Головна Головна -> Реферати українською -> Політологія -> реферат на тему: Ультраправі партії

Ультраправі партії / сторінка 3

Назва:
Ультраправі партії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,04 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
З часом, після перенесення на Україну ОУН(б) на чолі з Славою Стецько та ОУН(м) М.Плав’юком, склався прецедент, що призвів до чергового розколу націоналістічного руху. Замість об’єднання ОУН в Україні почало діяти чотири ОУН відразу: ОУН(б) (КУН), ОУН(м), ОУН(з) (А.Камінського) та ОУНвУ.

“В 1992 Слава Стецько, ігноруючи бажання групи членів націоналістічного підпілля в Краї, утворила Конгрес Українських Націоналістів замість ОУН”. Свою відмову легалізувати ОУН Стецько пояснила елітарністю цього утворення. Тому у 1993 році М.Сливка та І.Кандиба у Львові скликали ОУН в Україні. КУН прореагував на цю акцію “легалістів” шквалом критики. В свою чергу ОУНвУ нещадно критикує “бандерівців” за їхнє угодовство з владою та зраду націоналізму.

Часописи ОУНвУ (“Нескорена нація” та “Хлібороб”) переповнені статями, що викривають “іудомасонську” загрозу. Цікавим у цьому сенсі є часопис “Хлібороб” (в свій час орган КУН, пізніше - ОУНвУ), який виходить на Полтавщині. Як для сенсації національного масштабу, редакція “Хлібороба” виділила першу полосу для заяви, що справжнє ім’я О.Мороза - Ісайя Морош.

ОУНвУ закликає до визнання того. що українці є господарями у своїй державі, назва якої - Україна, і вони не повинні бути керовані, експлуатовані і дискриміновані чужинцями - зайдами на своїй землі. З цього випливає, що всіх “чужинців-зайд” потрібно локалізувати 3).

До того ж, залишаючись регіональною структурою ОУНвУ немає впливу в себе в регіоні, не кажучи вже про всю Україну. Хоча ОУНвУ і зареєстрована як партія, однак помітного впливу на політичній арені не має.

Існують також маленькі групи, що сповідують інтегральний Націоналізм. Наприклад, Організація ідеалістів України, хоча ця організація, однак, уже встигла “відзначитися”. Під час відвідування з офіційним візитом міста Львова головою Кнесету Ізраїлю Шевахом Вайсом, ОІУ влаштувала несанкціонований марш-протест 4). Окрім того, ОІУ виступила ініціатором створення фронту оборони християн, до якого залучилися місцеві ОУН та ДСУ.

Активні члени ОІУ беруть участь у різноманитних акціях націонал-радикалів: “справа Дем’янюка”, пікети біля зібрань лівих сил і т.ін.

У Полтаві було оголошено про створення Націонал-Соціалістичної партії України на чолі з Олегом Шпирком. Воно користувалося в якості символіки нацистською свастікою. Партія проіснувала лише декілька місяців, хоча наробила багато галасу в пресі 5).

Також існують декілька невеличких груп, які, сповідуючи РУНВіру, звертаються в якості ідеології до інтегрального націоналізму з відтінком антисемітизму. Зокрема, Голова ДСУ Р.Коваль згадує в своїй книжці “Про друзів, ворогів та попутників” так званий Союз Українських Націоналістів (СУН), який начебто є таємним орденом серед ультраправих. Також існують відомості про існування невеличких групок право-радикального спрямування у підпіллі.

Частина непартійних “інтегралів” зосередилась навколо таких видань, як “Слово”, “Український засів”, “За вільну Україну” і т. ін.

III. Соціал-націоналістична партія України. (СНПУ)

СНПУ виникла в результаті об’єднання найрадикальніших елементів національного руху Львівщини. Кістяк СНПУ складають члени та керівники Львівської варти Руху, а також ОУМ “Спадщина”, яка відрізнялась своїм інтегральним націоналізмом.

Восени 1993 року у Львові був створений Надзвичайний Комітет Порятунку Нації та Держави (НКПНД). До складу якого разом з УКРП та СНПУ увійшло Студентське Братство, де на той час до проводу ввійшли націонал-радикали. З числа членів Студентського братства були створені “народні загони”, перед якими ставилось завдання охороняти демонстрантів і не допускати провокацій під час масових заходів 21 вересня на відкритті чергової сесії Верховної Ради.

З поверненням до Львова ці загони не були розформовані, а влилися до лав СНПУ. Осторонь цих подій залишилось Студентське Братство університету “Львівська політехніка”, яке відмовилось брати участь у НКПНД.

Оцінюючи ці події, СУС (Союз Українського Студентства) виключив зі своїх лав Студентське Братство Львова. В подальшому багатьох колишніх братчиків можна було бачити на зборах СНПУ 1).

В основу своєї діяльності СНПУ ставить єдність соціального і національного. Відповідно до цього і названо партію, теоретичні підвалини якої становить праця Я.Стецька “Дві революції”. “Зараз, - на думку Голови СНПУ Я.Андрушківа, - розвалити державу можуть тільки важкі соціальні проблеми. А їх вирішити, як це відомо з історії інших країн світу, може тільки націоналістичний уряд, тільки йому під силу швидко вивести народ з кризи, а значить - зміцнити віру людей у національну ідею, у свою кращу долю”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Ультраправі партії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок