвитку головних принципів, у наповненні їх новим змістом відіграв Заключний акт Наради з безпеки й співробітництва в Європі 1975 року. Важливу роль у конкретизації та визначенні процедур здійснення міжнародних принципів відіграють двосторонні угоди держав про співпрацю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Політичні проблеми людства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок